Brisele: Internet Explorer pasludināts ārpus likuma

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Brisele: Internet Explorer pasludināts ārpus likuma

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147900
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_bruxelleseuropeancommission_1.jpg[/imgl]Eiropas Komisija Briselē nosūtījusi vēstuli kompānijai Microsoft, kurā norāda uz pārlūka Internet Explorer ievietošanu Windows sastāvā par pretlikumīgu un apsūdz firmu Konkurences likuma neievērošanā.

    Eirokomisijas lēmumā norādīts, ka ja arī ASV teritorijā šāda rīcība ir legāla, tad uz Eiropu tas neattiecas.

    Lietu 2007. gada sākumā uzsāka norvēģu kompānija Opera Software, kuri uzstāja, lai IE tiktu izņemts no Windows instalācijas diska, kā arī, lai šis pārlūks reiz tiktu padarīts saderīgs ar esošajiem web-standartiem. Pie tam Opera atsaucās uz 1. instances tiesas lēmumu 2007. gadā, ar kuru Windows Media Player iekļaušana Windows sastāvā atzīta par nelikumīgu. Varbūt klients labāk gribētu VLC vai mPlayer WMP vietā? Vismaz atkristu ķēpa ar kodekiem…

    Tagad Microsoft doti 2 mēneši lēmuma pieņemšanai un atbildes sastādīšanai. To arī viņi darīšot.

    Notepad piezīme: Diez, cik % datorlietotāju izvēlētos IE par savu interneta pārlūku, ja tas netiktu uzspiests?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ie7install01_1.jpg[/img]

    Avots

    #188422
    drono
    Participant

    Tad jau no OS X Safari arī būtu jāizņem un nevienā Linux nedrīkstētu interneta pārlūks būt iekļauts.

    Ja reiz es uztaisu OS, tad lieku tur iekšā ko gribu.

    P.S. Es neesmu par IE, vienkārši esmu pret šādu lēmumu.

    #188423
    nitro
    Participant

    Vot shitaa jau ir cuuciiba – interneta paarluuku vajag gan iebuuveetu plikaa Windows`aa..savaadaak netiec internetaa peec svaigas instalaacijas vai PC iegaades..tas pats attiecas uz citaam OS..

    #188424
    m*****
    Participant

    Lai arī cilk liels riebums man nebūtu pret IE, šis lēmums tomēr šķiet dīvains. Tad jau OS nevar tigrot arī kopā ar teksta un attēlu redaktoriem un dajebko citu, jo visam taču ir alternatīvas. Lietoajs varbūt grib lietot pspad nevis notepad… Slimi.

    #188425
    Sid
    Participant

    M wrote:

    Lai arī cilk liels riebums man nebūtu pret IE, šis lēmums tomēr šķiet dīvains. Tad jau OS nevar tigrot arī kopā ar teksta un attēlu redaktoriem un dajebko citu, jo visam taču ir alternatīvas. Lietoajs varbūt grib lietot pspad nevis notepad… Slimi.

    +1

    Quote:

    Lietu 2007. gada sākumā uzsāka norvēģu kompānija Opera Software

    Cik zemu gan šis iestādījums ir nolaidies…

    #188426
    Athlons
    Participant

    eiropieši kārtējo reizi izcēlušies…

    #188427
    krisis32
    Participant

    Hju.. paspeju ielikt IE 8 🙂 A vispar kads tur Operai dalja?

    Ja ads grib piemeram es un mani apmierina WMP es vinu lietoju.

    Kas tur nelikumigs?

    #188428
    izredzētais
    Participant

    nu kaut kas ļot līdzīgs kā ar latviju un cukuru..

    #188429
    Foxsk8
    Participant

    IE der tikai tam, lai tajā ierakstītu šādu adresi:

    https://www.mozilla.com/en-US/

    vai arī šādu te:

    https://www.opera.com 😀

    Plus beigās pārbaudīt web lapu, kā tā strādā uz IE, vai nav gļuku un veikt neskaitāmus, kaitinošus fiksus, lai webs arī uz IE normāli ietu.

    #188430
    Creep
    Participant

    Es te ar nespēju iebraukt, kas te nelikumīgs… Ko M$ grib likt klāt savam OS, to arī liek. Te nekādu nelikumīgu konkurenci vai ko tamlīdzīgu nespēju sakskatīt…

    #188431
    Loading
    Participant

    Kādēļ jūs dusmojaties? Mums taču tas par labu nāk. Interneta pārlūkos tiek radīta lielāka konkurence. Ko nozīmē lielāka konkurence gala lietotājam?

    #188432
    CHROMEFANS
    Participant

    Nē, nē, nē. Būtu ļoti labi ja instalācijas laikā dotu izvēli, kuru pārlūku vēlies ieinstālēt IE, FF, CHROME, OPERA utt Tas būtu 100 reizes labāk. Tā pat arī ar media playeri. Mēs gribam izvēli nevis uzspiestu IE vai WMP. Kaut arī wmp man patīk.

    #188433
    usins
    Participant

    Loading wrote:

    Kādēļ jūs dusmojaties? Mums taču tas par labu nāk. Interneta pārlūkos tiek radīta lielāka konkurence. Ko nozīmē lielāka konkurence gala lietotājam?

    konkurence reti kad dod kvalitāti! Tikai zemāku cenu, bet šie i bez maksas.

    Tad labāk vajadēja darīt tā- Instalācijas laikā likt izvēlēties- IE, Firefox vai Opera… bet tad pārējie būtu apbēdināti. Bet no otras puses, viņi nevar aizliegt to darīt Microsoft, jo tad OS nebūs funkcionāla, nebūs visas pamatfunkcijas, un visiem nets nav.

    Kas vainīgs, ka Microsoft ir ļoti labs mārketinga plāns. Neesam zīdaiņi, ja neapmierina produkts, varam to apmainīt, neviens jau nespiež lietot IE.

    #188434
    Foxsk8
    Participant

    Uz vecākām OS tur jau vairāk neko labot nevar, bet uz Win 7 tur vēl kaut ko grozīt viņi varētu.

    #188435
    linx
    Participant

    Internet Explorer vsp vajadzētu izņemt no eksistences, tad atkristu galvassāpes web izstrādātājiem, kuriem ir jādomā kā tikt ar daudzajiem bugiem galā, lai webs izskatītos kā bija plānots arī uz IE.

    #188436
    QueenZ
    Participant

    Nu cerams, ka vismaz beidzot vinji arii kaut ko panaaks un izsviediis to IE aaraa pa visiem laikiem.. maz ticams, bet ja tomeer tad tas gan buutu baigi labi… Visi par vinu aizmirsu un pat nezinaatu ka taads vairs existeetu 😀

    Es nemuuzham neizveeleetos IE, tas ir vienkaarshi smiekliigi kaa var cilveeks ilzveeleeties IE? ? 😀

    #188437
    remarco
    Participant

    Pilnībā izmest ? Nē, kā jau te visi minēja tas nav labi , bet es domāju ka vajadzētu visiem papildus draņķiem kā WMP un IE iespēju , ka to pilnībā var izmest no OS nepadarot OS darbotiesnespējīgu. Diemžēl ir lietas kas uz win darbojas tikai ar šo softu klātbūtni 🙁

    tādēļ domāju ka vienkāršs jautājums instalēt IE pie instalācijas vai nē neatrisinās nekādas win problēmas .

    #188438
    mildaa
    Participant

    Samērā smieklīgi ;)) Un jūs ticat, ka M$ iekļaus citus pārlūkus savā OS? Savādi būtu, ja svaigi instalētai OS nav piekļuves internetam… Neviens tak nespiež lietot to IE, izvēles iespējas ir, un pietiekami plašas. IE nelietoju, no neatminamiem laikiem, taču šī ideja šķiet, vairāk kā murgaina un nepamatota.

    #188439
    elvisburdajs
    Participant

    Viņu controlpanelī var atķeksēt un miers! Tad jau 1. Apple jāizņem safarī 2. Windowsam jāizņem visas teksta, krāsošanas, mūzikas un attēlu skatīšanas progas (tāpat apple)(Linuksam nē jo viņš ir opensource, respektīvi nav jāmaksā. Un protams atkal ES cenšas izlikties vareni (parādot cik viņi ir stulbi), un protams kā jau te daži teica: kurš pirks pliku OS? Ar ko nolādēs to firefox? Vienkārši absurds kautkāds!

    #188440
    Loading
    Participant

    usins wrote:

    konkurence reti kad dod kvalitāti!

    Kur tu šādu pērli ķēri? Aizej pie Popčenko, lai viņa tev atkārtoti novada lekciju par konkurenci 😉

    Te pat nesenā vēsturē, līdz 94. gadam, autobūvētāji sacentās, kura auto ilgāk spēs izvilkt dzīvs. Kas ir iznācis no šīs milzīgās konkurences? 20 gadīgi un vecāki Audi un BMW braukā pa ielām nemaz tik slikti neizskatoties.

    mildaa, te cilvēkiem fantāzija lielā cieņā ir. Paturpināsim viņu fantāziju? 😀 Okei, es šogad nopērku legālu Windowsu ar jūsu izslavēti izcilo ideju par iespēju izvēlēties pārlūkprogrammu. Viss čiki briki un lietoju. Paiet divi gadi, Windows nobrūk, ko nu? Reinstāls… Bet vai tad man vajag 2 gadus vecu pārlūku? 😀 Nē, uzinstalēšu pārlūku reizē ar Windows, tad noinstalēšu pārlūku un tad atkal instalēšu jaunu.

    Ak, tad bez IE nespēsim lejuplādēt jaunu pārlūku vai kādu draiveri? Bet kā ar FTP serveriem? Bez tam, Windows`us pārsvarā instalē sevis cienīgi datorspeciālisti, kuriem flash`ā vai diskā ir pajaunas vitāli svarīgās programmas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā