Eiropa gatavojas lielās IT kompānijas aplikt ar speciālo nodokli

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Eiropa gatavojas lielās IT kompānijas aplikt ar speciālo nodokli

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163321
  samurajs
  Participant

  Eirokomisija sagatavojusi dokumentu, pēc kura lielās IT kompānijas maksās jaunu speciālo nodokli, kas būs 1-5% no apgrozījuma. Nodokļa lielums būs atkarīgs no valstīm, kuras lieto konkrētās kompānijas produktus, kā arī no biznesa ienesīguma un reklāmas ieņēmumiem. Nodokli reizi gadā maksās IT uzņēmumi ar globālo gada ieņēmumu virs 750 milj. EUR pie noteikuma, ka vismaz 10 miljoni nopelnīti Eiropā. Dokumenta projekts izlasāms šeit.

  Izskaidrots, ka jauno nodokli maksās IT kompānijas, kuras izvieto un rāda Eiropā reklāmu, kā arī tās, kuras vāc lietotāju datus, lai tos pārdotu reklāmas firmām. Pirmām kārtām tās būtu Google, Facebook, Twitter. Maksās arī tie, kuru lapās ir reģistrācija par maksu vai notiek naudas transakcijas. Kā piemērs būtu mājokļu īres lapa AirBnB, kā arī Uber. Ja IT kompānija tikai izplata saturu – piemēram abonējamu – nodoklis jāmaksā nebūs. Š eit var minēt Netflix. Spotify nāksies maksāt tikai par bezmaksas servisu, kurā rāda reklāmas. Par pakalpojuma abonēšanas daļu bez reklāmām jāmaksā nebūs. Ja reklāmu pasūtīs ārzemju firma ārzemju lapā (piemēram CocaCola ievietos reklāmu Facebook’ā) – arī tad no nodokļa neizbēgt, ja šo reklāmu rādīs Eiropā.

  Likumprojekta iniciators ir Francijas valdība. Kā uzskata resurss Politico, Eiropas varas iestādes speciālo nodokli traktēs kā atbildi Donalda Trampa nodokļu reformai. No Eiropas viedokļa Trampa reforma pārkāpj Vispasaules tirdzniecības organizācijas noteikumus, un nostāda ASV izdevīgākā pozīcijā nekā ES.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_ec600_1.jpg[/img]

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā