Facebook Messenger balss un video zvaniem pievieno pilnīgu šifrēšanu

Messenger, Facebook piederošā lietotne, balss un video zvaniem pievieno pilnīgu šifrēšanu. Uzņēmums bloga ierakstā paziņoja, ka veic izmaiņas kopā ar jaunām kontrolēm, kas paredzētas ziņojumiem, kas pēc noteikt laika pazūd.

2016. gadā, kad Facebook pievienoja opciju “slepena saruna” (angliski: secret concersation), Messenger lietotne saņēma teksta ziņojumu pilnīgu šifrēšanu. Tagad šis režīms nodrošina arī pilnīgu šifrēšanu zvaniem. Sociālo mediju gigants apgalvo, ka tas papildina šo funkciju, jo pieaug interese par balss un video zvaniem, un norāda, ka caur Messenger šobrīd tiek veikti vairāk nekā 150 miljoni videozvanu dienā.

Facebook tērzēšanas lietotne WhatsApp jau piedāvāja zvanus ar pilnīgu šifrēšanu, kas neļauj nevienam, izņemot sūtītāju un saņēmēju, redzēt šifrētos datus. Tāpat kā arī dažas citas videozvanu programmas, piemēram, Zoom, Signal un Apple FaceTime. Facebook raksturo pilnīgu šifrēšanu kā “nozares standartu” visos ziņojumapmaiņas pakalpojumos. Iepriekš izskanējušas baumas, ka Facebook varētu izvērst vienotu, pilnīgi šifrētu ziņojumapmaiņas sistēmu, izmantojot WhatsApp, Messenger un Instagram, taču līdz šim tas nav noticis.

Arī Messenger sūtītās ziņas saņēmušas atjauninājumu. Ja iestatāt, ka ziņojums pazudīs, redzēset vairāk laika iespēju, pēc cik ilga laika ziņa pazudīs — no piecām sekundēm līdz 24 stundām. (Sākotnēji tika piedāvāta vienas minūtes, 15 minūšu, vienas stundas, četru stundu un 24 stundu iespēja.)

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt