Nintendo noslēdz līgumu ar Microsoft par Call of Duty uz 10 gadiem

Uzņēmums Microsoft ir noslēdzis 10 gadu līgumu, lai Call of Duty nonāktu Nintendo konsolēs.

Microsoft vēlas iegādāties Activision Blizzard, kas izstrādājis arī tādas spēles kā Overwatch un Warcraft, par 68,7 miljardiem ASV dolāru jeb apmēram 65 miljardiem Eur. Tas ļautu Microsoft apturēt Call of Duty parādīšanos konkurentu konsolēs, piemēram, Sony PlayStation 5.

Apvienotās Karalistes Konkurences un tirgus uzraudzības iestāde (CMA) norāda, ka tas varētu mazināt konkurenci spēļu jomā. Turpretī Microsoft apgalvo, ka tas tā nav, un tagad uz ierobežotu laiku piedāvā šīs spēles konkurentiem.

Paziņojot par darījumu, Microsoft prezidents Breds Smits stāstīja, ka tāds pats piedāvājums ir pieejams arī Sony, ja tā vēlas “apsēsties un izrunāt” detaļas.

CMA ir uzsākusi padziļinātu izmeklēšanu par šo darījumu, norādot, ka Sony ieņēmumi un klienti varētu tikt “būtiski ietekmēti”, ja tas zaudēs piekļuvi Call of DutyUzņēmums norādīja, ka iepriekšējie Microsoft darījumi ir noveduši pie tā, ka spēles ir kļuvušas par ekskluzīvām tikai Microsoft klientiem, piemēram, Bethesda iegādes rezultātā jaunā spēle Starfield ir pieejama tikai Xbox un datoros.

CMA pārstāvis stāsta: “Mēs esam informēti par šiem notikumiem un turpināsim uzraudzīt konkurences apstākļus visā izmeklēšanas laikā.” Sony ir kritizējis šo darījumu, piemetinot, ka tas “kaitē konkurencei, spēļu nozarei, pašiem spēlētājiem un izveidos Microsoft dominējošu stāvokli spēļu jomā”.

Taču 10 gadu līgums ir nozīmīgs uzņēmumam Nintendo, kura ražotajām konsolēm Call of Duty spēle pēdējo reizi bija pieejama tikai 2013. gadā. Microsoft Xbox spēļu nodaļas vadītājs Fils Spensers paziņoja, ka Call of Duty spēle Steam arī turpmāk būs pieejama personālajiem datoriem. Tas nozīmē, ka teorētiski spēļu sērija varētu būt pieejama arī Steam Deck – spēļu ierīcē, kas nepieder Microsoft.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt