IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148519
    Foxsk8
    Participant

    Tātad diži atkārtoties negribu, šeit mans citāts, iekš RTU domubiedru grupas:

    Sākuma tēmas jautājums:

    Quote:

    ev tur var mācīties par datorprogrammētāju vai nē???

    Mana atbilde tam visam:

    Quote:

    Ta rēāli RTU tev neiemācīs kodēt. Atceros tīmekļa tehnoloģijas lekcijas. Prasu skolotājam, ko ta php nemācīs, šams saka, tas jau augstskolu līmenis. 😀 😀 Kamēr nemainīsies izglītibas sistēma, tikmēr nevienai firmai RTU datoriķus nevajadzēs, lielākais skolas sasniegums, ka stundets māk uzlikt XP. Visu info tev tā pat no wikipēdijas vai arī aizvēsturiskiem liis.lv materiāliem lasa. Lai kļūtu par programmētāju ir jārēķinās vismaz ap 6 – 7 gadiem, sākumā teorija kaut kāda, prakse, ka tu sākumā visu kodē pa free, treniņam – pēcāk jau iekasē kabataas naudu un tad nu pienāks laiks, izvēlēties, sēdēt (ja labi paveicās, kādā kantori, skrūvēt visu dienu PC, saņemt niecīgu attalgojumu, vai arī programmēt tālāk 😀 ) Atceros, vēl Jaunzemes citātu: “Mūsu skolā programmētājus nemāca”. Ar to arī programmētāja karjiera Jums ir beigusies. 4 gadus varēsiet exselī tabulas veidot, vordā rand(5,1) tekstus likt un izbaudīt garlaicīgās lekcijas, jo reāli uz RTU jājiet tādiem, kas to visu sāk no pamatiem mācīties, tiem kam pamati ir labā līmenī viss pasākums liksies šausmīgi garlaicīgs, ka labāk izvēlēsies sēdēt mājās, ņemt priešā “googli” un visu info rakt pašiem, tādā veidā tiks uzņemta info, kas tieši būs domāta profesijai, nevis darbam iekš sēņu plantācijām. Padomājam paši, katru gadu Liepāja izlaiž ap 20 IT studentus, parādiet kāds man tik daudz darba vietu, labi, ja kādi 5 – 10 cilvēki dabos kaut kādu šanci, pārējie sēdēs pie sasistas siles. Visu mūžu mācīties un vadīties pēc mūsu izglītības sistēmas ir stulbi un nevajadzīgi, netaisos 8 gadus sēdēt ar stipendiju un knapināties ar minimāliem līdzekļiem. Vienozīmīgi daudzi šeit teiks, ka papīram ir spēks, es teiktu reāli, ka ja tu māki pierādīt savas zināšanas tev papīru nevajadzēs, plus LV tirgus nav radīts priekš programmētājiem.

    #195365
    ob1
    Participant

    Pirms mācīties par programmētāju, ir jānoskaidro vai Tu vispār vari programmēt. Es pazīstu dažus gudrus cilvēkus, kuri principiāli nevar programmēt, jo prāts strādā savādāk nekā programmētājam. Lieta tāda, ka ir vajadzīga labi attīstīta abstraktā domāšana. Lai to noskaidrotu var veikt dažādus testus.

    #195366
    samurajs
    Participant

    Es arī to nevaru, tāpēc pat neķeros klāt. Programmētājam jābūt ārkārtīgi punktuālam, principā pat aroda fanātiķim. Jebkura mazākā kļūda var novest ilga darba rezultātus uz nulli…

    #195367
    Foxsk8
    Participant

    Quote:

    Loģiski, es neskatījos kāda man tur atzīme, 3 vai 4 vai 10. Reāli man interesēja tas, ko man vajadzēja, lielāko daļu bastotās lekcijas pavadīju mājās mācoties lietas, kas man tagad ir ļoti noderējušas, ko tev nevienā skolā neiemācīs. Laiks tika izmantots mācoties lietas, nevis bezjēdzīgi klausīties wikipēdijas citātus. Š eit nejiet runa par vidusskolas priekšmetiem, bet gan par profesijas priekšmetiem. 🙂 Reāli koks ar diviem galiem.

    Quote:


    Reāli ne man, ne maniem vecākiem nav tādas naudas, lai es varētu studēt universitāte. Š āds prieks ir vispirms jānopelna ar reālu darbu. Visiem nav bagāti senči, kas tev var sponsorēt un uzturēt 4 gadus, jāsāk pašam strādāt. Sāku darboties jau no otrā kursa savā profesijā un turpino to darīt, tad nu reāli darbu ar skolu un programmēšanu kā darbu un hobiju grūti apvienot. Es jau nesaku, ka skolotāji slikti, izglītības sistēma ir švaka. Ta palasiet informāciju, ko par RTU un kā tiko beigušiem studentiem saka firmu, uzņēmumu bosi, viņi saka tieši to pašu, ko es. Tas, ka pagadās viens savādāk domājoš, nekā pārējā pelēkā masa, uzreiz nenozīmē, ka ir jānoliek. Ja man ir reāli argumenti, tad tos apgāst ir ļoti grūti. 🙂 Kā jau minēju, koks ar diviem galiem. Katram savi uzskati.

    Izskatās ka tiešām RTU māca idiotus, kas mēģina apstrīdēt reālus faktus un pamatojumus, kuriem ir reāli pierādījumi un ir tieša situācija.

    Bāž man batonus ausīs, ka esmu idiots. 😀 😀

    P.S. Notepads vien ir pierādījums, ko var izdarīt, ja atšķiries no pelēkās idotu masas. Lai tik tie lielie gudrie prātvederi padomā, 1 kursa studentiņi, bagāto dēliņi, ko viņi darīs, kad skolu pabeigs. Kamēr nemainīsies izglības sistēma, pilna latvija būs ar idiotiem.

    Par domāšanu: Reāli tā arī ir, man ir pavisam savādāka domāšana, reāli radīta šādam darbam, jo šādam darbam neder pelēko idiotu masa.

    P.S. Reāli puse kursa kauc ka darba neesot. Izdariet secinājumus paši. 😀

    #195368
    drono
    Participant

    Reku viens video nedaudz pa tēmu globālā mērogā

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UIDLIwlzkgY[/youtube]

    #195369
    rihardsss
    Participant

    Ļoti interesants video, liek nedaudz aizdomāties…

    #195370
    aoma
    Participant

    ob1 wrote:

    …lieta tāda, ka ir vajadzīga labi attīstīta abstraktā domāšana…

    Gadījumā nav otrādi – drīzāk eksaktā?

    #195371
    ob1
    Participant

    Nē, tieši abstraktā.

    #195372
    aoma
    Participant

    Skat kā… Tad nav ko brīnīties, ka gala produkts bieži vien izdevies “nedaudz dīvains” – t.i. abstraktas formas un satura. 😉

    #195373
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ar smīnu spiedu uz otro variantu…

    Quote:

    Galvenais prikols, aizeju ķip uz kursu, man tur stāda priekšā 2003 wordu un davaj močīt kkādas hreņ. nu gan datorlekcija padomaju, itka profesija koders bet nu ej tu sazin….

    Atdrukāju viena studenta man teikto labu laiku atpakaļ… Sad…

    #195374
    normis_161
    Participant

    Gribot negribot ir jāizēlas pašmācības ceļš, jo man tehnikumā divus gadus borēja galvā pascal, bet pēc pusgadu c++. Ne viena ne otra valoda man neintresēja. Tikai ar trešo kursu sakās tāds priekšmets, kas mani intresē WEB lapu izveide. Bet tur diemžēl viss notiek ļoti bremzīgi. Mēs pa diviem mēnešiem esam apguvuši tikai html. Tā kā vien pašam pārējo nākas apgūt pašmācības ceļā, jo tas ko tehnikumā māca, tas progress ir pārāk lēns, jo mūsdienās, kā jau es nopratu, minimums, kas ir jāzin, lai atrastu darbu web programmēšanā ir html + css + php + MySQL

    #195375
    ob1
    Participant

    Nu izskatās, ka tas tehnikums ir tīri labs. Lieta tāda, ka normālam koderim ir jāzin vismaz 10 valodas, ja gribēsi kļūt par analītiķi, tad 20.

    Un tas Pascal un C++ ir pamatu pamats. Un WEB programmēšanā bez html-a vispār nav ko darīt.

    #195376
    samurajs
    Participant

    normis_161: tu saproti, kāpēc tā ir? Lai ko izmainītu/papildinātu mācību procesā, jāveic ilgs un mokošs ceļš caur Rīgas birokrātu kabinetiem. Un tie parazīti nebūt nesteidzas, sūknē kafiju un pulē nagus; un rada iespaidu ka ir neaizstājami. Neviens negrib nervus bendēt, tāpēc māca 5-10 gadus vecu vielu.

    #195377
    ob1
    Participant

    Jā, tagad tā jaunatne domā, ka ir gudrāka par visiem. “Š is priekšmets man ir vajadzīgs, bet tas – nav.” Lohi.

    #195378
    samurajs
    Participant

    Fundamentālas lietas kā HTML jāzin jebkurā gadījumā, bet mācību viela būtu jākoriģē katru gadu (vai pat jāpapildina katru semestri). Pārāk ātri viss mūsdienās attīstās. Jaunizceptais speciālists, ja pats nav neko piemācījies – būs galīgi nekonkurētspējīgs.

    #195379
    ob1
    Participant

    Mācību vielā ir jāiedod pamati. Jāiemāca domāt un mācīties. Ir aplami domāt, ka tikai apgūstot tehnikuma kursu, iemācīsis programmēt. Tāpēc Pascal, C, HTML ir ok mācību kursā.

    #195380
    samurajs
    Participant

    Jā – jāprot patstāvīgi apgūt zināšanas un loģiski domāt. Kas ir tendēts uz ko humanitāru (tur var iezubrīt no galvas), tam IT sfērā nav ko meklēt.

    #195381
    nitro
    Participant

    ob1: A prieksh kam tad ir maksas augstskolas ja ne lai maaciitu vielu un konsulteetu studentus taa vietaa lai uzmiiztu vinjiem un tikai atstraadaatu lekcijas money? maaciities var arii maajaas un biblioteekaa bet tad priekshkam vajag augstskolu kura katru gadu celj cenas un vielu necelj?

    #195382
    deivs001
    Participant

    Izrādās, ka ES arī domā par šo lietu un piešķir finansējumu pasniedzējiem, kas uzņemas pasniegt kaut ko jaunu, kas nav iekļaut mācību plānā. 😉

    #195383
    azazul
    Participant

    Tu nevari iemācīties “IT”.

    Tev vai nu tas interesē, vai nē.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā