Gatavojos "Jāņiem": Vajag ieteikumus

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Gatavojos "Jāņiem": Vajag ieteikumus

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148892
    Foxsk8
    Participant

    Tātad kā jau visiem zināms tuvojās “Jāņi”, tad nu ir jāpadomā, kā labāk tos svētkus organizēt, šoreiz tā loma ir palikusi uz maniem pleciem, jo kā nekā pats Jānis.

    Tātad sākšu ar pašu galveno:

    1. Sašliks

    Atradu vienu recepti iekš boot.lv foruma:

    https://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=112549

    Viss jau izskatās smuki, jauki izstāstīts, kā arī izskatās ļoti garšīgi. Tākā man nereizi nav sanācis neko organizēt, gribētos uzzināt kaut ko vairāk, kādas ir Jūsu sašlika receptes, pagatavošanas māksla.

    Tākā arī ar finansēm tas viss labi nevedās, jo pasākums notiek laukos, līdz ar to arī lauku cilvēki piedalīsies, kuriem ar finansēm vispār bēdīgi, būtu labi, ja kāds varētu arī padalīties ar kādām izmaksām (+/-).

    2. Alus

    Tākā esmu Cēsu alus cienītājs (0,5 tilpums Premium vai Light), tad arī domājams iegādāties šāda veida dziru, bet atkal šeit atduramies pie tā, ka visiem priekš tādas dziras naudiņas nesanāks.

    Tātad biju domājis iegādāties kasti ar 0,5 pudelēm, bet pārējo alus budžetu izdalīt “Bamšļos (2L alus pudele)”. Takā bamšļus nekad nepērku, varētu kāds padalīties ar lētās dziras ieteikumiem. Sākumā iesildītos ar maziem aliem, vēlāk jau būtu vienalga, ko dzēr, bamsli vai 0,5.

    3. Tākā neizbēgams arī ir Jāņu siers. Tur nu nav nekādas poņas, jo sieru nelietoju. Vajadzētu kādu ieteikumu.

    4. Takā esmu “Pilsētnieks”, tad vajadzība pēc grilla, man nav bijusi. Atkal šeit ir jādomā, kādu “lēto” galu variantu, jo nu kā ta gaļu uz parastu ugunskuru, neapdedzinot rokas, nevar uzcept, tā jau nav sardele. 🙂

    5. Īsti nodzerties brivdabā netaisos, varbūt kādas atrakcijas pie reizes arī variet ieteikt.

    P.S. Aptuvenais budžets max 50 Ls uz kādiem 5 – 6 cilvēkiem. Tur kaut kas jēdzīgs par to naudu varētu sanākt, ieskaitot visas lietas?

    #200833
    Loading
    Participant

    Spēles. Manos laikos populāra ir frīzbija tipa spēle, bet ar bumbu (basīša, bez gaisa futbolbumba vai tenisbumbiņa).

    p.s. mums pasākums ar 5 ēdienreizēm 20 cilvēkiem iekļāvās 32Ls 😉 Pavāriem zelta rokas.

    #200834
    Foxsk8
    Participant

    Kas tad tajās edienu reizēs tika pasniegts. Nedomāju, ka Jāņu siers, sašliks un kāds alus kauss.

    #200835
    dzhonsons
    Participant

    Kā tik lēti iespējams? Atturībnieki? Uz Jāņu nakti uz degunu vidēji 5-10Ls (un vairāk) alū vien iziet (atkarīgs no tā, cik liels puncīts un kāds alus labāk līst). + paika. Gaļa jau nav tas lētākais paēdiens ( nu tā lai jūt, ka ir kas apēsts) + dāzreņi (gurķi, tomāti, utt. staffs), maize, siers, gan jau vēl kas. Makaronus ar lētu maltogaļu un mērcīti? 🙂

    No offence 🙂 Es tik tā, interesējos 🙂

    #200836
    Jaunzems
    Participant

    Mēs uz 15 cilvēkiem kilogramu steika (14.99Ls) trekno gadu piemiņai… 🙂

    Un aliņu…

    Un sieru…

    #200837
    Foxsk8
    Participant

    Nu vot, varu jau ar atvēlēto budžetu sēdēt mājās ar X kastēm alus arī, bet tie jau vairs nav svētki, plus krīzes laikā kaut kā dalīties man prāts nenesās.

    #200838
    Wuu
    Participant

    Loading wrote:


    p.s. mums pasākums ar 5 ēdienreizēm 20 cilvēkiem iekļāvās 32Ls 😉 Pavāriem zelta rokas.


    Njā tur tiešām jāmāk!

    Man gan paveicies visu atstāšu Omes ziņā tik atvedīšu alu un gaļu. Un vel priecīgāks paliku kad draugs mednieks nošāva ruksi! Pamēģināšu kas no tā sanāks :p

    #200839
    samurajs
    Participant

    Fox: fiksi aiztec uz Maximu – tur akcija, par 49 sant. Tērvetes senču tagad ir. Tici man – cēsinieks ir skābens urīns pret šito. Vēl Zelta par 39 sant. akcijas cena.

    Par 7% bamsli: izdzer glāzi ūdens, un palūdz, lai kāds tev iegāž ar dēli pa galvu! Efekts vienāds!

    #200840
    Foxsk8
    Participant

    Samuraj: Pie tevis to alu uzglabāt var? 😀 Nebūs vietas mini ledusskapī man tik daudz.

    Hmz: No tās udens glāzes vismaz tik daudz “atliet skābi” neprasās.

    #200841
    WerNeo
    Participant

    samurajs wrote:

    Fox: fiksi aiztec uz Maximu – tur akcija, par 49 sant. Tērvetes senču tagad ir. … akcijas cena.

    Gribu uz Liepāju!

    #200842
    samurajs
    Participant

    WerNeo: A Rīgas Maximās nav tā manta? Reklāmas lapele tak visām LV Maximām kopiska, Liepājā toč tas alus ir (vismaz vakar vēl dzēru).

    Fox: Jā, var uzglabāt! Manā puncītī tas būs ļoti labi uzglabāts![img]https://www.bildites.lv/images/4v1bi9huv44gml5wsdiq.gif[/img]

    #200843
    WerNeo
    Participant

    samurajs wrote:

    WerNeo: A Rīgas Maximās nav tā manta? Reklāmas lapele tak visām LV Maximām kopiska, Liepājā toč tas alus ir (vismaz vakar vēl dzēru).[/img]

    Gan jau ir arī Rīgā. 🙂 Kā gan es šai mantai akciju būtu palaidis garām? grrr. Iepirkts. 🙂

    #200844
    Foxsk8
    Participant

    Nu ko, tad jau laikam jāņem kādas 3 kastes alus, jo kā zināms, pēc laiciņa tas būs vēl dārgāks. No vienas puses, īstais moments, kad palaist akciju.

    Vo velnos, manā laumas galā, taču arī ir Maxsima. 🙂

    #200845
    samurajs
    Participant

    Fox: jo vairāk alus, jo vairāk draugu 😀 Nu nav cerību tev līdz jāņiem sataupīt to mantu 😀

    #200846
    Foxsk8
    Participant

    Draugi lai bamsli sūc 😀

    #200847
    non7sens
    Participant

    Parasti Jāņos ir rasols, zaļumi , siers, pīrāgi, šašliks, biezpienmaizītes ar lociņiem utt. , īsāk sakot uzkodas. Visu var tirgū atrast, special edition sieru Jāņiem var nogaršot un izdomāt kurš lētāks un labāks.

    Jāņi nav iedomājami bez vainaga, pirmā atrakcija – brienam mežā materiālu meklēt, protams pēc parunām ir jābūt 27 Jāņu zālītēm vainagā , bet tas laikam tikai uz sievešķiem, a tā parasti ozola vaiņags.

    Obligāti jābūt Ugunskuram, jo lielāks, jo labāk. Lekt pāri tam zem promilēm nav ieteicam, kā arī skaidrā nevajadzēt aizrauties ar spiderman atveidošanu. Ir redzēti gadījumi.

    Tālāk seko mūzika, parasti jau ir kāds viesis, kas nevar nedziedāt, ja ir kāds mūzikas instruments vēl klāt vispār zbis. A tā ja visi ir klusie, tad nets pilns ar Jāņu dziesmām. Parasti pēc grādīgā lielākā daļa dziedās līdzi, var pat dziesmām vārdus pameklēt un kādu spēli piedomāt ar dziesmām. Paražas arī ir interesantas Jāņiem.

    50 drinking games

    Kad cilvēki pēc ēšanas un dzeršanas ir kļuvuši kustīgāki var uzspēlēt, kā jau pieminēja, frisbiju vai futeni, volli aplī. Piedomāt ķīlas vai kādus uzdevumus zaudētājiem. Ja negrib kustēties var šarādes spēlēt. Ja ir normāla kompānija, nav krāniņu vakars var uzspēlēt dirty games. Word. doc ar spēlēm

    Parasti vēlāk rodas katram kāda ideja kuru var realizēt. Naked run, vai peldēšanas sezonas atklāšana.

    #200848
    samurajs
    Participant

    Kas Līgo vakarā bamsli dzer, tam Jāņu rīts šitāds pienāk: [img]https://www.bildites.lv/images/4v1bi9huv44gml5wsdiq.gif[/img] 😀

    #200849
    non7sens
    Participant

    Kas Jāņos absintu ar alu dzer tam rīts nepienāks.

    Ir testēts

    #200850
    Foxsk8
    Participant

    Kas Jāņos absintu ar alu dzer tam rīts nepienāks.

    Ir testēts

    Arī ir testēts, otreiz vairs neprasās.

    #200851
    wersoo
    Participant

    1. Š ašliks – es kā parasts mirstīgais netaisos liet vīnu gaļai virsū, tāpēc, manuprāt, labākā šašlika recepte ir – gaļu un sīpolus liek kārtās no sākuma, uz katras kārtas bik sāli, cukuru, piparus un marinādi (nu, etiķa esenci ar ūdeni – tik stipru, cik vēlies), tad ik pa laikam pacilā, samaisi, un jau pēc pāris stundām samarinējies būs 🙂 Š ašlikus cep, sīpolus ēd klāt tāpatās 🙂

    2. Man ar šogad budžets īsti neļauj izvērsties, taču paņemšu uz akciju kādu kasti Tērvetes vai Piebalgas, un kādas 2 kastes Pilzenes. Pārējo nesīs viesi 🙂 Ja gribi pirkt 2l pudeles, tad labākais laikam būtu Piebalgas Mednieku – maksā ap 1.60Ls Maximā.

    3. Sieru tirgū pērc, tad vari pagaršot kas pašam patīk.

    4. Nu, ja Tev uz vienu vakaru to grilu vajag, tad tak vari paņemt kādu no tiem apaļajiem uz 3 kājām – liekas, ka lētākie ap kādu piecīti maksā.

    5. Mūzika, bumba, papardes zieds 😀

    Pašam gan viss šitas problēmas nesagādā, jo jau pāris gadus uzņemu jāņotājus un viss jau ir iestrādājies. Galvenais ir sarunāt pāris brīvas dienas pēc Jāņiem 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā