Varbut, toposais programmetajs

Sākumlapa Forumi Saites un Pamācības Web un Programmu pamācības Varbut, toposais programmetajs

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #201311
    richX
    Participant

    Butiba problema neslepjas ta skolotaja zemaja alga, bet labi, stasta neiedzilinasos. Par algam es tev piekritu, tomer es uzskatu, ka vaina neslepjas zemajas algas, bet gan augstajas cenas. Naudas vertibu pielidzina precu daudzumam, ko par to var nopirkt. Bet nu tas jau sak ost pec off-topic 😛

    #201312
    samurajs
    Participant

    Tevis paša labad ieteicu stāties kādā privātā augstskolā. Pareizi KaNeiet domu pameta: tā kā algas valsts izglītības jomā tiek apcirptas vairāk nekā pamatīgi – cerēt uz kvalitatīvu izglītību valsts augstskolā tagad būs naivums. “Kā maksā – tā strādā” – teiciens arvien ir spēkā…

    #201313
    richX
    Participant

    Nja… Izglitibas iegusanai sis no tiesas nav izdevigs. Tomer, kas ir labs, tas ir ari dargs. Bet kreditu nudien nevelos risket njemt. Darbu atrast, ar ko pelnit, paraleli macoties, musdienas ir gandriz neiespejami. Lai gan darba devejiem jalauj saviem darbiniekiem macities, tomer vini uz sadiem cilvekiem skatas greizu aci. Gimene mani atbalsta, tomer macibas apmaksat privata skola ari nevar, viniem tomer pasiem ari jadzivo… Ta ka privata augstskola atkrit.

    #201314
    rATRIJS
    Participant

    Ko es varētu pastāstīt. Pats pirms diviem gadiem biju līdzīgā situācijā. Interese par datoriem bija, šādas tādas zināšanas arī, bet reāla pieredze ar programmēšanu man nebija (biju paskatījies kaut kādus primitīvus Pascal uzdevumus un ļoti viduvēju pratu uztaisīt mājaslapiņu izmantojot HTML, CSS un JS). Tā kā citas lietas man īsti neinteresēja (tik ļoti, lai ietu mācīties), izņemot fotogrāfēšanu, bet to nu gan LV nav kur mācīties un, lai izsistos vajag nelielus sakarus, izvēlējos iet mācīties par programmētāju.

    Eksāmenu līmeņi bija OK un tiku gan LU, gan RTU budžetā (grūti gan bija netikt, nezinu kā ir tagad krīzes laikā). Tad sāku skatīties un lasīt visādas atsauksmes par skolām utml. un galu galā izvēlējos LU un varu teikt, ka ne mirkli nenožēloju savu izvēli.

    Ja nav nekāda iepriekšēja pieredze, tad augstskola palīdzēs ievirzīt smadzenes vajadzīgajā virzienā. Ieliks pamatus un varēsi jau pēc pirmā semestra un pirmā semestra laikā patstāvīgi mācīties no gūgles. Mācības noteikti nav grūtas, ja vien matemātika nav nezināma lieta.

    Par mācību kvalitāti. Tas ir ļoti atkarīgs no pasniedzēja, jo interesants, gudrs un aktīvs pasniedzējs spēs ieinteresēt par tādā priekšmetā, kurš sākotnēji likās WTF kam tas vajadzīgs. Tāpat ir arī LU – bija daži priekšmeti, kuri, manuprāt, bija ļoti noderīgi (un parasti ne tik viegli noliekami kā citi) un kurus noteikti ir vēlams noklausīties. Ne visu tomēr var izlasīt internetā un reāla cilvēka stāstītais tomēr ir savādāka lieta.

    Pozitīvi ir tas, ka ir obligātā prakse jau otrā kursa laikā. Tas ļauj atrast kaut kādu darbu (ja tāds jau nav iepriekš) un sniedz lielu pieredzi.

    Visā visumā noteikti iedrošinātu tevi mācīties IT lietas, ja tev tas interesē. Protams, ir jau mīnusi, kā minēts iepriekš – darbs naktīs (tas gan man patīk, jo miers apkārt un no rītiem tāpat var gulēt), iegrimšana datorā, vēlme nekontaktēties darba laikā utt…

    #201315
    Evers
    Participant

    Ja tev matemātika vidusskolā nesagādāja grūtības, tad domāju , ka nav ko baidīties, tikai jācenšas.

    #201316
    ob1
    Participant

    Vajadzētu vēl autoram pastāstīt, ka programmētājiem mēdz aizbraukt jumts – profesionāla slimība. Tikai nav skaidrs – tas jumts brauc tāpēc, ka strādā par programmētāju, vai arī tie, kuriem ir tendence uz jumta braukšanu, izvēlās šo profesiju.

    #201317
    samurajs
    Participant

    Te ir milzīga starpība – darbs ar datoriem (un tīkliem – tātad sisadmina darbs) un tieši programmētāja darbs. Tas nav viens un tas pats; un arī psiholoģiskās kvalitātes tur vajadzīgas dažādas.

    #201318
    Crow
    Participant

    ob1 wrote:

    Vajadzētu vēl autoram pastāstīt, ka programmētājiem mēdz aizbraukt jumts – profesionāla slimība. Tikai nav skaidrs – tas jumts brauc tāpēc, ka strādā par programmētāju, vai arī tie, kuriem ir tendence uz jumta braukšanu, izvēlās šo profesiju.

    Tie jau arī ir divi novirzieni, kas eksistē:

    1. Tie, kas nav “īstie” programmētāji, bet sajūk prātā, jo ir izmisīgi vēlējušies to iemācīties. Tie programmēšanu piemēro dzīvei.

    2. Tie, kas ir programmētāji pa dzīvi. Tie dzīvi piemēro programmēšanai.

    😀

    #201319
    Mr.Death
    Participant

    Uj vecīt. Ja tu gribi kļūt par koderi, tad jārēķinās ar tādu dzīvesveidu kā man. Visapkārt kompji, istabā vienmēr tumsa, jo gaisma bojā kontrastu uz ekrānu, patīk strādāt naktīs, taču jāpiespiežās pa dienām un riebj ja kāds darba laikā traucē. Kā arī piemetīsies tādi kaitīgie ieradumi kā blogu, forumu lasīšana un regulāra postošana tajos 😀

    #201320
    ob1
    Participant

    Kad kodēju, mani kaitina troknis, ko rada kaķis staigājot pa māju.

    😀

    #201321
    rajah
    Participant

    foxsk8 wrote:

    richX: Par tiem skolotājiem varu piekrist.


    daļēji varētu ar piekrist, tā kā man ar ir tāda izglītība, kursā mācījās tādas nulles, sapratu ka zinošākie viņas tā dī…sinās….

    bet skolēni nu NAV ņo tīem labākajiem arī… ir gribējies vienu otru patriekt ellē uz neatgriešanos.

    Edgars wrote:

    un riebj ja kāds darba laikā traucē.


    tas drausmīgi tracina un izjauc no ritma.

    #201322
    Foxsk8
    Participant

    Man jumtu aizbraukšana raksturojās tā, ka savu meiču sāku saukt jocīgos vārdos, runāt pats ar sevi žargonos, utt… no malas izskatās, ka esmu jucis, jo esmu nobūries ar tiem kodiem.

    Ir bijis arī tā, ka ēd pusdienas un domā, kā pusdienas saturs ir nonācis līdz tevīm, kā kodēti mehāniskie roboti, mehatronikas sistēmas un viss pārējais. 😀 😀 Tad nu paēd savas pusdienas un atkal pie kodiem. Sajukt var ātri un pamatīgi, nedod dievs, ja ieslēdzas “Filozofu akmens”, parasti tāds ieslēdzas “cukā”, bet ja ieslēdzas skaidrā prātā, tad ir pakaļā 😀

    #201323
    nevertell
    Participant

    Reāli ir tikai dažas valodas, kuras vispār ir jēga mācīties, svarīgākās no tām- java un c++. Nekas cits tā īsti profesionāli nederēs. Un, ja māk c++, tad visu pārējo būs vieglāk iemācīties, tā kā tā ir īstā valoda ar ko sākt.

    #201324
    ob1
    Participant

    Nevertell, nerunā muļķības. Nav labu un sliktu valodu. Katrai valodai ir sava uzdevumu klase. Labam programmētājam ir jāzina vismaz 5 valodas, lai varētu izvēlēties uzdevumam atbilstošo.

    #201325
    nevertell
    Participant

    ob1 wrote:

    Nevertell, nerunā muļķības. Nav labu un sliktu valodu. Katrai valodai ir sava uzdevumu klase. Labam programmētājam ir jāzina vismaz 5 valodas, lai varētu izvēlēties uzdevumam atbilstošo.


    Nu pag, pag indigo. Cik daudz ir proffesionālas programmas, kas ir rakstītas pitonā ? Es nesaku, ka c++ ir sliktāka vai labāka par citām, bet saku gan, ka tā ir lietderīgāka nekā paskālis vai pitons. Par javu varu teikt, ka tā ir “banku” valoda, kuru lieto, lai kodētu drošības progas bankām.

    #201326
    Foxsk8
    Participant

    Pag pag, kā tad par php un web valodām, jeb tobiš, tā nav programmēšanas valoda. 😀

    #201327
    ob1
    Participant

    Es savā programmētāja praksē esmu izmantojis vairāk kā 20 valodas. Ir uzdevumi, kurus nevar uzrakstīt ne C ne Javā, lai kā arī gribētu. Ir uzdevumi, kurus var uzrakstīt C vai Javā, bet citā valodā tas ir daudz ātrāk un lētāk.

    #201328
    Foxsk8
    Participant

    Nu nevajadzētu arī šeit tā pārspīlēt. 🙂

    #201329
    ob1
    Participant

    ko pārspīlēt?

    #201330
    Foxsk8
    Participant

    20 valodas, lai jau būtu, bet šaubos vai jālielās ar valodām, bet gan ar darbiem, gan vari paspīdēt. 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā