Kāds ir Ob1 saķīlēts vecs dators? ATJAUNOTS

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kāds ir Ob1 saķīlēts vecs dators? ATJAUNOTS

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 56 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148845
    Anonīms
    Neaktīvs

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_oldcomputer_1.jpg[/imgl]Kā viss sākās? Tākā manai omei jūlijā ir dzimšanas diena, sāku domāt ko viņai dāvināt. Domāju ilgi. Bet tad aizbraucu pie viņas ciemos un paliku pa nakti. Miegs nenāca, pa TV neko nerādīja, un bija garlaicīgi. Nodomāju – kaut te būtu dators. Tad pie sevis noteicu: jāuzdāvina viņai kāds PC.

    Datora meklējumi

    Nākamajā dienā, kad atbraucu mājās un ieliku sludinājumu vairākos forumos.

    Sludinājuma teksts: Vajag datoru. Līdz 5Ls, P1/P2/P3 līmenī

    Tā, vajadzētu Ventspilī vecu datoru P1/P2/P3 līmenī. Vienalga Intelis vai AMD. Varu dot līdz 5Ls. Un vēl CRT monitoru. Līdz 2Ls.

    Tad atsaucās Datuves lietotājs ob1. Mēs sarunājām, ka viņš to datoru, kas viņam ir, sataisīs un atvedīs no Siguldas uz Ventspili par brīvu! Mani māca šaubas, vai tikai viņš nav krāpnieks, kuram nav ko darīt un vienkārši grib mani pakaitināt, bet kaut kur otrajā dienā sāku viņam vairāk uzticēties, bet trešajā jau pavisam uzticējos. Un tā ob1 vecu datoru, kas bija ļoti sliktā stāvoklī – uztaisīja par tīri labu mašīnu.

    Datora parametri:

    AMD Athlon XP, 1500 MHz (15 x 100) 1700+

    Maxtor 6E030L0 (30 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

    mātes plate Chaintech 7AIA5(E) (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio)

    System Memory 256 MB (PC133 SDRAM)

    NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft) 32mb

    SyncMaster 757mb 17 collu monitors

    Datora saņemšana:

    6.jūnija vakarā runājām par datora saņemšanu un sarunājām, ka 7.jūnijā 10:00 ob1 būs Ventspilī, pie Supernetto un kad būs klāt, tad zvanīs. Tad, kad apmēram 10:00 Ob1 nezvanīja, sāka parādīties uztraukums, ka neatbrauks, bet 10:30 atskanēja telefona zvans, ka ob1 ir Ventspilī. Tad mēs satikāmies un ob1 atbrauca līdzi uz manām mājām, pieslēdza, un pamācīja – kā visu labāk darīt. Liels paldies, Ob1!

    Datora tests:

    Pēc tam ob1 aizbrauca atpakaļ uz Siguldu un es aizgāju uzēst pusdienas. Uzēdu, atnāku atpakaļ, izdomāju, ka jānotestē, uz ko šis dators ir spējīgs. Uzinstalēju GTA: Vice City. Uz vidēji zemiem iestatījumiem iet normāli, bet uz vidēji augstiem sāk nedaudz raustīties. Pēc tam palaidu filmu, slēgāju viņu uz priekšu un atpakaļ, viss normāli. Tad palaidu filmu fonā atvēru internetu ar daudziem tab`iem un viss joprojām ātri. Tad atstāju gan internetu, gan filmu fonā un vēru vaļā Wordu, Exceli, un Power-Point`u 10-tiem reižu. Bet tomēr varēja just, ka procesors bišku par švaku. Vēl joprojām viss ātri strādā. Par testēšanu vairāk nestāstīšu, jo to jūs varēsiet redzēt apakšējos video.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bO5bagjpS-U[/youtube]

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qH4-vkznd-8[/youtube]

    Datora skaļums:

    Kad ieslēdzu datoru, brīnījos kā lielā kaste var kļūt tik klusa kā portatīvais. Knapi pat var dzirdēt, pat aktīvā darbā un lielā datora slodzē. Pats dators arī vēss takā akmens.

    Kopsavilkums:

    Dators ir ļoti labs un ātri strādā. Jo īpaši priekš saviem parametriem un vecuma.

    Datora vērtējums: 9/10

    P.S. Ob1 pie manis aizmirsa savu skrūvgriezi.

    Saistītie linki:

    https://datuve.lv/forums/60262/pardodu_vecu_datoru/

    https://datuve.lv/forums/60538/Vajag_datoru._Lidz_5Ls,_P1_P2_P3_limeni/

    https://notepad.lv/post42679.html#42679

    Dažas Bildes:

    [img]https://i198.photobucket.com/albums/aa232/Binsd/IMG_2965.jpg[/img]

    [img]https://i198.photobucket.com/albums/aa232/Binsd/IMG_2968.jpg[/img]

    P.S. Video konvertēju un rakstu rakstīju uz šī datora.

    Ko teica ome?

    Tākā manai omei tulīt jau ir dzimšanas diena, bet man skapī vajag atbrīvot vietu, nolēmām uzdāvināt priekšlaicīgi. Tā nu datoru iekrāmējam mašīnā un braucam uz pilsētu. Tā aizbraucam uz deviņstāvenēm, un trijatā nesam komplektu augšā uz piekto stāvu. Uznesam un zvanam pie durvīm. Ome atver vaļā un saka: Vai sveiki, es jūs negaidīju. A kas tas pa aparātu? Atbildu: Tas ir dators, apsviecu gaidāmajā dzimšanas dienā! Ome saka: Nu nevajadzēja jums dāvināt tik dārgu dāvanu, tas dators noteikti maksāja kādus 500 latus. Pastāstu visu kur un kā dabūju, pieslēdzu un pamācu kā ieslēgt datoru, kā kustināt peli, kā rakstīt, kā ieiet internetā, kā ieiet Wordā un kā datoru izslēgt. Ļoti brīnījās arī, ka viņa savu avīzi var izlasīt baltā kastē, un par brīvu. Tā nu nosvinējām dzimšanas dienu un braucām mājās. Tāds nu ir tas stāsts.

    -L. Dž.

    #200112
    Stat1CX
    Participant

    Nevajag melot ka spēle iet labi, jo ar tādiem dzelžiem viņa fiziski nespēj strādāt labi, ko ļoti labi var redzēt konkrētajā video. Uz aci tur ir kādi 15 FPS, vai pat mazāk, kas protams ir saprotams ar tādu video karti. CPU nemaz nav tik sūdīgs, priekš ikdienas darbiem pilnīgi pietiek, to bremzēšanu tavu testu laikā ar daudzām atvērtām programmām izraisīja mazais RAM apjoms, nevis CPU.

    #200113
    daGrevis
    Participant

    Ha, ha, ha… 😀 Vislabākais bija – “P.S. Ob1 pie manis aizmirsa savu skrūvgriezi.”! 😀

    Nu nez, ja jau šitādu datoru var dabūt pa 7Ls, tad visu cieņu. 😉

    #200114
    krisis32
    Participant

    kas tas pa windu tev virsu?

    Kas pa fruktiem tur salikti?

    #200115
    drunk_lizard
    Participant

    kaa jau rakstiiju – sjii ir tiira datorpasaules reklaamakcija un taas izmaksas ir ljoti zemas :>

    tiesa, to ko ob kopaa ar sandi jau ir sastraadaajusji, neglaabs nekaadas reklaamakcijas :>

    #200116
    drunk_lizard
    Participant

    un sjitais vispaari ir pisec :>

    Quote:

    Tākā manai omei jūlijā ir dzimšanas diena, sāku domāt ko viņai dāvināt. Domāju ilgi. Bet tad aizbraucu pie viņas ciemos un paliku pa nakti. Miegs nenāca, pa TV neko nerādīja, un bija garlaicīgi. Nodomāju – kaut te būtu dators. Tad pie sevis noteicu: jāuzdāvina viņai kāds PC.

    ideaali

    labdaris, mljin :>

    #200117
    Anonīms
    Neaktīvs

    krisis32:

    Tas ir parasts Windows XP SP3, vienīgi ar citu skinu.

    daGreivis:

    Datoru dabūju pa velti.

    #200118
    APOC
    Participant

    nuuuu Vice City uz tāda palaist nav problēmu, jo viņam lai cik dīvaini tas nebūtu bija mazākas prasības nekā versiju vecākai spēlei GTAIII 🙂

    Tas pats arī ar XP, elementāri. Daudzās skolās XP griežas uz krietni sūdīgākiem PC.

    #200119
    WerNeo
    Participant

    Kā ideja reklāmai, nav nemaz tik slikta. Arī padarītais darbs nav slikts. Tikai izpalika tie brīnumi, ko solīja Ob1 rādīt iekš video (ka viss un visur lidos). 🙂 Dators nebūt nav slikts (parametru ziņā). Tāpēc, nekas te pārdabisks izdarīts nav. Ir salikts un optimizēts win + savesta kārtībā kaste.

    Ja akcijas ideja bija “es māku optimizēt vislabāk, bet jūs nē”, tad tā nav izdevusies (un šo akciju es tieši tā sapratu no tekstiem). 🙂 Bet kā labdarības un labo darbu pasākums, izdevies gan.

    P.S. Notepad vareetu vispār noorganizēt tādu mazu pasākumiņu. Salasīt tautiņās vecus kompīšus, cik nu salasītu, sataisīt… un dāvināt daudzbērnu ģimenēm ar maziem ienākumiem. Nevajag jau regulāri, bet kā vienreizēju gan varētu.

    #200120
    ob1
    Participant

    1) CPU nav 1500MHz. CPU ir 900MHz – par to rakstīju dienasgrāmatā.

    2) NVIDIA RIVA TNT2 vietā stāv nVidia GeForce2 MX200. Datoru gatavoju omei, tapēc nedomāju par spēlēm, būtu uzlicis MX400, tā spēlēm ir daudz labāka 🙁

    3) RAM – 384MB 100MHz

    4) Par Windows izskata maiņu var lasīt šeit:

    https://notepad.lv/viewtopic.php?t=3733

    5) Par skrūvgriezi atcerējos 50km no Venspils. Jā tur vējš ir tik spēcīgs, ka aizpūš ne tikai galotnes vārdiem, bet arī atmiņu. 🙂 Bija jāsteidzas uz Formula 1, tāpēc negriezu atpakaļ pēc sava mīļākā skrūvgrieža.

    6) Gaidam izlabotu otro video.

    Kam interesē tas pulkstenis pulkstenis un kalendārs, u. c. fīčas, lasiet šeit:

    https://notepad.lv/post42698.html#42698

    P.S. Man ir aizdomas, ka ome paliks bez kompja 🙂

    #200121
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kapēc tādas aizdomas?

    #200122
    richX
    Participant

    varat, plz, ieteikt kaadus rakstus par precīzu datora optimizēšanu, Ob1 rakstu izlasīju un zināma nojausma radās, tagad vēlos kko saprast vairāk un pats arī nooptimizēt savu verķīti 😛

    #200123
    yozhis
    Participant

    Man līdzīgi kā richX pēc dienasgrāmatas izlasīšanas uzreiz gribējās ķūlēt arī savu kasti, viņš kopš windows pārinstalēšanas stāv neskarts, jo iet vēl lēnāk.

    Mocijos ar antivīrusiem, jo liekas, ka tie samazināja mana datora ātrumu.

    OB1, varētu paskaidrot kā to visu darīt 🙂

    #200124
    Gakh
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Nevajag melot ka spēle iet labi, jo ar tādiem dzelžiem viņa fiziski nespēj strādāt labi, ko ļoti labi var redzēt konkrētajā video. Uz aci tur ir kādi 15 FPS, vai pat mazāk, kas protams ir saprotams ar tādu video karti. CPU nemaz nav tik sūdīgs, priekš ikdienas darbiem pilnīgi pietiek, to bremzēšanu tavu testu laikā ar daudzām atvērtām programmām izraisīja mazais RAM apjoms, nevis CPU.

    GTA Vice City minimum parametri atbilst 🙂

    #200125
    wayne
    Participant

    yozhis wrote:

    Man līdzīgi kā richX pēc dienasgrāmatas izlasīšanas uzreiz gribējās ķūlēt arī savu kasti, viņš kopš windows pārinstalēšanas stāv neskarts, jo iet vēl lēnāk.

    Mocijos ar antivīrusiem, jo liekas, ka tie samazināja mana datora ātrumu.

    OB1, varētu paskaidrot kā to visu darīt 🙂


    Ja to mācēs visi , tad jau vairs nebūs interesanti 🙂

    #200126
    Wallaby
    Participant

    Priekš kam bija vajadzīgs skrūvgriezis? Lai aizdedzi noregulētu, kas vedot gatavu kompi pa ceļam bija izkustējusies?

    #200127
    msh
    Participant

    Gakh wrote:

    Stat1CX wrote:

    Nevajag melot ka spēle iet labi, jo ar tādiem dzelžiem viņa fiziski nespēj strādāt labi, ko ļoti labi var redzēt konkrētajā video. Uz aci tur ir kādi 15 FPS, vai pat mazāk, kas protams ir saprotams ar tādu video karti. CPU nemaz nav tik sūdīgs, priekš ikdienas darbiem pilnīgi pietiek, to bremzēšanu tavu testu laikā ar daudzām atvērtām programmām izraisīja mazais RAM apjoms, nevis CPU.

    GTA Vice City minimum parametri atbilst 🙂


    Vice city normāli griežas uz 400 mhz fimpeļa [vienalga, P2 vai celkas], 256 MB RAM un mx400. Izšķirtspēja, nezinu, 640×480 vai 800×600.

    #200128
    ob1
    Participant

    Gribēju piebilst, ka jaunā paaudze rullē.

    Mopsis uz klavieres “spēlē”, kā īsts linuksists – izskatījās, ka viņam ātrāk ir uzrakstīt nevis pateikt. 🙂

    Ievēroju, ka viņš peli bīda ar kreiso roku – piedāvāju apmainīt peles taustiņus, bet viņš atteica, ka var lietot peli arī ar labo roku.

    Pie visa tā rakstīšanas ātruma, neesmu pamanījis viņa rakstītajā kļudas, un tas ir 4. klases absolvents!

    Mēs, veči, drīz būsim anahronisms…

    P.S. tiem, kas vēlās optimizēt kompi, iesaku sākt ar:

    https://tweaks.com/

    https://smallvoid.com/

    Tur ir daudz arī falšas informācijas, bet ir ar ko sākt. Kad tas ir apgūts, var prasīt tālāk.

    #200129
    Jaunzems
    Participant

    Kaut ko par Vistu studijā! Jo mans Home Basic sāk jau vilkties…

    #200130
    Foxsk8
    Participant

    Itkā jau nekas pārdabisks tur izdarīts nav. Ta uzjebkuras vecas kastes var uzmest kādu nlite “figņu” vai jau kādu Tiny XP un lieta darīta, tālāk jau nedaudz pa iekšām un viss. Man liekas, ka tur max darbs ir kādas 2 stundas.

    Plus no tiem AMD veciem pročiem nekad neko nevar zināt, tas tā labā nozīmē.

    Man te ir ap kādām 12 kastēm vecām, Sākot no Celeron 1,7, beidzot ar P4; 3. Vajag tikai HDD un kādu DDRAM, ja nu kādam no Liepājas ievajagas kādu vecu PC sakomplektēt, kāda vecā MB vajadzīga, procis, case, kāds baroklis, droši variet jautāt man.

    Krīzes laikā iepirkām vecās kastes par normālām cenām, taka vajadzētu beidzot no viņām tikt vaļā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 56 kopumā)
  • Tēma ‘Kāds ir Ob1 saķīlēts vecs dators? ATJAUNOTS’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā