Atklāts, ka Google Play veikals ir pilns ar bīstamiem vīrusiem

Tiek ziņots, ka Google Play lietotņu veikals ir visai pilns ar Trojas Zirga vīrusiem un dažādām ar vīrusiem inficētām lietotnēm, kas zog sensitīvu informāciju un naudu no ievadītajām kartēm.

Kiberdrošības pētnieki no Dr. Web nesen analizēja mobilo lietotņu veikala stāvokli un konstatēja, ka ar vīrusiem inficēto lietotņu skaits, strauji pieaug.

Vairumā gadījumu ietekmētās lietotnes ir vai nu kripto valūtu maki un pārvaldības lietotnes, investīciju lietotņu kopijas vai foto redaktori. Lai gan uzņēmums Google jau ir paspējis izņemt lielāko daļu lietotņu no veikala, dažas no tām vēl nav atklātas un ir palikušas. Viena no lietotnēm kopā ar vēl vienu lietotni no tā paša izstrādātāja vien ir lejupielādēta vairāk nekā 600 000 reižu. Komentāri gan liecinājuši, ka lietotāji nav bijuši apmierināti ar pašu lietotni un tās darbību.

Daļa no šīm lietotnēm nezog sensitīvus datus, bet lejupielādē saistīto pakalpojumu vietnes vai vilina lietotājus apstiprināt dažādus maksas abonementus. Taču šādu lietotņu uzturēšana Google Play veikalā var būt visai sarežģīta, tādēļ tās var atrast arī dažādās tīmekļa vietnēs, forumos un sociālajos tīklos.

Dr. Web ziņojumā teikts, ka viens no nozīmīgākajiem draudiem šogad – dažādas WhatsApp versijas – tika izplatītas tieši šādi. Šīs versijas nosauktas dažādi (GBWhatsApp, OBWhatsApp vai WhatsApp Plus), radot iespaidu, ka tās piedāvā atbalstu papildu valodām un funkcijām.

Pēc instalēšanas dažas no šīm lietotnēm pat lejupielādēs ar vīrusiem inficētus APK, apgalvojot, ka tās lejupielādē atjauninājumu.

Lai nodrošinātu, ka Android ierīce ir droša pret dažādiem draudiem, lietotājiem tiek ieteikts izvairīties no trešo pušu avotu lietotņu lejupielādes. Pirms jebkuras lejupielādes no Play veikala, vienmēr ieteicams izlasīt komentārus un atsauksmes, kā arī jāpievērš uzmanība atļaujām, ko prasa katra jaunā lietotne, kā arī pirms bankas datu ievades, jāpārliecinās, vai lietotne ir droša un pazīstama.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt