Tesla iesūdz tiesā bijušo inženieri par it kā nozagtu superdatora noslēpumu

Uzņēmums Tesla iesūdzējis tiesā bijušo inženieri par it kā zagtu “konfidenciālu un stingri apsargātu” informāciju, kas saistīta ar uzņēmuma superdatoru tehnoloģiju, kas tiek dēvēta par Project Dojo, kā to ziņo ziņu aģentūra Bloomberg. Sūdzības kopijā uzņēmums apsūdz inženieri par informācijas lejupielādi viņa personīgajā ierīcē un atteikšanos to atdot.

Inženieris, kurš kā Tesla apgalvo savā CV melojis par savu darba vēsturi un prasmēm, janvārī sāka strādāt elektro automašīnu ražošanas uzņēmumā par siltuminženieri un palīdzēja izstrādāt Project Dojo dzesēšanas sistēmas. Dojo ir uzņēmuma neirālo tīklu mācību dators, kurā tiek apstrādāti lieli datu apjomi, kas tiek izmantoti, lai apmācītu mākslīgā intelekta programmatūru uzņēmuma autonomajos automobiļos. Saskaņā ar sūdzību inženierim bija pieejama Dojo atdzišanas informācija, kā arī cita konfidenciāla informācija, kas saistīta ar projektu.

Tesla apgalvo, ka visi inženieri pirms darba uzsākšanas paraksta līgumu par informācijas neizpaušanu, kas viņiem liedz atklāt vai glabāt konfidenciālu informāciju par Dojo, ko Tesla apgalvo, ka inženieris ir pārkāpis, “noņemot Tesla konfidenciālo informāciju no darba ierīcēm un kontiem, piekļūstot tai viņa personiskajās ierīcēs un izveidojot Tesla dokumentus, kas satur konfidenciālu Project Dojo informāciju personiskajā datorā”. Uzņēmums arī apgalvo, ka tas atklājis, ka darbinieks sūtījis e-pasta ziņojumus ar klasificētu Tesla informāciju no savas personīgās e-pasta adreses uz savu darba e-pastu.

Kā norādīts sūdzībā, Tesla apgalvo, ka inženieris ir atzinis klasificētās informācijas glabāšanu viņa personiskajās ierīcēs, kad uzņēmums komunicēja ar viņu par notikušo. Pēc tam, sākot ar 2022. gada 6. aprīli, uzņēmums nosūtīja inženieri administratīvajā atvaļinājumā un lūdza, lai viņš uzņēmumam iesniedz savas ierīces, lai Tesla varētu atgūt nozagto informāciju. Darbinieks uzņēmumam iesniedzis datoru, kurā nav bijusi visa sagaidītā informācija. Darbinieks visticamāk iedevis citu datoru, jo slepenā informācija nesaturēja nevienu no minētajām ziņām, un izskatās, ka ierīce tika sagatavota tā, lai “izskatītos tā, it kā caur to iespējams piekļūt visai nenozīmīgai Tesla informācijai, piemēram, piedāvājuma vēstulei”.

Inženieris no amata atkāpās 2. maijā. Tesla iesūdzēja viņu tiesā par kaitējuma nodarīšanu, kā arī prasa tiesas lēmumu, kas piespiestu atgriezt klasificēto informāciju.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt