Android Find My Device atjaunotā versija ir klāt

Ilgi gaidītā Google versija iOS Find My Device ir klāt. Nu Android klientiem nebūs jāraizējas par neparedzētiem gadījumiem, kā ierīces pazaudēšanu.  

Par gaidāmo atjauninājumu jau bija pāris ziņas, taču beidzot tas ir klāt. Ar uzlabojumiem lietotājs spēs atrast savu ierīci pat tad, ja tā nav tiešsaistē, izmantojot palīdzību no citām Android ierīcēm, kas pārraidīs tālruņa aptuveno atrašanās vietu. Ja pazaudētā ierīce ir netālu, tai tuvojoties, saņemsiet vizuālas norādes. Google Pixel 8 viedtālruņi iegūs papildus funkciju – tie var būt atrasti pat, ja ir izslēgti. 

Sākoties maijam, tīkls atbalstīs arī jaunus Bluetooth izsekošanas tagus no Chipolo un Pebblebee. Ar tiem varēs atrast gan maku, gan atslēgas. Vēlāk šajā gadā saderīgie tagi gaidāmi arī no Motorola, Jio un Eufy. Gluži kā ar iOS, pieeju tagiem varēs koplietot ar vairākiem lietotājiem. 

Izsekošanas tagi ir parocīgi, bet nepareizajās rokās, to mērķis var tikt nepareizi izpildīts. Find My Device tīkls atbalsta brīdinājumus par nevēlamiem izsekotājiem gan Android, gan iOS. Lietotājs saņems paziņojumu, ja viņam dodas līdzi nepiederošs izsekošanas tags – pat ar iPhone.

Android pret ļaunprātīgiem izsekotājiem

Tīkls arī ierobežo skaitu, cik reizes var iegūt izsekošanas taga lokāciju, tas ir, lai noteiktu ļaunprātīgus izsekotājus (stalker). Deivs Kleidermačers, Android drošības un privātuma viceprezidents, atklāj, ka tam nevajadzētu ietekmēt, kā lielāka daļa lietotāju izmanto tagus. 

“Mūsu pētījumos tika atrasts, ka pazaudētās mantas tipiski tiek atstātas stacionārās vietās. Piemēram, Jūs pazaudējat savas atslēgas kafejnīcā, un tās paliek uz galdiņa, kur dzērāt savu brokastu kafiju. Turpretim ļaundarīga persona bieži vien iesaistīsies personas izsekošanā reāllaikā. Lietojot ātruma ierobežošanu un regulēšanu, lai samazinātu ierīces atrašanās vietas atjaunināšanas biežumu, tīkls turpinās izpalīdzēt mantu atrašanā, piemēram, ceļojuma laikā nozaudēto reģistrēto bagāžu, vienlaikus palīdzot mazināt reāllaika izsekošanas risku.”

Google šo funkciju pievienos lērumam ierīču, lai padarītu savu tīklu pēc iespējas lietderīgāku. Arī austiņas no JBL un Sony saņems atjauninājumus, lai var tikt izsekotas. Ja kāda manta tiek pazaudēta mājās un lietotājam pieder Nest hub, viņš saņems informāciju par to, cik tālu vai tuvu tā atrodas no Nest ierīces. 

Atjaunotais Find My Device tīkls atbalsta ierīces ar Android 9 un jaunāku, tas ir, lielākā daļa, ņemot vērā, ka šovasar gaidām Android 15. Tīkls sākumā būs pieejams tikai ASV un Kanādā, taču vēlāk arī ierīcēs “visā pasaulē”.

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt