Apple Music ar iOS 18 iegūs “viedu pārejas” funkciju

Ar iOS 18 operētājsistēmu Apple Music saņems uzlabotu un daudz viedāku crossfade jeb pārejas funkciju starp dziesmām.

Ar crossfade, ko Apple ieviesa ar iOS 17, viena dziesma ieplūst otrā. Diemžēl pirmais mēģinājums nav bijis veiksmīgs, taču tiek baumots, ka nākamais atjauninājums to izlabos.

Crossfade ir veidots, lai izvairītos no klusuma starp dziesmām. Jaunā, viedā iOS 18 versija analizēšot dziesmas un pielāgos tām visatbilstošāko pārejas veidu. Tātad – ja dziesma ir veidota, lai pēkšņi apstātos, jaunā funkcija to nemainīs. Tomēr, ja skanošā dziesma lēnām sāk “izgaist”, Apple Music sāks atskaņot nākamo.

Kā izmantot Apple Music Smart Crossfade?

Smart Crossfade funkcija ir uzlabojums jau esošajai Crossfade opcijai. Dodoties uz Settings (iestatījumi) > Music (mūzika), zem Sound Check funkcijas atradīsies slēdzis, lai funkciju ieslēgtu vai izslēgtu. Ir iespējams arī pielāgot, cik ilgas ir pārejas. Slīdni var nobīdīt no 1 līdz 12 sekundēm.

Tāda pat funkcija būs pieejama arī macOS 15 Sequoia Apple Music platformā. Lai gan beta versijās tas tiek dēvēts par “smart song transitions” (viedas dziesmu pārejas), interfeiss nedaudz atšķiras. Crossfade slēdža vietā ir izvēlne “Song Transitions” jeb “Dziesmu pārejas”, kur ir iespēja atzīmēt “Smart” veidu. 1 līdz 12 sekunžu slīdnis ir tāds pats kā iOS 17 un 18 iestatījumos.

Smart Crossfade ir funkcija, ko klienti lūdz jau gadiem, tāpēc tā noteikti tiks atzinīgi novērtēta. Gluži kā esošais Crossfade, tam nevajadzētu traucēt baudīšanas pieredzi. Funkcija saprot, ja lietotājs klausās ierakstus pēc kārtas un nemēģinās iejaukties. Šķiet, funkcija aktivizēsies, ja klausīsieties atskaņošanas sarakstu, staciju vai pašu izveidotu dziesmu virkni. 

Pagaidām vēl nav ziņa, ka šī funkcija būs pieejama Android Apple Music. Lai gan Android platformā viss ir citādāk, piemēram, crossfade ir pieejams 3 iestatījumos: automātisks, manuāls vai izslēgts.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt