Google tirgus dominances dēļ varētu nākties pārdot Chrome

Saskaņā ar ASV valdības izstrādātajiem plāniem Google var būt spiesta pārdot dažas savas populārākās biznesa daļas, tostarp Chrome pārlūkprogrammu.

ASV Tieslietu departamenta amatpersonas pašlaik kopā ar vairāku valstu prokuroriem veido lietu pret uzņēmumu Google.  Uzņēmums Google, iespējams, ir ieguvis pārāk lielu dominanci vairākos tiešsaistes tirgos.

Google Chrome pārdošana

Google varētu būt spiesta pārtraukt vai pārdot dažus no saviem reklāmas pakalpojumiem vai pat savu Chrome pārlūkprogrammu. Uzņēmums Google jau kādu laiku ir saskāries ar apsūdzībām par dominējoši stāvokli ASV tirgū. ASV valsts un štatu regulatori jau sen sākuši izskatīt Google dominanci tirgū, tāpat, kā arī citus tiešsaistes gigantus – Amazon un Facebook.

Uzņēmums Google ir saņēmis apsūdzības par savu tiešsaistes meklēšanas tirgu, kas, kā apgalvo sāncenši, tiek negodīgi atbalstīts, izmantojot reklāmas biznesu un programmatūras piedāvājumus kā Google Chrome pārlūkprogrammu Android viedtālruņos.

Tiek uzskatīts, ka ASV Tieslietu departamets jau kādu laiku ir gatavojis lietu pret uzņēmumu Google. Jaunie ierosinājumi par uzņēmuma daļu pārdošanu vai sadalīšanu, parāda, cik šī lieta varētu būt nopietna.

Par esošo situāciju komnetāri no Google vēl nav saņemti, taču ziņojumi liecina, ka lieta varētu tikt iesniegta dažu dienu laikā.

Google Chrome ir viena no populārākajām pārlūkpogrammām pasaulē, tādēļ visticamāk vairums tās lietotāju nebūtu priecīgi par krasām pārmaiņām.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt