Portatīvie datori un aksesuāri – kas jauns šajā frontē?

Informācija par jaunākajiem portatīvajiem datoriem un to modeļiem pieejama plašā apjomā, taču to nevarētu teikt par portatīvo datoru aksesuāriem (somas, baterijas, lādētāji, dzesētāji u.c.). Laiks to mainīt, tāpēc raksta turpinājumā iepazīsties ar jaunākajām tendencēm portatīvo datoru aksesuāru pasaulē!

Somas, uz kurām atskatīsies

Foto: Shutterstock.com

Ļauj minēt – iedomājoties par portatīvā datora somām, Tev prātā nāk, atklāti sakot, ne pārāk izskatīgas pleca somas, kas radītas, izmantojot melnu vai pelēku neilonu un poliesteru. Taču jaunākās tendences šo stereotipu veiksmīgi mēģina lauzt, radot mākslīgās un īstās ādas, kā arī daudzu citu materiālu apvalkus un datoru somas, kuras iespējams lietot ne tikai datora pārnēsāšanai, bet arī ikdienas gaitās.

Baterijas, uz kurām iespējams paļauties

Foto: Shutterstock.com

Lai gan viedtālruņi kļūst arvien daudzfunkcionālāki un modernāki, portatīvie datori, kopumā vērtējot, tomēr ir piemērotāki vairumam darbību. Taču arī tiem ir kāds mīnuss – īsāks baterijas darbības laiks. Taču to ir iespējams uzlabot, iegādājoties vai nu paaugstinātas kapacitātes baterijas , vai izmantojot mobilo tālruņu pasaulē jau tik iecienīto dokstaciju – ar to palīdzību datora darbības ilgumu bez uzlādes var palielināt pat vairākas reizes.

Dzesētāji – Tava datora veselībai

Foto: 1a.lv

Strādājot daudz un ilgi, noteikti būsi saskāries ar uzkarsušu portatīvā datora pamatni. Lai gan dažbrīd (it īpaši drēgnajos rudens mēnešos, kad mājās vai birojā vēl nav pieslēgta apkure) lietotājam tas pat sagādā komfortu, Tavam datoram tas gan par labu nenāk. Salīdzinoši vienkāršu uzdevumu veikšanai ar dzesēšanu galā tiks laptopā iebūvētais ventilators, taču, ja datoru izmantosi aktīvāk, ārējie dzesētāji ir tieši tas, kas nepieciešams. Turklāt, ja vēl salīdzinoši nesen dzesētāji portatīvajiem datoriem asociējās ar ko smagu, skaļu un neparocīgi, šobrīd situācija ir mainījusies – dzesētāji tiek aprīkoti ar īpaši klusiem ventilatoriem, kā arī izgatavoti no materiāliem (piemēram, alumīnija), kas ļauj samazināt svaru un izmērus.

Viena ierīce, dažādi lādētāji

Foto: 1a.lv

Portatīvā datora lādētāji vienmēr ir iekļauti laptopa komplektācijā, taču ko darīt, ja datoru, piemēram, nepieciešams izmantot arī automašīnā? Arī šādām situācijām pieejami atbilstoši portatīvo datoru lādētāji. Tāpat pieejami lādētāji ar papildus izejām, piemēram, USB – tādējādi lādētāji vienlaicīgi ļauj uzlādēt gan datoru, gan arī kādu citu ierīci, piemēram, mobilo telefonu.

Papildus drošībai – slēdzenes un privātuma filtri

Foto: Shutterstock.com

Ja portatīvais dators tiek izmantots arī darbam, tajā noteikti glabājas ļoti svarīga informācija, kuras nonākšana nepareizās rokās var radīt milzu problēmas. Lai pasargātu savu datoru no garnadžiem, vari iegādāties slēdzeni. Kā tā darbojas?
Pavisam vienkārši – lielākajai daļai portatīvo datoru ir ieeja, kurā slēdzeni iespējams pieslēgt, un pēcāk to savienot ar citām mājās vai birojā esošajām elektroierīcēm vai priekšmetiem, tādējādi būtiski apgrūtinot darbu garnadžiem.

Savukārt privātuma filtri nodrošina cita veida aizsardzību – uz ekrāna uzlīmētais filtrs neļauj uz ekrāna attēloto redzēt nevienam citam kā tikai cilvēkam, kurš tobrīd darbojas pie datora – lūkojoties ekrānā no cita leņķa, tajā notiekošais būs izplūdis un nesaskatāms.

Foto: Targus.com

Sargā acis, izmantojot atbilstošu apgaismojumu

Foto: 1a.lv

Strādājot pie datora, svarīgi ir parūpēties ne tikai par pašu laptopu, bet arī savu veselību. Pats galvenais aspekts, kuru var ietekmēt ilgstoša darbošanās pie datora, protams, ir redze. Lai to nebojātu, vienmēr nepieciešams pietiekams apgaismojums, un to iespējams panākt ar lampām, kas barojas no USB pieslēgvietas.

Vēl, stundām ilgi strādājot ar datoru, ir svarīgi parūpēties par pareizu rokas locītavu pozīciju, un šādos gadījumos lieti noder paliktņi, kas nedaudz piepaceļ datora aizmuguri, ļaujot strādāt ērtāk un arī veselīgāk. Dažkārt šie paliktņi ir aprīkoti ar dažādām papildus funkcijām, piemēram, telefona uzlādes iespēju vai arī spēj darboties kā dzesētāji.

Foto: 1a.lv

Mierīgākai sirdij – papildus garantija

Portatīvie datori un aksesuāri nav mūžīgi, un tieši tāpēc tiem tiek nodrošināta garantija, kas lielākajā daļā gadījumu ilgst divus gadus. Taču, ja vēlies, lai Tavam datoram garantija kalpotu arī pēc noteiktā termiņa, vari iegādāties arī papildus garantiju. Lai gan sākotnēji tie varētu šķist kā lieki izdevumi, jāņem vērā, ka šī summa parasti ir visnotaļ demokrātiska, turklāt, ja datoram kas atgadīsies pāris mēnešus pēc standarta garantijas termiņa beigām, noteikti būsi sev pateicīgs, ja datoram būs iegādāta papildus garantija.

Portatīvie datori un aksesuāri plašā klāstā – 1a.lv internetveikalā

Ja arī Tavā nepieciešamo lietu sarakstā atrodamas somas, baterijas, lādētāji, dzesētāji datoram vai, galu galā – pats portatīvais dators, ielūkojies 1a.lv piedāvājumā – šeit visas preces ir ērti un intuitīvi sakārtotas pa kategorijām, turklāt, izmantojot filtrus, nepieciešamo preci vienkārši atradīs ikviens. Izmēģini – ienāc www.1a.lv!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt