AOC AGON AG251FZ2E monitora apskats

No AOC uz apskatu esam saņēmuši jaunu video spēļu monitoru, kas arī ir paredzēs e-sporta entuziastiem tāpat, kā iepriekš apskatītais AOC Q27G2U video spēļu monitors.

AOC AGON AG251FZ2E nodrošina 240 Hz atjaunošanas biežumu un 0.5 ms reakcijas laiku, kas ir divas reizēs ātrāks par iepriekš apskatīto AOC Q27G2U, kam bija 144Hz atjaunošanas biežums un 1 ms reakcijas laiks. Šis monitors ir labs konkurents citu brendu monitoriem, salīdzinot ar tiem, kam ir vismaz 240Hz un 0.5 ms. Vairums monitoru nodrošina 1 ms reakcijas laiku pie līdzīgiem pārējiem tehniskajiem parametriem.

Starp 60Hz monitoru un 144Hz monitora ir viegli redzēt atšķirību, un, kādu laiku lietojot 144Hz monitoru, būs grūti pāriet atpakaļ uz 60Hz. Bet starp 144Hz un 240Hz monitoru atšķirību pamanīt jau ir daudz grūtāk, un, manuprāt, tā ir pavisam neliela. Lielākā pamanāmā atšķirība starp 240Hz un 144Hz noteikti būs monitora cena. Protams, e-sporta profesionāļiem 240Hz būs labāka izvēle un monitora 0.5ms noteikti nāks par labu tiem, kam ir ļoti ātrs reakcijas laiks. Ikdienas spēlētājiem, manuprāt, pilnīgi pietiek ar 144Hz monitoru.

Lai pilnvērtīgi izmantotu visu šo monitora 240Hz atsvaidzes intensitāti, būs nepieciešams arī labi aprīkots dators, ar labu video karti, kas spētu sasniegt šo atsvaidzi vismaz 1080p izšķirtspējā.

Tehniskā specifikācija

  • Monitora krāsa: Melns ar sarkaniem akcentiem
  • Ekrāna izmērs (collās): 25,5 collas, plakans
  • Izšķirtspēja: 1920×1080
  • Atjaunošanas biežums: 240Hz
  • Reakcijas laiks (MPRT): 0.5ms
  • Paneļa tips: TN
  • Sinhronizācijas tehnoloģija: FreeSync Premium
  • Fona apgaismojums: WLED
  • Krāsu attēlojums: sRGB pārklājums: 102%, Adobe RGB: 76%
  • Spilgtums: 400cd/m2
  • Malu attiecība: 16:9
  • Kontrasts: 1000: 1
  • Skata leņķis (CR10): 170/160 °
  • Displeja krāsas: 16,7 miljoni
  • Savienojumi: HDMI 1.4 x 1, HDMI 2.0 x 1, DisplayPort 1.2 x 2, VGA, DVI, USB 3.0 x 4, Austiņu izeja (3,5 mm)
  • Augstuma pielāgošana: 130mm
  • Vesa sienas stiprinājums: 100 x 100mm
  • Noņemams statīvs:
  • EnergyClass: A
  • Produkta izmēri (ieskaitot pamatni): 566,65 x 415,2 x 218,2 mm
  • Svars: 6,5 kg (ar statīvu)
  • Komplektā: Monitors, statīvs, 1x HDMI kabelis, 1x Displayport kabelis
  • Cena: ~380 Eur

Dizains un uzbūve

Runājot par dizainu, pats monitors ir no melnas plastmasas ar sarkaniem akcentiem. Sarkanie akcenti ir monitora priekšā AGON logo. Monitora aizmugurē ir izteiksmīgs sarkans panelis, kā arī diezgan liels AOC logo, kas gan ir no metāla vai alumīnija. Visai izteiksmīgs ir arī statīvs un statīva pēda, kas ir no metāla sudrabotā krāsā. Šī metāla konstrukcija palielina monitora kopējo svaru, taču metāla statīvs ir ļoti stabils un izturīgs.  Statīvā ir caurumi kabeļu novadīšanai. Tas atbalsta augstuma regulēšanu līdz 130 mm. Regulēšanai personīgi gribējās, lai monitoru var nolaist pat nedaudz zemāk, jo no monitora un galda virsmas paliek diezgan liela atstarpe. AOC Q27G2U šajā ziņā bija iespējams noregulēt diezgan zemu pret galda virsmu.

Pats monitors ir 25 collu plakans ar diezgan šauriem rāmjiem. Bet to nevar saukt par bezrāmja monitoru, jo apmales ir ap 0.5 cm šauras sānos un ap 1 cm augšā. Monitoru ir iespējams pagriezt arī vertikāli.

Vadības pogas ir izvietotas zem monitora un ir nedaudz ērtākās, nekā iepriekš apskatītajam AOC Q27G2U modelim.  ACO ir parūpējies par vēl vienu interesantu lietu. Komplektā iekļauts speciāls saskarnes vadības bloks, kas ir savienojams ar monitoru, izmantojot mini-USB portu. Šis vadības bloks nodrošina ideālu saskarnes lietošanu un atvieglo bakstīšanos zem monitora. Vadības blokam ir pietiekami garš vads, lai to novietotu sev ērtākā pozīcijā un jebkurā brīdi veiktu nepieciešamās izmaiņas displejam.

Monitoram ir ļoti plašs pieslēgvietu portu klāsts, tam vēl pat ir pieejami VGA un DVI porti. Papildus vēl ir viens HDMI 1.4, viens HDMI 2.0, divi DisplayPort 1.2,  četri USB 3.0 un austiņu izejas (3,5 mm) ports. Lai nodrošinātu maksimālo atsvaidzes intensitāti, nāksies monitoru savienot ar Display portu. VGA/ DVI un HDMI porti spēj nodrošināt līdz 144Hz ekrāna atsvaidzi.

Šim spēļu monitoram labajā pusē ir austiņu turētājs. Pats turētājs gan likās diezgan trausls un smagākas austiņas laikam pat īsti nevēlētos uz tā likt.

Monitora uzstādījumi un attēls

Tāpat kā AOC Q27G2U monitora modelim, arī šim AGON ir vienkārša un ērta saskarne. Tā ir tieši tāda pati un pa lielam ne ar ko neatšķiras, izņemot dažas funkcijas. Krāsu iestatījumiem var izvēlēties starp 4 piedāvātajiem variantiem, kas ir Warm, Cool, Normal  vai sRGB. Izvēloties kādu no tiem, tas gan bloķē citas attēla vadības iespējas. Šī opcija noteikti interesēs vairāk tos, kuri vēlas kalibrēt displeju.

Picture Boost opcija dod iespēju izveidot dažāda lieluma logu ekrānu, kas dod iespēju izcelt kādu konkrētu attēla daļu. Tam ir iespēja regulēt spilgtumu un kontrastu.

OSD iestatījumi piedāvā diezgan plašu valodas opciju, kur noteikti atradīsiet sev piemērotāko. OSD iestatījumos varēsiet arī iestatīt timeout līdz 120 sekundēm. Pie OSD iestatījumiem var regulēt arī skaļruņa skaņas līmeni.

Pie spēļu iestatījumiem, kā jau spēļu monitoram, ir iespēja izvēlēties starp dažādiem iepriekš iestatītiem spēļu režīmiem – FPS, RTS un Racing. Papildus ir vēl Gamer 1, Gamer 2 un Gamer 3, kur uzstādījumus var noregulēt pēc saviem ieskatiem un vajadzībām. Šīs Gamer opcijas būs vienkārši nomainīt ar vadības bloku palīdzību, nospiežot uz vēlama cipara 1, 2 vai 3.

Pie Extra iestatījumiem ir iespēja izvēlēties monitora savienojuma veidu, izslēgšanas taimeri, malu attiecību konroli un DCC /CI.

Kopumā displeja regulēšanai ir visai plašas iespējas. Pats displejs ir izteiksmīgi spilgts, bet ne ar tik labu kontrastu. Skata leņķi arī varēja būt labāki.

Galerija

Vērtējums

Patika

  • Labs 240Hz displejs
  • Interesants dizains
  • Metāla statīvs un pēda
  • Vadības bloks iestatījumu regulēšanai
  • Plašs pieslēgvietu klāsts

Varēja būt labāk

  • Zem monitora novietotās vadību pogas
  • Nepārliecinošs austiņu turētājs
  • Cena

Kopumā

Salīdzinoši labs monitors, bet tā cena, salīdzinot ar konkurentiem, nav tā pievilcīgākā. Jā, reakcijas laiks tam ir viens no ātrākajiem, bet pie 240Hz atsvaidzes intensitātes, 1000:1 kontrasta un 400 nitu gaišuma, kas faktiski ir līdzīgi ar konkurentu piedāvājumu, šis AGON monitors ir dārgāks par konkurentiem. Arī TN panelis nepadara monitoru tik labu, kā IPS panelis, ko līdzīgās tehniskajās specifikācijās piedāvā konkurenti par līdzīgu cenu.

Video spēļu spēlēšanai monitors būs ļoti labs. Grūti gan pateikt, vai 240Hz atsvaidzes intensitāte ikdienas parastam video spēļu spēlētājam būs jūtama atšķirība no 144Hz monitora. Iespējams, ilgāku laiku lietojot šādu monitoru, kas nodrošina 240Hz atsvaidzes intensitāti un pēc tam pārslēdzoties uz 144Hz, varētu vairāk izjust atšķirību. Testa periodā īsti gan lielu atšķirību neizjutu. Arī datora dzelžiem ir jābūt pietiekami jauniem un jaudīgiem, lai video spēlēs spētu sasniegt augstākus FPS, lai varētu izbaudīt monitora maksimālo atsvaidzes intensitāti.

Ļoti patika, ka monitoram ir atsevišķi  pievienojams iestatījumu vadības bloks. Lai arī pašas vadības pogas, kas ir novietotas zem monitora nav tās ērtākās, tās tomēr ir nedaudz labākas par iepriekš apskatītā AOC Q27G2U modeļa pogām. Papildus vadības bloks lieliski atvieglo iestatījumu regulēšanu. Arī ātrā un ērtā pārslēgšanās starp 3 Gamer pozīcijām lieliski noder ikdienā. Pats vadības bloks gan ir ļoti plastmasīgs un sajūta, ka arī ļoti trausls. Jāsaka, ka kopējā monitora kvalitāte ir diezgan laba. DVI un VGA portu esamība arī, iespējams, kādam vēl lieliski noderēs.

Vai šo monitoru ir vērts iegādāties?

Ja meklējat monitoru tikai video spēlēm tieši ar 240Hz atsvaidzi un budžets arī atļauj, tad jā, kāpēc gan ne. Dizaina ziņā monitors ir visai interesants un patīkams ar stabilu statīvu. Displejs ir ļoti spilgts, bet skatu leņķi varēja būt labāki. Kontrasts arī varētu būt nedaudz labāks. Video spēlēm, filmu skatīšanai, ikdienai sērfojot pa internetu, monitors būs pietiekami labs.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt