Amazon nākamgad plāno palaist savus platjoslas satelītus

Populārais e-veikala īpašnieks un tehnoloģiju ražotājs Amazon, kas pazīstams teju visā pasaulē, plāno līdz 2021. gada beigām palaist divus testa satelītus zemajā Zemes orbītā.

E-komercijas gigants atklāja, ka ir pieteicies uz izmēģinājuma licenci, lai palaistu divus satelītus – KuiperSat-1 un KuiperSat-2. Šie visticamāk, būs tikai pirmie no daudziem satelītiem, ko uzņēmums plāno palaist, jo vēlas paplašināt savu komerciālo satelīt platjoslas pakalpojumu.

Pakalpojums, ko dēvē par Project Kuiper, ir 10 miljardu ASV dolāru vērts un tieši konkurē ar Starlink, satelītu platjoslas pakalpojumu no SpaceX.

“Mēs esam izgudrojuši daudz jaunu tehnoloģiju, lai sasniegtu mūsu projekta Kuiper izmaksu un darbības mērķus,” pirmdien sacīja projekta tehnoloģijas viceprezidents. “Visas sistēmas tiek testētas simulētos un laboratorijas uzstādījumos, un drīz vien mēs būsim gatavi redzēt, kā tās darbojas kosmosā. Izmēģinājumi orbītā nav aizstājami, un mēs ceram daudz mācīties, ņemot vērā sarežģītību un risku darboties šādā sarežģītā vidē. Mēs nevaram gaidīt, kad sāksim.”

Uzņēmums izmēģinājuma laikā plāno pārbaudīt arī ierīču darbības ātrumu. Saskaņā ar agrākiem testiem, iekārtas spēj sasniegt 400Mb/s interneta savienojumu.

Ja viss notiks pēc plānā, satelīti atradīsies Zemes orbītā 590 kilometru augstumā, 35 grādu slīpumā, un tiem vajadzētu apriņķot planētu 96,5 minūtēs. Pēc eksperimenta tie visticamāk tiks palaisti kritienā uz Zemi un šajā procesā sadalīsies un sadegs.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt