Ēras beigas: iPhone X un citi produkti atzīti par vintage

Apple oficiāli klasificējuši iPhone X kā vintage. Ērai beidzoties, to papildina oriģinālais HomePod un pirmās paaudzes AirPods.

Ko nozīmē vintage? Atsaucoties uz Apple atbalsta mājaslapu, šāds tituls ierīcei pienākas, ja pagājuši 5 līdz 7 gadi kopš Apple pārstājusi tās izplatīšanu. Kad tehnoloģija atzīta par vintage, Apple veikali un autorizētie pakalpojuma sniedzēji turpinās to labot vēl divus gadus, ja detaļas joprojām ir pieejamas. Tas ir kā brīdinājums, ka drīz vien produkts sasniegs stāsta beigas.

Papildus vintage marķējumam, daži no ražotāja vecākajiem produktiem tiek aprakstīti kā “novecojuši” jeb “obsolete”. Tas ir, ja ražošana ir pārtraukta jau vairāk kā 7 gadus. Kad tas noticis, Apple tos neatbalsta un remontdarbnīcas nespēs pasūtīt oriģinālās detaļas. Ierīces kā oriģinālais iPhone, pirmais iPod Touch un Apple I, kas tika palaists 1976. gadā, kā Apple pirmais dators – ir raksturoti kā novecojuši.

iPhone X bija pirmais ražotāja viedtālrunis bez mājas pogas, ieviešot pilnekrāna dizainu ar uz žestiem balstītu navigācijas sistēmu. Tālajā 2017. gadā bija liels solis uz priekšu, kā dizains vēl joprojām saglabājies ražotāja produktos. 

Oriģinālie AirPods bija Apple pirmais lēciens iekš bezvadu austiņu pasaulē. Ierīce demonstrēja to, cik nopietni Apple vēlas izpētīt jauno sfēru. Pat pēc 7 gadiem kopš pirmā modeļa, AirPods ir vienas no labākajām bezvadu austiņām (earbuds), ko var iegādāties.

Tomēr pirmās paaudzes HomePod nebija ne tuvu līdzīgs veiksmes stāsts. Kad tas 2018. gadā pirmo reizi nonāca plauktos, tika saņemtas dalītas atsauksmes par tā izcilā audio un pārspīlēti augstās cenas kombināciju. Tikai pēc pāris gadiem ražotājs sāka piedāvāt lētāku HomePod mini. Tā bija tik liela izgāšanās, ka 2021. gadā tika izņemts no aprites, taču pēc 2 gadiem sekoja uzlabotais HomePod 2.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt