Google Maps pievieno iespēju redzēt savvaļas ugunsgrēkus

Pēdējā gada laikā pasauli pāršalc ziņas par nopietniem savvaļas ugunsgrēkiem, kas kļūst nekontrolējami. Piemēram, Austrālijā katru gadu ir periods, kurā notiek savvaļas ugunsgrēki, taču 2019. – 2020. gada sezonā tie bijuši ievērojami nopietnāki un radījuši daudz lielāku postījumu. Lai labāk spētu izsekot šādiem ugunsgrēkiem, Google ir paziņojusi, ka veidos kartes, kas aptuveni norādīs ugunsgrēku skartās teritorijas.

Pagājušajā nedēļā Google paziņoja, ka sniegs vairāk informāciju par ugunsgrēkiem. Kartēs tiks ieskicētas meža ugunsgrēku robežas, kā arī tiks atzīmēti ceļi, kas to dēļ tiks slēgti. Ugunsgrēkus varēs apskatīt, meklējot tos pēc nosaukumiem, piemēram, California wildfire (Kalifornijas savvaļas ugungrēks). Google Maps lietotne arī brīdinās lietotājus, ja tie tuvosies ugunsgrēkam.

Sākuma stadijā informācija par ugunsgrēkiem būs pieejama tikai ASV teritorijā, taču tiek sagaidīts, ka laika gaitā šī funkcija būs pieejama arī plašāk.

Lai izveidotu savvaļas ugunsgrēku kartes un atjaunotu tās ik stundu, tiek izmantoti NOAA (ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija) satalītattēli. Tomēr, lai izsekotu ugunsgrēkus, tiks izmantotas arī citas tehnoloģijas. Daudzi no ugungrēkiem notiek lauku apvidos, kur platjoslas pieslēgumiem var būt traucējumi, kā rezultātā karšu atjauninājumi varētu nebūt pieejami tiem, kam tie ir patiešām nepieciešami.

Google piemetina, ka viena no svarīgākajām lietām, kas cilvēkus spēj nomierināt ir informācija. Tā sniedz cilvēkiem lielāku kontroli pār to, kas ap viņiem notiek.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt