Kā pareizi pieslēgties TV? (atjaunots)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kā pareizi pieslēgties TV? (atjaunots)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #171461
    samurajs
    Participant

    HDMI ir saderība tikai ar DVI (PC videokartēm bieži mēdz būt šāda ligzda) un tādus vadus var iegādāties. Ne uz RCA, ne S-video nekādas pārejas neuztaisīsi- tie visi ir analogie standarti.

    #171462
    rodgerz
    Participant

    njaa man ir tieshi taads pats vads kaa raadiiji jautaajumam par 7300 karti… man tagad raada melnbaltu ar radeon 9550XT ieprieksh ar geforce 5700 un radeon 9550 vispaar nekaadu signaalu dabuut nevareeju ne ar skartu ne ar banaaniem! kad caur skaartu sleedzu videomagji viss ir smuki kraasaini… jaadabuun normaals s-video -> RCA vads un buus chiki cerams 🙂 (arii ar x300 melnbalts… ;()

    #171463
    samurajs
    Participant

    rodgers: Tu skaties, kas no tavas videokartes nāk laukā (mēdz būt dažādi varianti). Ja CVBS – derēs gatavs vads. Ja S-video, būs jāmontē mazā shēmiņa ar kondensatoru. Tas pats arī ja TV nepazīst S-video.

    #171464
    rodgerz
    Participant

    vienkaarshi man kaadu streekji atpakalj bija vads tulpe -> tulpe + svideo paareja pa 50 kapeikaam… un viss kaadu laiku smuki gaaja bet vienaa jaukaa dienaa bilde palika zilgani melnbalta ar kropljotu atteelu un nekaadu izmainju. taapeec arii nopirku s-video uz skaartu domaaju dikti labi viss buus a nekaa… nez jaameegjina atrast smukaaks vads pavandiities – pasham dikti liels slinkums kaut ko tur njemties…

    #171465
    ekstazi
    Participant

    Izlasot sho postu es devos ciitiigi uz veikalu argus un nopirku sev vadu (hdmi – dvi). Videokarte – g-force 6200 AGP-8x, tv – https://24.lv/index.php?action=prod&aid=1&offset=9&id=81117&ref=search Saslēdzot abus kopā no datora puses viss ir kaartiibaa, uzraada, ka ir piesleegts tv un var arii itkaa reguleet abiem izshkjirtspeejas, bet tv rāda ka nav signāla. Vai kādam ir pieredze ar ko līdzīgu ?? Dodiet luudzu padomus.

    #171466
    samurajs
    Participant

    Bet vai TV uz pareizo ieeju uzstellēts? Tam vesela kaudze to: D-sub 15-pin port, s-video, Video (composite) RCA, Video (component) RCA, Scart, HDMI…

    #171467
    Retors
    Participant

    Ir vēlme pieslēgt Portatīvo pie Mājas kinozāles. Portatīvajam ir šādas izejas: VGA , MiniDin 6k (jeb s-video), HDMI, 3.5mm stereo (jeb austiņu izeja), Bet mājas kinozālei ir tikai SCART un RCA (banāns) ieejas. Esmu izvēlējies šo: https://www.argus.lv/product_info.php?cPath=546_548_1438&products_id=38438 un šo: https://www.argus.lv/product_info.php?cPath=546_548_1416&products_id=17603 vadu. Vai mana izvēle būs pareiza? Varbūt ir kāds cits, labāks pieslēgšanas variants? :hmz:

    #171468
    samurajs
    Participant

    Ar audio problēmu nebūs.

    No VGA uz TV jānāk ārā signāls ar Hsync= 15,625 Hz un Vsync= 50 Hz. Ja to var uzlikt – būtu jāiet. Man gan nav gadījies tā slēgt.

    #171469
    Retors
    Participant

    Kur iegādāties savienotājvadu 7-Pin S-video/ ar pāreju uz SCART vai RCA? Varbūt kāds var uztaisīt? Pats neesmu ķimerējies ar lodēšanu, tādēļ pat nemēÄŸināšu!

    #171470
    Als
    Participant

    Man tāda neliela problēmiņa… Nopirku Philips televizoru un LG mājas kinozāli… Abus ar SCART vadu savienoju… DVD filmas var skatīties un viss baigi labi, bet… Gribās arī Panorāmu caur kinozāli skatīties 😀 … Pamēģināju – nekas nesanāca. Visādi būros caur pultīm , bet galu galā… Nekā… Vabūt kāds ir saskāries ar līdzīgu problēmu un var man palīdzēt? Vai varbūt Tu, Samuraj, zini kas par lietu?

    Als

    #171471
    samurajs
    Participant

    Tātad kinozālei nav skaņas ievads no SCARTa (laikam tāpēc, ka TV programmas ir mono un nekāda jēga nebūs vienalga).

    Ja tai kinozālei ir AUX ieeja, tad jau izburties var principā. TV no SCART ligzdas skaņa vnm nāk ārā, tad vajag to tikai aizvadīt uz AUX ieeju. Darbs lodāmuram! 🙂

    Pag, a varbūt tev ir apgraizītais SCART vads? Pilnajam jābūt ar 21 dzīslu.

    #171472
    Als
    Participant

    Joki mazi… Man laikam apgrieztais SCART’s … 20 dzīslas…. Bet DVD raksītājam un satelītdekoderim arī 20 dzīslas… Es te kautko nesaprotu…

    bet mūsu mīļajos veikalos nevar nopirkt pārejas no SCART uz AUX?

    Mazliet bail, ka kaut ko nenosvilinu.

    #171473
    samurajs
    Participant

    Vads tev ir īstais, neuztraucies. Ekrāns ir tas 21. vads.

    Nosvilināt neko nevar, pat ja uz īso salaid. Tās ir signāla ieejas/izejas, nevis barošanas.

    Nu un tagad vajag noskaidrot, vai no TV nāk skaņa laukā, un tieši no SCART vada. Tev vajadzēs pārbaudei kaut kādu pastiprinātāju, piem datortumbiņas ar vadu. Pieskaries štekera galiņam ar pirkstu. ja tumbiņa sāk rūkt (visuresošais maiņstrāvas fons!) – viss OK, ierīce testam gatava.

    Tagad vajag to otro kontaktu (kopiskais vads) no tumbiņas vada savienot ar SCART metāla ekrānu un ar galiņu pabakstīt SCART audio kontaktus. Kad pareizo uztrāpīsi – tumbiņās skanēs TV skaņa, un tu zināsi, pie kuriem kontaktiem lodēt AUX vadus.

    Kā redzi bildē – stereo audio nāk ārā no 1 un 3 kontakta. Ja nav gadījumā SCART metāla korpuss savienots ar kopisko vadu – audio kopiskais ir SCART 4. kontakts.

    [img]https://tech.petegraham.co.uk/wp-content/uploads/2007/03/scart.jpg[/img]

    #171474
    Als
    Participant

    JA es visu izdariju, kā sacīji, tad kaut kas nav kārtībā… Kad pieliku prkstu pie AUX gala, tumbā skanēja dūkoņa(es pieslēdzu mūzikas centru), bet neatradu nevienu atbilstošu SCART kontaktu, kurš kopā ar štekeri nr. 21 laistu uz tumbas TV skaņu…

    #171475
    samurajs
    Participant

    Tātad skaņa nenāk laukā no TV (ražotājs nav paredzējis). Ja 21. kontakta vietā par masu ņem 4., tad arī nesanāk? Kādreiz 21. var arī nebūt pieslēgts…

    #171476
    Als
    Participant

    Nekā…

    #171477
    samurajs
    Participant

    Pēdējais variants – piekabini adatiņu tai vada galā un patestē tieši SCART ligzdu TV – ja tur nekur nenāk skaņa ārā, tad jārekonstruē TV 🙂 Nav grūti, bet amatierim neieteicami… (Protams, TV tai laikā jāskan! Masu testam vari paņemt no antenas ligzdas ārējās bleķa čaulas)

    Tie ķīniešu vadi nav uzticami, visādi gadījies…

    #171478
    slinkais12
    Participant

    ekstazi wrote:

    Izlasot sho postu es devos ciitiigi uz veikalu argus un nopirku sev vadu (hdmi – dvi). Videokarte – g-force 6200 AGP-8x, tv – https://24.lv/index.php?action=prod&aid=1&offset=9&id=81117&ref=search Saslēdzot abus kopā no datora puses viss ir kaartiibaa, uzraada, ka ir piesleegts tv un var arii itkaa reguleet abiem izshkjirtspeejas, bet tv rāda ka nav signāla. Vai kādam ir pieredze ar ko līdzīgu ?? Dodiet luudzu padomus.

    Un kā Tev beidzās šis pasākums ar datora pievienošanu TV? Es mēģināju Fujitsu Siemens portatīvo pievienot pie Philips LCD, Divas pārejas- no VGA uz DVI, tad no DVI uz HDMI- rezultātā ” no video signal” 🙁

    #171479
    samurajs
    Participant

    slinkais12: bet ko tad tu gribēji??? 😀 Uz VGA ir tikai analogais signāls, DVI var būt abi divi, bet HDMI – tikai digitālais.

    Ja tam Philips TV ir VGA (d-Sub) ieeja (daudziem ir) – tad caur to var…

    #171480
    marchello
    Participant

    Sveiki! Tātad man ar ir sekojoša problēma ar portatīvā pieslēgšanu pie tv, lai varētu skatīt filmas un klausīties mūziku uz tv! Portatīvais HP pavilion ar s-video(ar 7 caurumiņiem),austiņu izeja, hdmi un vēl izeju, lai pieslēgtu monitoram, tv ir panasonic paris gadu vecs, kuram aizmugurē ir 2 scart un priekšpusē 3 tulpītes un sv(ar 4 caurumiņiem). Vakar nopirku vadus- 1 pāreju no portatīvā s-video uz tulpīti, 1 pāreju no portatīvā austiņu izeju uz tulpītem, to visu iespraudu tv priekšpusē(tā kā parasti pieslēdz play station) un pārslēdzu tv ieejas uz attiecīgo ieeju. Rezultātā skaņa ir bilde nav! Izstaigāju caur portatīvā opcijām un konstatēju, ka lai arī ir veikt savienojums caur s-video uz tv video ieeju, tomēr portatīvais neredz ka tāds savienojums ir! Kāpēc tā? Varbūt mēģināt atrast pāreju no portatīvā s-video ar 7 caurumiem uz s-video ieeju tv ar 4 caurumiem? Jeb otrs variants, atrast pāreju no portatīvā izejas, kas domāta pieslēgt monitoram uz s-video ar 4 caurumiem tv, vai uz video tulpīti? Centos uzrakstīt pēc iespējas saprotamāk, tāpēc ceru, ka varēsiet palīdzēt ar padomu! 😉

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā