1. mashiina

Sākumlapa Forumi Tehnika Auto Lietas 1. mashiina

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154904
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sveiki mashiinzinaataaji. Taatad gribeetos dzirdeet dazhus padomus, ieteikumus kaadu pirkt 1.mashiinu. Vajag kaut ko ekonomisku taa lai ir kaadi 6-8l uz 100km. Vajag kaut ko izturiigu, jo darbaa liela braukshana. 5vietas. dereetu arii kaut kas smuks. Jo taa tomeer ir pirmaa mashiina. Lai vinju vareetu miileet. Bet arii neko daargu jo taa tomeer ir pirmaa mashiina. Kaadi 700ls maksimums. Leetaak buutu ideaals variants. Zinu ka Golfs esot top 1. mashiina, bet man teica ka tie ir ruuseetaaji. Pagaidaam vairs galvaa kriteeriji nenaak. Buutu forshi ja juus paliidzeeta man izveeleeties. Vai arii ja ieteiktu kaadu vairaak zinoshu forumu.

    #275363
    Jaunzems
    Participant

    323F

    #275364
    ID
    Participant
    #275365
    grisha
    Participant

    Brr, Golfs, Nokia un esi iists latvietis 🙂

    Pats lietoju Peugeout 306 TDiesel 99 gada. Ljoti laba mashiina. Apjautaajos vieteejaa shrotaa, ar motora probleemaam nav neviens maniits. Ekonomisks, aa jau diizels. Vieniigais miinuss, kad kaut kas jaaremontee, da kaut vai miglas lukturus nomainiit, tad tas ir murgs. Franchi ljoti daudz ko ir saspiedushi mazaa kastee, ka, lai ko nomainiitu, gandriiz viss motors jaaiznjem.

    Tomeer lietoshanaa esmu ljoti apmierinaats.VAru gonkot, bet degvielas pateerinjsh ir mazs.

    #275366
    rodgerz
    Participant

    Pirmajai mašīnai neiesaku ņemt Japāni – problēmas ar detaļu iegādi, kā arī salīdzinoši dārgākas.

    #275367
    nevertell
    Participant

    e30 ar 1,6 motoru ?

    Es nekāds eksperts neesmu, bet cik skatījos es esā, baigi daudz bija un, cik nu var pēc sludinājumu bildēm spriest, bija labā stāvoklī. Un budžetā.

    #275368
    zemith
    Participant

    Pat ar to 1,6 šujmašīnas motoru, neizvilksi 8l/100km pilsētā. Tas tomēr ir BMW un pat mazie motori ēd tāpat kā lielie. Nemāku teikt par E36, bet E30 noteikti.

    Vari mest acis uz E36 325TD vai TDS. 6 šoseja un 8 pilsētā saies, vienīgais rēķinies, ka remonti nebūs lētākie.

    Var Audi 80 B3(ziepe) 1,8, tas ies tādos patēriņos, bet ļoti mazs auto.

    Ä€, vēl, piemēram, VW Passat B3 var, bet tikai 2,0l vai 1,9td(nezinu neko teikt par 1,6td). Man tēvam 2,0l pa šoseju 6,5 un pilsētā ap 8-9l, bet tas ir ar nosacījumu, ka ir pareizi saregulēts motors un ir normālā tehniskā kārtībā.

    Golfu, manuprāt, var norakstīt – naglu kaste.

    Es gan pirmajai mašīnai izvēlētos ko interesantu un agresīvu, lai var tā kārtīgāk iemācīties braukt vairākos aspektos, pēctam var ņemt kaut ko mierīgāku, ja gribās.

    Pat Japāņiem neko nekomentēšu – nav bijusi personīga pieredze ar tiem, zinu, tikai to, ka ar Ruslanu labos draugos, gluži kā mans Opelis.

    #275369
    Evers
    Participant

    Pieredze nav liela un specs baigais ar neesu, taču varu padalīties:

    Agrāk braucu ar Honda Civic 1.4 benzīnu , pēc tam nopirku VW Golf MK3 1.6 benzīnu. Teikšu tā – tam 1.4 japānim ir vairāk spara kā 1.6 golfam, kā arī ēd mazāk. Pēc manas pieredzes, golfam remontos vidēji tērēt sanāk vairāk naudas kā Hondiņai. Pēc novērojumiem, vācu mašīnām visādi ne tik nozīmīgi sīkumi ar ātrāk sačakarējas, kā japāņu (spoguļu apsilde, elektriskie logi, ātrāk viss čīkst un grab). Nākošā mašīna noteikti būs japānis. Remonti japānim ir dārgāki, taču daudz retāki. Būtībā, ja man jāizvēlās 1x gadā remontēt mašīnu par, piemēram, 100 Ls, vai 4x gadā par 25Ls, es izvēlos mazāk čakarēt sev nervus un maksāt 1x 100 Ls. 🙂

    Ir jau arī savi labumi golfiņam, mazāka bāze un smagāks, ziemas slidenajos ceļos ļoti labi turās un savaldāms, drošāka braukšana kā ar iepriekšējo Hondu. Vispār, kā pirmais auto nav slikts, pabrauksi, patrakosi un pēc tam sapratīsi kādu mašīnu gribi.

    Ak jā, pa kurieni brauc? Ja sanāk braukt pa zemes ceļiem, noteikti nepērc hečbeku (ar norauto aizmuguri). Mūžīgi dubļainais/putekļainais stikls tracinās!

    Iesaku skatīties uz 2L motoriem. Lai nav tā ka, lai nav tā ka, sasēžoties 4 cilvēkiem, mašīna vairs neiet. Ja motors labā stāvoklī un normāli brauksi, tad būs gan ekonomisks, gan ilgi kalpos, jo mazāka slodze. Kolēģim ir BMW ar 2.8 benzīna dzinēju, vidējais patēriņš – 7L/100km. 🙂 Motors kopts, braucējs prātīgs. 🙂

    Protams, uz savu galvu nepērc, ņem līdzi speciālistu kas spēs novērtēt mašīnas stāvokli, citādi var nopirkt arī nojātu, nekoptu japāni, noņemties pēc tam ar remontiem un beigās pateikt, ka japāņi ir mēsli. 😀

    700Ls budžets gan ir sāpīgs, gandrīz tā vien ir, ka jāmeklē kāds 2. vai 3. golfiņš, jo par tādu naudu japānis būs nojāts un norūsējis šrots.

    P.S. Latvijas ceļi nav piemēroti nevienai vieglai automašīnai.

    #275370
    Jaunzems
    Participant

    Tas ir tādēļ, ka Mk3 laikā (90. gados) VW ieviesa taupības režīmu un iepirka detaļas no kreisajiem.

    #275371
    usins
    Participant

    Man liekas ka labākais variants par tādām naudām ir pasāts. kaut kāds 1993. gads. Detaļas var pirkt uz dzīvo svaru. Ļoti lēti.

    Bet nu pēc prasībām mašīna velk uz cenu kategoriju 1.5k las vai pat 2.3k ls. Neiesaku pirkt vecos frdus, tie rūsē. Baigi būs jāseko līdzi, jāmazgā, jāvasko utt. ja nē, norūsēs kā vecie opeļi.

    Ja vizināsi daudz cilvēku tad jāskatās 1.9 tdi (padārgāk remonts dzinējam sanāk) vai 1.8 vai 2.0 benzīns- ēdīs tik pat cik 1.6. 1.6 ļoti labi izjūt katrus 40-60 kg, kas nāk klāt. ja pilna mašīna, tad nebūs tāds rāviens.

    #275372
    romajo
    Participant

    Par 700.- arī golf3 būs nekāds, ar ļoti retiem izņēmumiem.

    #275373
    richijs
    Participant

    Pērc otro golfu 😀 paliks vēl naudiņa ko bišku to golfu apkopt. ceļu nodoklis ar 25ls 😀 rezerves daļas lētas, šrotos ar nav retums.

    Paskaties uz fordiem viņi ir lētāki stipri un ar mazākiem nobraukumiem nekā audi, WV. Ja mašinai apakša kautcik apkopta (kaut piķis uzmaukts) nemaz tik traki nerūsē. nu jebkurā gadījumā kautkāda mazda izrūses ātrāk 😀

    #275374
    Anonīms
    Neaktīvs

    Man ir vajadziigas visasa 5 vietas pilnas un ir liels nobraukums kaadi 100km dienaa tochna! laa minimums laikam. zemes celji arii.

    #275375
    romajo
    Participant

    tad skaties Audi 80.

    #275376
    grisha
    Participant

    Veel vecaku grabazhu nevareeji ieteikt? VAi tas bija sarkasms.

    #275377
    Foxsk8
    Participant

    Īsts ieteicējs nebūšu, bet pēc šādas matemātiskas formulas, lēts, izdevīgs, nevienmēr vari dabot to, ko patiesība gribi, un kas būtu piemērots. Visi tie golfiņi ir veci, padomā cik pirms tevis cilvēkiem tas golfiņš ir bijis statusā kā pirmā māšina? Nu cik man te pazīstamā braukā ar Fiat Puntu, ikdienas uz darbu, no darba, tad vēl šur tur, ļoti ekonomiska mašīna, arī cena nav liela, varbūt paskaties ko tādu, bet nu kā jau teicu, īsts experts neesmu.

    P.S. Ja būtu ko liet tai mašinā pēc tam, noteikti ņemtu kādu Allroud, priekš lauku ceļiem, jo pats dzīvoju laukos, bet pilsētas variantam droši vien paņemtu to pašu Audi A2, izskatās tīri normāls un ekonomisks.

    #275378
    richijs
    Participant

    Pērc skorpi 😀 Lēts un konfortabls 😀

    #275379
    romajo
    Participant

    B4 arī ir 80-nieks, un vispār uz ko var cerēt pa 700,- . Š vāģerim ir B4 95 g., nekopts, netīrs, Ventā peldināts (motors pēc tam protams mainīts) izskatās pēc īstas miskastes, bet iesēžoties ir i kur kājas likt (man 1.94), i negrab nekas, i nerūsē, jo cinkota bundža. A tehniski, vienkārši jāveic regulāras apkopes, nu vismaz 1x gadā jāapciemo serviss. Un vēl iesaku atrast un pieturēties pie viena meistara.

    #275380
    darklight
    Participant

    700 latos jāņem vien tas pats Golfiņš. Ar tik vecu japāni var pamatīgi iegrābties, Golfam vismaz daļas lētas. Galvenais – ņem, kam skate nesen izieta, lai nesanāk tā, ka uzreiz jāsāk ieguldīt ritošajā utt.

    #275381
    web33
    Participant

    Audi B4 vai vw golf , audi būs izturīgs un ekonomisks + cinkots kuzovs ,bet nedaudz dārgāks būs ekspluatācija,kā vw golf ( golfs būs lēts ekspluatācija pa 10Ls spaini ar detaļām nopirki,bet ātri viss skrabēs,grabēs lūzīs plīsis rūsēs un t.t.

    Starp citu ja doma pirkt vw golf 3 painteresējies kārtīgi ja nemaldos lidz 92.gadam tie nerūsēja pēc 92. tie rūsēja.Uzmet aci vēl uz Mercedes w202 kuzavs c-klase dīzels,bet tiem arī patīk parūsēt ,bet ne riktīgi bet ir atsevišķas vietas

    Tikai ne kkādu amerikāni vai japāni tur ir murgs,tāpat attiecās uz jaunajām franču nu bļin …. man ir ko teikt,bet slinkums rakstīt .

    UN TIKAI NE AUTOMÄ€TU

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Tēma ‘1. mashiina’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā