Uzņēmumiem Microsoft un Amazon nācies atcelt datu centru izveidi

Uzņēmumi Amazon un Microsoft atlikuši savu plānoto datu centru izveidi Īrijā. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar enerģijas trūkumu un piegādēm.

Amazon centās ieguldīt līdz 2 miljardiem eiro, lai paplašinātu savu datu centru darbību Īrijā, kas ir kļuvusi par galveno datu apstrādes iekārtu atrašanās vietu, jo atrodas tuvu Eiropai un Ziemeļamerikai. Laikraksts The Times ziņo, ka valstij piederošās elektroenerģijas sistēmas operators EirGrid pagaidām apturējis vienu plānoto Amazon un divu plānoto Microsoft datu centru izveidi.

Īrija, tāpat kā liela daļa Eiropas saistībā ar Ukrainas un Krievijas konflikta sekām, uztraucas par pieejamo enerģijas apjomu. Datu centru uzturēšanai un darbībai nepieciešama ļoti liela jauda. Īrijas komunālo pakalpojumu regulators jau 2021. gadā brīdināja, ka, ja problēmas netiktu novērstas, drīzumā varētu rasties enerģijas pārrāvumi.

Amazon un Microsoft nebūs vienīgie uzņēmumi, kas saskarsies ar šiem ierobežojumiem. Jau novembrī EirGrid ziņoja, ka uz nenoteiktu laiku apturēs jaunu datu centru izveidi. Jaunu datu centru izveide kļūst par sarežģītu jautājumu visā pasaulē. Financial Times ziņoja pirms mēneša, ka, piemēram, daļa Londonas reģionu varētu saskarties ar aizliegumiem veidot jaunus datu centrus līdz 2035. gadam, jo tie pieprasa pārmērīgi daudz elektrotīkla jaudas.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt