ASPLinux +/-

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD ASPLinux +/-

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145807
    Tvinky
    Participant

    Atvainoshos uzreiz ieprieksh, ka teksts nesaturees garumzimes. Vnk vai nu tas lenkjis rokaam vainiigs jeb kas te ir tajaa ASPLinux 🙂 Principaa tas pats vien GNOME staav un appletu pievienoju to pashu, daru to pashu – bet beigu beigas nekas nesanak 🙂 + vel izmet pa erroram 🙂

    Ja kads ir lietojis shito distro un var pateikt kadus labus/sliktus vardus tad welcome 😉 Vnk vakar uzliku, un shi man ir otra saskarshanas ar distributu kursh strada ar RPM pakaam. Taka nejutos pagaidam vel tik maajiiigi 🙂

    Varbut labak uzreiz Fedora 7 pameginaat?

    P.S Vakar biju meeginaajis likt Slackware – pie starta kernel panic omg 😉

    #168488
    azazul
    Participant

    Neesmu lietojis, bet zinu, ka tas ir Krievijā bāzētas kompānijas maksas linux. Dokumentācija šķiet ir tikai krieviski. Ä»oti maz userbase.

    #168489
    osh
    Participant

    Hmm.. pirmo reizi par tādu distru dzirdu.

    Es parasti cenšos izvairīties no distrām, kam nav vērā ņemams komjunitijs, dokumentācija, forums utt.

    #168490
    Tvinky
    Participant

    Valodu taa arii nesanaaca piedabuut – error’us saak mest. Jaa, tas ir RU distro, gramataa “linux glozami hakera (bija domaats krieviskI)” viens no xakep zhurnala redaktoriem uz shis distro radija visus tos piemerus. K3b ari nesanaca piedabut pie dziesmas… Ghh – tagad burnoju ieksha openSUSE (uz cita PC), jaieverte, kas tur taads 🙂

    P.S Centiishos uz shadam vairs neuzrauties.

    #168491
    Foxsk8
    Participant

    Suse esmu lietojis tikai no Livecd, ja vairāk pārzinātu *nix, tad varētu kaut ko pateikt. Nu cik man likās, tad Ubunt ir labāks.

    P.S. (Esmu tikai ubunt lietojis :D)

    #168492
    osh
    Participant

    Tā kā esi *nix lietotājs, tad droši vien tev zemāk rakstītais jau būs zināms, bet atkārtošana ir zināšanu māte.

    Ja šobrīd aktīvi meklē kādu distro, pie kuras palikt uz ilgāku laiku, tad ej uz Distrowatch. Tur labajā malā ir distributīvu popularitātes tops, kas, manuprāt, vairāk vai mazāk arī atbilst “spēku samēriem” reālajā dzīvē.

    No pirmajām ~20 distrām vari diezgan droši ņemt visas, jo principā, lietojot kādu no tām, iespējas atrisināt kādu distrai specifisku problēmu, ja tādas rodas, ir visnotaļ reālas.

    #168493
    samurajs
    Participant

    Ojē tajā distrowatch reitingā liekas ubuntu konkurentu nav 😀 Twinky, ja ar rpm pakām gribi paspēlēties, tad moš mandrivu uzmet? Es gan tik dzīvajā testēja, bet ļoti draudzīgs izskatās!

    #168494
    Tvinky
    Participant

    samurajs wrote:

    Ojē tajā distrowatch reitingā liekas ubuntu konkurentu nav 😀 Twinky, ja ar rpm pakām gribi paspēlēties, tad moš mandrivu uzmet? Es gan tik dzīvajā testēja, bet ļoti draudzīgs izskatās!

    Mandrivu nekādā gadījumā 🙂 Man slikta pieredze ar veco labo Mandrake. Tb pirmā man distra bija Mandrake 😉 Cilvēki teica, jē cool – userfriendly. Es uzliku, apjuku – manuāļos nekā sakarīga nesapratu. Vārdu sakot ar to es atmetu linux padarīšanu uz kādu gadu. Nu, bet protams tad arī pats mācījos kādā 9 vai 10 klasē. Ubuntu esmu patestējis jau no 5 versijas, un atlicis savā prātā šo distro esmu. Debian ir stabīlāks, tikai tās pakas ir vecākas (nu viņas krietni labak pārbauda – līdz ar to stabilitāte). Tapēc ja es liktu serveri, tad pagaidām bāzētu viņu uz Debian (protams viss var mainīties, testējot citus distro). Ar to ASPLinux esmu vīlies, labi, ka vēl nesabojāju priekštatu par RPM bāzētajām disto. Tagad uzliku openSUSE – giiiiiiiii, uz mana AMD 1.3 256RAM (kur man paliek brīvi tikai 5MB) un 64 nVidia MX 100/200 (kurai neuzķēr 3D) 20GB PATA šeit bišķi labāk kā kāda Vista 🙂 Nu Vistu uz sava vispār nepalaistu, 256MB RAM. Jānes nost openSUSE, šo es patestēšu ar jauno PC (vasarā). Žēl, ka openSUSE jocīgi tos audio paķēra (sistēma rāda un spēlē) amaroks kliedz, ka nav sound card. (Ganjau ir risināms, bet uz ši lagometra negribās pat nekā risināt – ganjau vasarā).

    Nākamais mērķis Fedora. Š ķiet nebūs tik pieštompēta un varēs strādāt. Vnk līdz vasarai atradīšu normālu distro, lai mammai vieglāk būtu strādāt uz šī PC.

    P.S Valodja tagad arī testē openSUSE (man blakus). PC parametri: Intel Celeron 2.5 768MB RAM, SATA HDD, nVidia 7600GS (video neuzķēra). Un viņs tagad skaļi lamājas 🙂 Principā pie add remove softa es neatradu nvidia-glx pazīmes… Ghh Nu bet vasarā kad dziļak patestēšu, ganjau atradīšo kaut ko manuāļos pa šo tēmu.

    osh wrote:


    Ja šobrīd aktīvi meklē kādu distro, pie kuras palikt uz ilgāku laiku, tad ej uz Distrowatch. Tur labajā malā ir distributīvu popularitātes tops, kas, manuprāt, vairāk vai mazāk arī atbilst “spēku samēriem” reālajā dzīvē.

    Jā, par distrowatch zinu, pēc tā aptuveni virzos nu protams vēl pēc cilvēku ieteiktajām letām.

    P.S openSUSE nav kāda MS ietekme? (Traki pieštompēts Linux, man Ubuntu 7.04 šitā nelagoja + vēl draiverus uzķēra)

    #168495
    samurajs
    Participant

    Hehe es tikko jauno Fedoru testēju uz RAMdiska (pilnībā ielādējot visu iekš RAM un izņemot Live CD laukā). Piestampāts kā ubuntu šis gan nav, nvidia un realtec atpazina uzreiz. Visai labi automatizēts. Mēģināja pats updeitoties un tai procesā arī nokārās :win:

    Kad būs vairāk laiks – patestēšu vēl.

    #168496
    Tvinky
    Participant

    samurajs wrote:

    Hehe es tikko jauno Fedoru testēju uz RAMdiska (pilnībā ielādējot visu iekš RAM un izņemot Live CD laukā). Piestampāts kā ubuntu šis gan nav, nvidia un realtec atpazina uzreiz. Visai labi automatizēts. Mēģināja pats updeitoties un tai procesā arī nokārās :win:

    Kad būs vairāk laiks – patestēšu vēl.

    Es jau openSUSE nonesu un uzliku Xubuntu (uz manējā iet ok). Tagad tiek lejupielādēts Fedora 7 un rīt jau tas tiks testēts (padziļinātāk).

    P.S Samuraj, ja tev ir tiesības aizslēdz topiku – tb mēs no tēmas aizgājām…

    #168497
    azazul
    Participant

    Jap .. openSuSe ir tiešām pārbāzta (man lagoja uz 1GB ram). Bez tam, gan SuSe gan openSuSe mūždien ir kopējuši Windu. Viņ i arī stipri pabojāja savu reputāciju, kad noslēdza līgumu ar MS ( vairāk .. https://www.boycottnovell.com/ .. lapa tika digg.com .. nedaudz no’DDoS’ojās), līdzīgi kā to nesen izdarīja Xandros veidotāji.

    Par fedoru: distrai nav ne vainas (turu kā trešo OS uz šitā PC). Liekas labākās fīāas ir iespēja izvēlēties ko tieši instalēt (gan tikai lielās pakas ‘Office and Work’, ‘Development’ , ‘Entertament’ , gan arī katru komponenti atsevišķi). Arī paku sistēmai ir ļoti ērts rīks : yum. Atšķirībā no ubuntu, nav nepieciešami 100un1 leprozoriji. Pietiek ar 3 : core , extras (abi jau defaultā) un livna (vai freshrpms).

    Pieejams arī community veidots projekts – https://fedorasolved.org/ – imo diezgan unikāls veidojums, pildītas ar īsiem manuāļiem, kuros ‘uz pirkstiem’ parādīts, kā ko piespiest darboties.

    Vēl pie linkiem : https://www.fedoraforum.org/ un https://www.fedorafaq.org/

    #168498
    Tvinky
    Participant

    azazul wrote:

    Jap .. openSuSe ir tiešām pārbāzta (man lagoja uz 1GB ram). Bez tam, gan SuSe gan openSuSe mūždien ir kopējuši Windu. Viņi arī stipri pabojāja savu reputāciju, kad noslēdza līgumu ar MS ( vairāk .. https://www.boycottnovell.com/ .. lapa tika digg.com .. nedaudz no’DDoS’ojās), līdzīgi kā to nesen izdarīja Xandros veidotāji.

    Par fedoru: distrai nav ne vainas (turu kā trešo OS uz šitā PC). Liekas labākās fīčas ir iespēja izvēlēties ko tieši instalēt (gan tikai lielās pakas ‘Office and Work’, ‘Development’ , ‘Entertament’ , gan arī katru komponenti atsevišķi). Arī paku sistēmai ir ļoti ērts rīks : yum. Atšķirībā no ubuntu, nav nepieciešami 100un1 leprozoriji. Pietiek ar 3 : core , extras (abi jau defaultā) un livna (vai freshrpms).

    Pieejams arī community veidots projekts – https://fedorasolved.org/ – imo diezgan unikāls veidojums, pildītas ar īsiem manuāļiem, kuros ‘uz pirkstiem’ parādīts, kā ko piespiest darboties.

    Vēl pie linkiem : https://www.fedoraforum.org/ un https://www.fedorafaq.org/

    Liels paldies par linkiem un info. Rīt ceru jau būs DVD novilcies un tiks uzlikts.

    #168499
    samurajs
    Participant

    Tvinky wrote:


    P.S Samuraj, ja tev ir tiesības aizslēdz topiku – tb mēs no tēmas aizgājām…

    Man ir visas vajadzīgās tiesības, bet žēl slēgt ciet. Te ļoti saturīga diskusija panesās. Tvinky, rīt gaidu no tevis jaunu tēmu “Tvinky testē Fedora 7”, tad šito arī noslēgšu!

    #168500
    Tvinky
    Participant

    samurajs wrote:

    Tvinky wrote:


    P.S Samuraj, ja tev ir tiesības aizslēdz topiku – tb mēs no tēmas aizgājām…

    Man ir visas vajadzīgās tiesības, bet žēl slēgt ciet. Te ļoti saturīga diskusija panesās. Tvinky, rīt gaidu no tevis jaunu tēmu “Tvinky testē Fedora 7”, tad šito arī noslēgšu!

    Sorē par to Fedora 7 laikam nekā vēl nepierakstīšu, vnk uzliktu es viņu un man jūtas, ka mazliet viņa uz manējā tomēr pielago. Tāka testēšanu atlikšu labāk kad nopirkšu jauno PC. Principā tālāk domāju kādas distro testēt un savus uzskatus rakstīt un ar citiem pakonsultēties par + un -. Mani šausmīgi ārsteidza nvidias draiveru likšana. Tb no pierastā apt-get install nvidia-glx/nvidia-glx-new vai vēl legacy tur bija pavisam cita padarīšana. Kaut kur internetā atradu īstu howto un man tāpat nekas nesanāca. Es domāju, ka uz šī PC tomēr atstāšu Xubuntu (šeit viņs normāli iet) un tad ar jauno (ap vasaras sākumu vai nākamā semestra sākumu) sākšu kaut ko tādu testēt un rakstīt. Vnk man vēl pie tiem RPM jāpierod, pagrūti atradināties no DEB. Tur man ir jāpārkvalificējas uz yum, rpm komandām utt 😉

    #168501
    samurajs
    Participant

    Nu labi. Tā kā par ASP Linux (un maksas pie tam!) diez vai kāds vēl rakstīs – slēdzam ciet!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Tēma ‘ASPLinux +/-’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā