Windows 10 pārstās restartēties pēc sava prāta

Microsoft tikko izdevis divus jaunus sistēmas Windows 10 laidienus – build 17723 un 18204, kuri pieejami Insider Preview programmas testētājiem . Acīmredzot šie laidieni kļūs par pamatu rudens “lielajam” atjauninājumam. Viena no būtiskākajām inovācijām ir pārstrādātā Windows Update loģika. Ar mašīnapmācības metodēm Microsoft sagatavojis lietotāja uzvedības prognozēšanas modeli, kura uzdevums ir veikt restartus tad, kad tie nevienam netraucēs.

“Mēs pirms restarta ne tikai pārbaudīsim, vai Jūs šobrīd izmantojat savu PC, bet arī mēģināsim noteikt vai esat ilgstošā prombūtnē vai arī aizgājuši tikai pēc kafijas tases,” teikts oficiālajā blogā.  Nepieciešamības gadījumā nav problēmu ieviest korekcijas, jo viss augšminētais notiks uz mākoņa infrastruktūras bāzes. Insider Preview programmas testētāji tiek aicināti ziņot ja ir kādas problēmas, tomēr pirmie rezultāti ir daudzsološi.

Cits jaunums ir domāts virtuālās realitātes cienītājiem – Mixed Reality Flashlight. Būs iespējams “portāls” no virtuālās realitātes uz reālo apkārtni. Nu vairs nevajadzēs ņemt nost ķiveri, ja īslaicīgi vajadzēs ielekt reālajā dzīvē. Pēc balss vai citādas komandas atvērsies logs, caur kuru varam ieskatīties viedtālrunī vai paņemt dzērienu. Signālu “portāla” veidošanai ņem no AR kontrolierī iebūvētās kameras.

 

Pievienots ērts Kioska režīma asistents. Ar tā palīdzību var sakonfigurēt ofisa priekštelpā atrodošos klientiem domāto datoru tā, lai uz tā varētu darbināt tikai pārlūkprogrammu privātajā režīmā.

Pārlūkā Edge ieviestas jaunas grupu politikas, ar kuru palīdzību var ieslēgt vai izslēgt pilnekrāna režīmu, druku, favorītu paneli, vēsturi, pārvaldīt paplašinājumus utt.

Režīms Precision Time Protocol ļauj radikāli uzlabot Windows sinhronizāciju ar vispasaules laiku uzdevumos, kur tas ir svarīgi.

Pilnu inovāciju sarakstu varam skatīt Windows blogā.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Derdzas šitās tehnoloģijas, AI, algoritmi, viss iet lai cilvēks par galīgu muļķi paliktu. Tehnoloģijas domā tavā vietā, izliekoties, ka zin labāk par tevi, bet NĒ, nezin!!! Kāda vaina bija automātiskai atjauninājumu instalēšanai pie datora izslēgšanas vai restarta, vai kaut ar atgādinājumu, ja tik reti restartē/slēdz laukā.
    Tagad tur vēl vairāk telemetrijas būs, kur algoritmi analizēs visu ko tu dari lai, BĻĀVIENS, izdomātu tavā vietā elementāru lietu!

    IDIOCRACY!

  2. AI lietot tik primitīvai funkcionalitātei ir tas pats, kas ar džipu braukt no mājām pēc cigaretēm uz 30m attālo kiosku. Jei bogu, tur ir jāpīpē kas stiprs, lai tik debīlus lēmumus pieņemtu. Tak uzlikuši būtu tāpat kā normālās sistēmās, lai jūzeris pats izvēlas kad fugin restartēties, apdeitoties vai nokrašoties, jomajo. Cik grūti to izdarīt. Tāda sajūta, ka tur nestrādā vairs neviens developers (developers, developers, developers), tik kādi mārketinga vadītāji, kas griež visu firmu caur Kortanu.

  3. Aizvakar pats biju liecinieks tam debīlismam. Čoms lieto darba kompi, zvana klientam, kompis pēkšņi aiziet restartā. Lab ka neko tajā brīdī nevajadzēja. Kompis bij nelietojams kādas 15min.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt