2009.g. aprīļa kaitīgās programmatūras TOP5

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 2009.g. aprīļa kaitīgās programmatūras TOP5

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148656
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_xenomorph_1.jpg[/imgl]Pēc Eset datiem, 2009. gada aprīlī pasaulē vislielāko izplatību guvis tārps Win32/Conficker (citi nosaukumi – Downadup, Kido). Š ī kaitnieku saime sastāda 8,7% no visiem atklātajiem. Otrajā vietā ir grupa, kas tradicionāli izplatās ar inficētiem CD-ROM un USB-flash – tie ir dažādi INF/Autorun vīrusi, kas sastāda 8,55%.

    Trešajā vietā seko kaitīgā programmatūra Win32/PSW.OnLineGames, kuras uzdevums ir zagt multiplayer spēļu kontu datus – tā sastāda 7,01%.

    Tālāk seko Win32/Agent, kuras uzdevums – zagt lietotāja personīgos datus, izplatība – 3,51%.

    Piektajā vietā – Win32/TrojanDownloader ar uzdevumu “atvērt vārtus” citai kaitīgai programmatūrai. Tā sastāda 1,03% no kopskaita.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_123315_1.jpg[/img]

    Avots

    #197415
    Jaunzems
    Participant

    Ko dara Konfickers?

    #197416
    samurajs
    Participant
    #197417
    Foxsk8
    Participant

    Conficker ir pretīgākais ar ko esmu saskāries, neskaitot vecos laikus kad vēl varēja atrauties “ÄŒernobiļu” un Hardwariskās drazas, kad draza pierakstās uz dzelžiem, vai arī elektronika pati tev sāk niķoties, liec tik ramus iekšā, tie inficēsies, aiznesīsi uz citu PC, sāksies tādi paši joki. Gan jau kāds zinās par ko es runāju 🙂

    #197418
    gaziks52
    Participant

    šogad esmu atrāvies tikai no Win32.Virut.ce …. mērkaķis ņēma un sačakarēja visus .exe failus uz kompja …. nekad vairs neņemšu flešus no citiem 🙂

    #197419
    Foxsk8
    Participant

    Jap, arī tādu atrāvos, par laimi, skara tikai C diska visus exe failus, ja būtu pie backup pieķeries, varētu iet un pakārties.

    #197420
    izredzētais
    Participant

    inficēti rami? 😀

    #197421
    ob1
    Participant

    No flash vīrusiem var nebaidīties, ja korekti izslēdz autorun.

    #197422
    izredzētais
    Participant

    jeb neaizmirstam turēt nospiestu shift taustiņ u pieslēdzot flash/cd/external hdd/etc 😉

    #197423
    archeens
    Participant

    ar kido ir nācies sastapties, bet tikpat ātri atvadīties 😀

    #197424
    Foxsk8
    Participant

    izredzētais: Tā parasti tautās devē mistiskus gļukus ar dzelžiem, kam nav loģiska izskaidrojuma.

    Bija viens PC, vajadzēja sataisīt, kaut kas ar ramiem gļuko, ok paņemu savu ramu, testēšanas nolūkos, tā pati problēma, nekas nemainās, ok beigās cilvēks paņēma jaunu PC, testa rams stāv plauktā, apmēram pēc nedēļas atnāk vēl viens PC, svaigs, nekādu problēmu, atlika man tikai ielikt savu testa ramu, rezultāts nebija no tiem patīkamākajiem. Otra datora rams tā teikt inficējās ar mana rama drazu, sabojāto elektroniku, etc sauc kā gribi, un atkal paliekam bez ramiem, spraudīsi uz mātes citu ramu, inficēsies arī tas, māte metama laukā. Š ādus jokus varēja novērot uz pavecāku tehniku, kam reāli nav izskaidrojuma, kā vienīgi vainu var novelt uz bojātu elektroniku vai kaut kādu mistisku “hardwarisko” drazu.

    #197425
    Crow
    Participant

    Kāpēc viņi nav ņēmuši vērā likas_rokas.dll savos pētījumos? 😀

    #197426
    izredzētais
    Participant

    ir bijusi problēma ar vīrusiem… diviem datoriem nu nekādīgi no tiem neizdevās atbrīvoties:

    dators pieslēgts tīklā, to atvienoju no tīkla, caur safe mode palaidu CureIt, HijackThis, iztīriju no tām drazām, izņ ēmu cieto, pieslēdzu to pie usb, pārlaidu pāri AVG, ieliku datorā, pievienoju atpakaļ tīklam, pēc dažām dienām atkal datoriem pāri 1000 vīrusiem..

    defaultā strādāja norman antivīruss.

    ps, pirms tīrīšanas atslēdzu system restore, pēc – ieslēdzu atpakaļ.. kopumā bija 2 šādi datori no 6… kas tika darīts nepareizi? ir kādi ieteikumi? 😮

    #197427
    drunk_lizard
    Participant

    foxsk8 wrote:

    varēja atrauties “ÄŒernobiļu” un Hardwariskās drazas, kad draza pierakstās uz dzelžiem, vai arī elektronika pati tev sāk niķoties, liec tik ramus iekšā, tie inficēsies, aiznesīsi uz citu PC, sāksies tādi paši joki. Gan jau kāds zinās par ko es runāju 🙂


    beidz dzert no riita

    1. cjernobilja bija bootsektora viiruss

    2. par viirusiem ramaa nekomenteesju…

    pastaav teoreetiska iespeeja uzrakstiit viirusu, kas biosaa izmaina barosjanas spriegumus un nokauj dzelzjus, bet nav kkaa dzirdeeti taadi :>

    #197428
    izredzētais
    Participant

    foxsk8, gluži kā klausīties stāstos par poltergeistiem.. 😀

    nu diezvai ramā būs tā vaina, varbūt sakritība, jeb slēdzi klāt kādu flešu, “apsēstu tīklu”, etc? varbūt uzinstalēji kādu inficētu programmu?

    mēģināji pārinstalēt biosu?

    #197429
    Foxsk8
    Participant

    drunk_lizard: Droši “černobiļu” pats neesi atrāvies 🙂 Draza paliek draza.

    izredzētais: Tas bija ļoti sen, beigās netiku gudrs kur vaina un māti vienkārši izņemu, lai plauktā stāv.

    Es jau par tām drazām runāju, kas bija X gadus atpakaļ, nejau par esošiem laikiem. 🙂

    #197430
    drunk_lizard
    Participant

    foxsk8 wrote:

    drunk_lizard: Droši “černobiļu” pats neesi atrāvies 🙂 Draza paliek draza.


    sorry, saputroju :>

    cjernobilja bija win95.cih – biosus graava nost)

    un nee, pats neesmu atraavies :> kaut gan dziivoju bez antiviirusiem 🙂

    #197431
    Stat1CX
    Participant

    Lūdzu izskaidrojiet man muļķim kādā veidā vīruss var uzglabāties izslēgtā ramā? Kad pc izslēdz visa infa kas atrodas uz rama tiek zaudēta, fiziski nav iespējams ar ram pārnest vīrusus uz cita pc. Vai arī pēdējo mēnešu laikā ir noticis kāds apvērsums ram darbības principos.

    #197432
    iKey
    Participant

    ar harwarisko drazu man ir bijusi saskare: pacēla HDD apgriezienus, līdz iekšā esošie diski vārda tiešākajā nozīmē uzsprāga

    #197433
    Jaunzems
    Participant

    Nevis pēdējo mēnešu, bet pirms kādiem gadiem 10 vai vairāk…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā