48÷2(9+3)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais 48÷2(9+3)

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 76 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #266448
    izredzētais
    Participant

    šķiet ka piekāpšos usinam, beidzot arī manī ierunājās saprāta balss 😀

    taāu apgalvojums par pierakstu

    48


    2(9+3)

    joprojām ir greizs

    #266449
    Jaunzems
    Participant
    #266450
    ruukjis
    Participant

    usins wrote:

    Ceplis wrote:

    [img]https://content22-foto.inbox.lv/albums158808647/egils-st/Bildes/uzdevums1.png[/img]

    Tieši tā! Jebkurš skolēns kurš šo piemēru rakstīs no grāmatas pierkastīs tieši šadi vai arī būs nesekmīgs! paprasiet jebkuram matemātiķim, lai noraksta piemēru un izpilda.

    Ne gluži… Pierakstīt to var arī šādi:[img]https://www.bildites.lv/images/wo7vxd64lhhujyfzrde.gif[/img]

    Noskataties Sysadmin2 filmiņu. Nopietni.

    =>izredzētais

    Piedod, tas nebija tev tēmēts, es to atbildi sākumā uzrakstīju tev, pēc tam izlaboju priekš sysadmin2, bet quotes aizmirsu noņemt.

    #266451
    piwchix
    Participant

    Pat nezinu kā pateikt: gan 2 gan 288 ir pareizi 🙂 Skolā pareizi būs 288, augstskolā pie kāda pasniedzēja varētu arī pa kaklu dabūt (tad pareizi ir 2).

    #266452
    piwchix
    Participant

    Sysadmins2 wrote:

    ruukjis wrote:

    izredzētais wrote:

    visi ļoti labi zin ka pirmās aprēķinās iekavas, bet tad te pēkšņi sareizina iekavas no otra gala.

    vēlreiz:

    48/2(9+3)=

    = 48/2*12=

    =24*12=288

    Nebūs tik vienkārši. Jautājums, kā tu atver iekavas? Tu vari atvērt tās tā, kā tu to darīji – 48/2(9+3)=24(9+3) vai 48/2(9+3)=48/(2*9+2*3)=24/(9+3) šis otrais variants ar skaitļiem izskatās bezgala murgains, bet aizstāj 9 un 3 ar x un y. 😉

    Kāds ruukjis abečnieks tev matemātiku mācīja ? Vienkāršu vienādojumu nemāki atrisināt, vienkārši smiekli nāk par šie “gudrajiem rjuukiem” 😀

    Mācieties beidzot pareizi reiķināt, abečnieki !

    https://www.mathplayground.com/howto_pemdas.html

    Nu jā, amerikā pareizāk būs 2, latvijā tomēr pareizāk ir 288

    #266453
    shb-
    Participant

    Patiešām žēl, ka es vairs nemācos videnē (kur bija 2i patiešām labi matemātikas skolotāji). Tad tik es apgaismotu savus tumsībā grimstošos foruma brāļus un būtu dienas varonis. Pats es diemžēl neņemos vērtēt 288 pārākumu pār 2 vai otrādi.

    Ja atmetam visu acīmredzamo drazu, pēc stuktūras analoģiska izteiksme ir, piemēram:

    1 : 2(x) . Š eit mums nekas netraucē saskatīt izteiksmes kaitīgo būtību. Es nebrīnītos, ja izrādītos, ka šāds izteiksmes pieraksts vienkārši ir nekorekts/kļūdains (kmon – vai kāds vispār ir redzējis matemātisko literatūru, kur izmantots : lai aprakstītu dalīšanu?) un nav risināms.

    wiki par “:”

    Quote:

    This form is infrequent except in elementary arithmetic.


    Domāju, ne velti :).

    #266454
    piwchix
    Participant

    shb- wrote:

    Patiešām žēl, ka es vairs nemācos videnē (kur bija 2i patiešām labi matemātikas skolotāji). Tad tik es apgaismotu savus tumsībā grimstošos foruma brāļus un būtu dienas varonis. Pats es diemžēl neņemos vērtēt 288 pārākumu pār 2 vai otrādi.

    Ja atmetam visu acīmredzamo drazu, pēc stuktūras analoģiska izteiksme ir, piemēram:

    1 : 2(x) . Š eit mums nekas netraucē saskatīt izteiksmes kaitīgo būtību. Es nebrīnītos, ja izrādītos, ka šāds izteiksmes pieraksts vienkārši ir nekorekts/kļūdains (kmon – vai kāds vispār ir redzējis matemātisko literatūru, kur izmantots : lai aprakstītu dalīšanu?) un nav risināms.


    Un pareizi ir – 48:2(x), kur X=9+3

    tātad

    48:2(9+3)= 48:2(12) =

    1) (48:2)*12=288 (Latvijā mācītā sistēma BEDMAS)

    2) PEMDAS

    a)PEMorDAorS (48:2)*12=288 tas pats

    b)PEMDAS (strict) = 48:(2*12) = 2

    #266455
    Creep
    Participant

    usins wrote:

    bet tas ir pavisam cits piemērs, jo tad arī rēķinot uz papīra rezultāts sakritīs. bet kopim šis piemērs ir jāpasniedz kā 48/(2(9+3)) jo tad tas būs tas pats kā to noraksta jebkurš, kuram matemātikā bija virs 7 ballēm (man ir)


    Mācos RV1Ä¢ (Rīgas Valsts 1. Ä¢imnāzija) (matemātiķu skola, ja kāds vēl nezin) un matemātikā man ir 9 (nepārprast, kontroldarbi šeit ir daudz sarežģītāki nekā parastā vidusskolā), bet vienalga uzskatu, ka vispirms jāizdala un pēctam jāreizina ar iekavām.

    Uz papīra norakstot es rakstītu Jaunzema variantā.

    Un par to iznešanu pirms iekavām: tā ir tāpati reizināšana. 2(9+3)= 24, 2*9+2*3=24, 24=24.

    Beztam, kā jau augstāk minēja, tas ir vienkārši kļūdaini uzrakstīts piemērs un viss…

    #266456
    ruukjis
    Participant

    piwchix wrote:


    Un pareizi ir – 48:2(x), kur X=9+3

    tātad

    48:2(9+3)= 48:2(12) =

    1) (48:2)*12=288 (Latvijā mācītā sistēma BEDMAS)

    2) PEMDAS

    a)PEMorDAorS (48:2)*12=288 tas pats

    b)PEMDAS (strict) = 48:(2*12) = 2

    Citāts no PEMDAS lapas

    Quote:

    in the UK they say BODMAS (Brackets,Orders,Divide,Multiply,Add,Subtract), and in Canada they say BEDMAS (Brackets,Exponents,Divide,Multiply,Add,Subtract). It all means the same thing! It doesn’t really matter how you remember it, just so long as you get it right.

    =>Creep

    Uzrakstīts ir pareizi un tā iznešana pirms iekavām attiecas uz nezināmajiem un arī tādā gadījumā pa priekšu izpildās darbības, kuras var izpildī tobiš:

    48/2(9+3)=24(9+3)=24*9+24*3

    Vispār iesaku pajautāt skolotājam. Cilvēks, kurš iekdienā ņemās ap matemātiku varētu šo labāk izskaidrot nekā foruma gīki 😀

    #266457
    Kon
    Participant

    mne bi vawi problemi ^^

    #266458
    izredzētais
    Participant

    kajan, vēlies par kaut ko aprunāties? 😀

    #266459
    CharismatiC
    Participant

    48 nevar dalīt ar 2 ‘pa taisno’, uzrakstot vienu zem otra to labi var redzēt, vajag vispirms noīsināt un tad viss smuki sanāk… (skatit pirmo bildi apakšā) btw. vismaz man matemātikā māca, ka starp iekavām un skaitli (šajā gadījumā 2(9+3)) ir reizināšanas zīme…

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/0ye26discrkoo68hi6.png[/img][/spoil]

    BET… ja piemēru uzraksta šādi, tad sanāk 288 (atkal skatīt otro bildi apakšā)

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/gm5owqlw85n81x7yaszs.png[/img][/spoil]

    Bet tik un tā, 48 jau dala ar 2(9+3) takā laikam 2 ir pareizi, bet godīgi, es nezinu kamticēt… 🙁

    #266460
    Crow
    Participant
    #266461
    Creep
    Participant

    Starpcitu, kāds man var paskaidrot, no kuras pakaļas autors izrāva to 42? Kā rēķinot kas tāds var sanākt? 😀

    #266462
    Crow
    Participant

    Creep wrote:

    Starpcitu, kāds man var paskaidrot, no kuras pakaļas autors izrāva to 42? Kā rēķinot kas tāds var sanākt? 😀


    Mah gawd!!1! Gīkainās literatūras klasika, pats nodrāztākais cipars visos internetos!! [img]https://www.bildites.lv/images/apopxxw3jo2vylp7j7da.gif[/img]

    https://www.google.lv/search?q=Answer+to+the+Ultimate+Question+of+Life%2C+the+Universe%2C+and+Everything

    #266463
    Svens
    Participant

    Hahaha, un es vakar arī centos saprast, kā tas 42 ir iegūts. 😀

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 76 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā