Loga stikls ražos elektrību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Loga stikls ražos elektrību

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147124
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080719213521154.jpg[/imgl]Mēdz sacīt, ka zinātnes iespējas ir bezgalīgas. To apstiprina Masačūsetsas tehnoloģiju institūta jaunākie pētījumi, kuros tiek piedāvāts daļu no istabā ieplūstošās Saules gaismas novirzīt elektroenerģijas ražošanai.

    Pie tam uz stikla netiks uzklāti lielas platības fotoelementi (tie ir ļoti dārgi), bet Saules gaisma tiks koncentrēta un pārveidošana notiks stikla malās.

    Š im nolūkam tiks ražots īpašs vairākslāņu stikls ar organiska materiāla plēvītēm, kurā katrs slānis “savāks” jeb absorbēs attiecīgas krāsas gaismu no visas virsmas un novadīs to uz stikla malām:

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080719212137400.jpg[/img]

    Pēc izstrādātāju domām, jaunā tehnoloģija būs ļoti lēta, neaizņems daudz vietas, un sērijveida ražošanu varēs uzsākt jau tuvāko 3 gadu laikā.

    Projekts izstrādāts ar ASV Nacionālā zinātnes fonda atbalstu.

    “Saules mājas” shēma:

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/2008071921265988.jpg[/img]

    Avots

    #181667
    Jazz
    Participant

    Diez vai tas būs tikai jumta stikliem vai arī visiem kas ir liekami, tur kur spīd dienišķā saulīte?

    Ps. bedzot cilvēki sāk vairāk domāt par alternetīvo enerģiju-prieks par to!

    #181668
    samurajs
    Participant

    Cik es sapratu- arī sirsniņmājiņas lodziņam šo stiklu varēs ielikt 🙂

    #181669
    Jazz
    Participant

    Tad jau pavisam feini, sildīs laukos man as*`u kamēr viss process notiek! 😀

    #181670
    Sid
    Participant

    Neaizmirsīsim tikai to, ka tāds prieks, visticamākais, būs nāvīgi dārgs un man tā lāgā neticās, ka Latvijā tas vispār kļūs populāri. Par tiem logiem – mans domāt, ka gan jau visos, citādi tur tā efektivitāte, imho, visai smieklīga sanāk, bet nu kas zin cik tur tā strāva tiek saražota un pārējās detaļas…

    #181671
    samurajs
    Participant

    Sid- tur jau tas suns norakts, ka sola ļoti lēti! Ar to efektivitāti tā ir kā ir, jo katru dienu Saule nespīd, vismaz Latvijā. Bet ja enerģija absolūti bezmaksas- tomēr kārdinoši!

    #181672
    Maris77
    Participant

    Ieguvēji būs jaunās modernās mājas, kā Saules akmens , kur siena ir viens liels logs. Saules baterijai vai tad vajag tieši sauli vai arī pietiek ar gaismu? Protams tad efektivitāte ir mazāka.

    #181673
    samurajs
    Participant

    Protams, ka pietiek ar gaismu! Un efektivitāte var nebūt nemaz tik maza.

    šeit redzams – var pat ielu apgaismot. Un miniatūra dārza lampa ar pāris cm2 saules bateriju spīd līdz 8h.

    #181674
    Foxsk8
    Participant

    Ieteiktu kādreiz National Geografiku paskatīties, tieši tos raidījumus kur rāda kā tiek celti lielie debesskrāpji un kādas tehnoloģijas viņam tiks pielietotas.

    Viens man patika. Divi torņi bet viņus kopā savieno 3 tā teikt tilti uz kuriem atrodās pa vienam lielam ventilātoram, tādējādi iegūstot papildus enerģiju.

    #181675
    msh
    Participant

    Par efektivitāti un saulainām dienām – reiz vienā padumjo laiku brošūrā gadījās palasīt par “saules pirti”, ar kuru pat mākoņainās dienās varēja dabūt siltu ūdeni 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā