Datoru komponentes – kas mūs sagaida 2024. gadā

Lai arī lielais vairums lietotāju iegādājas datorus jau sakomplektētā veidā, interneta forumos nereti var atrast jautājumus par pašmāju labākiem datoru komplektētājiem un tiešsaistes platformām, kur nopirkt kvalitatīvas datoru komponentes.  Iespēju sakomplektēt tieši Jūsu vajadzībām atbilstošu un ar vēlamajām funkcijām aprīkotu darba vai izklaides datoru izmanto arvien vairāk datoru pazinēju. Bez jau pieminētās funkcionalitātes ir vēl citi būtiski iemesli, kas mudina pievērsties atsevišķu datoru komponenšu piedāvājumam, tai skaitā pašmāju interneta veikalos.

1. Lētākas izmaksas

Komplektēt datoru paša spēkiem var būt lētāk, ja Jūs rūpīgi izvēlaties komponentes un izvairāties no dārgiem zīmoliem vai pārmērīgi jaudīgām detaļām, kuras var nebūt nepieciešamas.

2. Ierobežotas piegādes iespējas

Ja tiek atrasts saistošs piedāvājums kādā ārvalstu interneta veikalā, tad ļoti bieži izrādas, ka tas nepiedāvā piegādi uz Latviju.

3. Papildu izmaksas

Pievilcīgā cena kopā ar piegādi līdz Latvijai, muitu un PVN padara sākotnēji izdevīgo piedāvājumu neizdevīgu.

Tādēļ vietējā Latvijas tirgū jau nosauktie iemesli rada stabilu pieprasījumu pēc datoru komponentēm portatīvajiem, stacionārajiem un spēļu datoriem no tādiem ražotajiem kā Lenovo, Kingston, Asus, Deepcool, Apple, Dell, Gembird, AMD, Intel. 

Kādas datoru komponentes un jaunumi piesaistīs visvairāk uzmanību?

Jaudīgi procesori

Procesors ir Jūsu datora sirds un smadzenes, kas atbild par datu apstrādi un programmu darbību.

Interneta platformās Jūs varat iegādāties modernākos un jaunāko sēriju CPU modeļus ar vēlamo kodolu skaitu. Pieejami modeļi ar 2, 4, 8 un pat ar 16 kodoliem. Abi lielākie procesoru ražotāji Intel un AMD pēdējos gados ir centušies piedāvāt inovatīvus risinājumus ar uzlabotu veiktspēju. Tā Intel ir paziņojis, ka tuvākā nākotnē gaidāmi ļoti jaudīgi procesori, kas būs salīdzināmi ar Apple M Silicon, kas iebūvēti jaunajos Mac datoros. 

Tāpat Intel tikko izziņojis dažus jaunos 14. paaudzes Raptor Lake Refresh galddatoru procesorus. Pie pircējiem Core i9-14900K/KF, Core i7-14700K/KF un Core i5-14600K/KF procesoru versijas nonāks vēl 2023. gadā, un jaunajā gadā noteikti būs pieprasīts produkts.

Mātesplates

Komponente, uz kuras “uzbūvējas” visas pārējās datora detaļas un nodrošina to elektronisko savienojumu.

Turpmākajos gados turpināsies inovācijas, tiks izlaisti jauni produkti un risinātas iespējamās drošības problēmas.

Operatīvā atmiņa (RAM)

Tā ir īstermiņa atmiņa, kurā glabājas dati, kam procesors var ātri piekļūt. Operatīvā atmiņa (RAM) portatīvajiem un stacionārajiem datoriem ar dažādiem ietilpības parametriem (GB) no HP, Dell, Kingston, Lenovo, G.Skill, Gigabyte būs pieprasīta. Turpināsies pieprasījums pēc lielas ietilpības operatīvās atmiņas komponentēm, un tirgus analītiķi prognozē, ka RAM cenas 2024. gadā pieaugs.

Video karte (GPU)

Atbild par attēlu renderēšanu un grafikas veiktspēju, bieži izmantota video spēlēs un grafiski sarežģītu uzdevumu veikšanai.

Turpinās pieaugt pieprasījums pēc inovatīvām tehnoloģijām, piemēram, AR (augmentētai realitātei), VR (virtuālai realitātei) un AI (mākslīgam intelelektam), kuru darbināšanai būs nepieciešamas īpaši ātras video kartes.

Cietais disks (HDD vai SSD)

Glabā operētājsistēmu, programmas un lietotāja datus. Tehnoloģija laika gaitā ir attīstījusies, un HDD ir kļuvuši mazāki, ātrāki un efektīvāki datu uzglabāšanas ziņā.  Saglabāsies tendence, ka modernos datoros HDD aizstās ar SSD, kas nodrošina ātrāku piekļuvi datiem. 

Barošanas bloki

Nodrošina elektrisko barošanu datora komponentiem. 

Mūsdienu personālajos datoros parasti tiek izmantoti komutācijas režīma barošanas avoti, no kuriem lielākā daļa atbilst ATX standarta specifikācijai. Blokā iestrādātie aizsardzības risinājumi ļauj novērst gan īssavienojumu, gan pārslodzi un pārspriegumu, tādējādi pasargājot datoru no bojājumiem.

Pieaugs pieprasījums pēc augsta standarta barošanas blokiem, kas klientiem spēs piedāvāt desmit gadu drošības garantijas.Interneta tiešsaistes platformās ( https://220.lv/lv/datortehnika/datoru-komponentes ) Jūsu izvēlei šobrīd pieejami jaudīgi procesori, lielas ietilpības operatīvās atmiņas (RAM) un iekšējie cietie diski (SSD, HDD), kā arī dažādi ventilatori un dzesētāji, kas nodrošinās iekārtas optimālu darbību un pasargās no pārkaršanas. Piemeklējiet arī atbilstošus datoru komponentu montāžas piederumus, stacionāro datoru korpusus un to piederumus. Ja nepieciešams, izvēlieties jaunus kontrolierus, ar kuriem dot datoram jaunas funkcijas un paplašināt jau esošās.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt
Citi raksti no šīs kategorijas