Īstermiņa kredīts bez ķibelēm: kur meklēt un kā aizņemties?

Aizdevums līdz algas dienai jeb īstermiņa kredīts ir palīdzējis tūkstošiem cilvēkiem izķepuroties no negaidītām finanšu problēmām, taču vienlaikus ātro kredītu reputācija nav spožākā – daudzi ir dzirdējuši par augstu parādu risku un neizdevīgiem piedāvājumiem. Lasi šajā rakstā par to, kā izmantot ātros aizdevumus sev par labu un izvairīties no zemūdens akmeņiem, aizņemoties īstermiņā!

Galvenais par ātrajiem kredītiem Latvijā

Ātrie kredīti tiek saukti par īstermiņa aizdevumiem, jo to atmaksas termiņš ir ļoti īss – tikai 30 dienas. Tā kā aizdevums pilnā apjomā jāatmaksā jau no nākamās algas, aizdevuma kredītlimits arī nav sevišķi liels. Vairums kreditoru piedāvā aizņemties īstermiņā no 50 līdz 300 vai 400 eiro, turklāt pirmajā aizņemšanās reizē kredīta summa var būt vēl mazāka. Šāds specifisks kredīts var būt parocīgs, ja papildu līdzekļi ir vajadzīga steidzami, un aizdevums ir vienīgais naudas avots.

Izplatītākie aizņemšanās iemesli ir:

 • neieplānotas izmaksas, piemēram, jaunu ziemas apavu iegāde ziemas vidū;
 • pēkšņs rēķins, piemēram, soda kvīts par neapmaksātu stāvvietu;
 • regulāri tēriņi, kam pietrūkst naudas pēkšņu tēriņu dēļ, piemēram, sabiedriskā transporta mēnešbiļetes iegāde vai ziemas riepu nomaiņa.

Taču pamatota situācija ne vienmēr ir pietiekams aizņemšanās iemesls. Kas vēl nepieciešams, lai veiksmīgi aizņemtos un atmaksātu ātro kredītu?

3 padomi, kā aizņemties atbildīgi

Atbildīga aizņemšanās – tā ir aizņemšanās, kas atstāj tikai pozitīvas emocijas un neved pie parādiem. Arī piesakoties īstermiņa kredītam, to var veiksmīgi atmaksāt termiņā, ja tiek ievēroti atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi:

 • piesakies kredītam tad, ja vari to atļauties. Neviens kredīts, īpaši ātrais kredīts, nav paredzēts personām ar hronisku naudas trūkumu. Aizņemties ir vērts tikai tad, ja kredītu un procentus pilnā apjomā vari atļauties atskatīti no savas nākamās algas;
 • seko līdzi kredīta kopējām izmaksām. Tiem nevajadzētu būt lielākiem par 20% – 30% no ikmēneša ienākumiem. Aizņemoties īstermiņā, nākamās algas daļa, kas citādi aizietu iekrājumos, tiks izmaksāta kreditoriem;
 • aizņemies tikai neatliekamiem tēriņiem. Izklaide, dāvanu pirkšana, atpūta ārzemēs un citi līdzīgi tēriņi nav pieskaitāmi neatliekamiem.

Latvijā ātrie kredīti ir vispiesātinātākā kredītu nozare ar vairākiem desmitiem piedāvājumiem. Ātros kredītus piešķir tikai nebanku aizdevēji, kas piedāvā šķietami līdzīgus aizdevumus. Ātrā kredīta īpatnību dēļ kreditori nevar piedāvāt ievērojami atšķirīgus aizņemšanās nosacījumus, taču tas nebūt nenozīmē, ka visi ātrie kredīti Latvijā ir identiski. Lai pārliecinātos par to, ka katram aizdevumam ir sava auditorija, un atrastu sev piemērotāko kredīta variantu, izmanto kredītu salīdzināšanas platformu NetCredit.

Kredīts kā uz delnas ar NetCredit palīdzību

NetCredit platformā ir apkopoti visi nebanku kredīti privātpersonām, ieskaitot ātros aizdevumus. Kredītus var salīdzināt, izmantojot atlases filtrus un salīdzinājuma tabulas, kurās ir ietverta svarīgākā informācijas par aizņemšanās nosacījumiem:

 • kredītlimita apjoms;
 • kredīta atmaksas termiņš;
 • procentu likme;
 • īpašie piedāvājumi (pirmais kredīts bez maksas u.tml.);
 • prasības aizņēmējiem (vecums, kredītvēstures statuss u.c.);
 • nauda saņemšanas ātrums;
 • kreditora darba laiks.

Platformā iespējams uzzināt, kādi kreditori ir izpelnījušies lietotāju augsto vērtējumu. Piemēram, pašlaik aizdevēju topā turas nebanku kreditors Soho kredīts, bet, ja tas Tevi neapmierina, NetCredit atradīsi vēl desmitiem aizņemšanās variantu.

Izmantojot NetCredit platformu, Tu ietaupīsi vērtīgas stundas, ko citādi var nākties pavadīt, meklējot informācijas kripatiņas aizdevēju mājaslapu dziļumos. Ja Tev ir nepieciešams ātrais kredīts ar īpašiem nosacījumiem, piemēram, ar negatīvu kredītvēsturi vai aktīviem parādiem, NetCredit acumirklī parādīs, vai un kur vari pieteikties šādam aizdevumam.

NetCredit platforma palīdz spert pirmos soļus piemērotā kredīta izvēlē. Īstermiņa kredīts nav sarežģīts pakalpojums, taču ikvienam potenciālam aizņēmējam jāprot orientēties piedāvājumos, lai atpazītu draudzīgākos. Iemācīties to ar platformas NetCredit palīdzību – ienāc un izlasi vairāk!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt