Logitech Harmony – superpults slinkiem cilvēkiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Logitech Harmony – superpults slinkiem cilvēkiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146442
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080116174738463.jpg[/imgl]

    Rakstā apskatīsim šos advancētos Logitech ražojumus no lietotāja viedokļa. Harmony ir infrasarkano staru tālvadības pulšu sērija ar 175.000 ierīču atbalstu datubāzē + plus iespēja apmācīt tās pat tādā gadījumā, ja datubāzē informācijas nav. Atbalstīti tiek kā paši pirmie TV, gan jaunākie Blu-Ray atskaņotāji. Programmatūra tiek regulāri atjaunināta, tā kā nekas novecot nevar. Respektīvi – Logitech pults spēj vadīt absolūti visu, kas vadāms ar IR stariem, un ne tikai televizoru vai mūzikas centru. Apgaismojums ar vadības iespēju, PC ar iebūvētu IR Remote karti, kaut vai garāžas vārti – tas viss ir iespējams. Ja nu vienīgais – tā jums čības pie gultas nepienesīs un alu neatkorķēs…;)

    Kālab tieši Logitech?

    Kad Samsung TV pultī pēc gada ekspluatācijas “nobruka” vairākas pogas, sāku meklēt aizstājēju. Pie tam gribējās atbrīvoties no vadības pulšu kaudzes un apvienot visu vienā. Izmēģināju vairākas veikalos nopērkamās universālās pultis, bet neviena neapmierināja prasības. Vai nu to iebūvētajās datubāzēs nebija visu man vajadzīgo ierīču, vai nestrādāja visas funkcijas, vai lagoja, vai vispār neizdevās palaist…

    Tad nu atmetu ar roku lētajai Ķīnas precei un pasūtīju sev internetveikalā Logitech Harmony 525. Š ī ir vislētākā pults (ap 40 Ls) Harmony sērijā, bet Latvijā arī vispieejamākā.

    Kāpēc “slinkiem cilvēkiem”?

    Tā rakstīts ražotāja mājaslapā: “Never get numb-thumb again”:) Oriģinālais IR kodu secīgas pārraides princips patiesi ļauj ietaupīt pirkstiņus. Kāpēc spaidīt n-tās pogas, ja visu var izdarīt ar vienas piespiešanu?

    Pirmie iespaidi:

    Tā kā esmu Logitech kvalitātes fans – arī šoreiz vilties nenācās. Firma bija padomājusi par visu. Iepakojumā bez ierīces atradās arī CD ar programmatūru, pamācības (arī latviski), USB vads. 4 AAA DURACELL baterijas jau atradās pultī un vēl 4 bija klātpieliktas rezervei.

    Pati vadības pults perfekti nostrādāta, biežāk lietotajām funkcijām pierastās gumijas vietā uzstādītas ekspluatācijā drošas pogas.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080115180216103.JPG[/img]

    Kā tas darbojas?

    Ierīce no ražotāja tiek piegādāta “tīrā” veidā, bez jebkādas informācijas. Visa informācija atrodas uz Logitech servera, tai skaitā arī katra klienta pults konfigurācijas faili. Tāpēc pēc programmatūras instalācijas (ap 1 min.) un update (2 min.) nepieciešams aizpildīt reģistrācijas formu un ielogoties. Turpmāk visa pults konfigurācija notiks uz PC.

    Tad sadaļā “Devices” ievadām visas savas audio/video ierīces un pārbaudām, vai tās korekti pievienotas. Kad tas izdarīts, varam veidot savus procesus jeb aktivitātes.

    Kas ir process (aktivitāte)?

    Pieņemsim, ka mums vajag noskatīties DVD filmu. Nospiežam tikai 1 pogu uz pults un ierīce pati secīgi

  • ieslēgs TV

    ieslēgs TV uz vajadzīgo kanālu (AV ieeju)

    ieslēgs mājas kinozāli vai DVD pleijeri

    atvērs atvilktni, kur ievietot disku.


  • Pēc tāda principa lietotājs var saprogrammēt jebkuru sev vajadzīgo procesu. Attēlā – programma ar maniem 3 procesiem:

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080115182041331.jpg[/img]

    Iespējams brīvi mainīt taustiņu izkārtojumu pēc vēlēšanās, var vairākas vienā procesā ietilpstošās ierīces iekļaut vienā taustiņu konfigurācijā: piem. DVD atskaņošanu vadām pleijerī, bet skaļuma regulēšanas pogas pievienojam no TV.

    Ja datubāzē iztrūkst kāda IR komanda , bet mums pieejama oriģinālā pults – varam savu Logitech Harmony “apmācīt” ar tās palīdzību. Komandas binārais kods (vai image, ja nevarēs iegūt bināro kodu) tiks pievienots komandu listei.

    Kad viss ir saprogrammēts, savienojam pulti ar PC ar USB vadu un ielādējam savu konfigurāciju

    Dažādu uzstādījumu iespēju programmā ir tik daudz, ka, lai apgūtu visu pilnībā, man pagāja pāris dienas. Cilvēkiem ar mazāku pacietību/zināšanām ir paredzēts “Wizard” un noklusētās procesu konfigurācijas. Ar tām var pārdesmit minūtēs saprogrammēt visas audio/video ierīces, tiesa gan vienkāršotā veidā.

    Programmai ir pilns Unicode atbalsts, informācija uz pults displeja var būt arī latviski un krieviski.

    Ekstras

    Pultī ir iebūvēts skaņas “pīkstulis”, kas indicē USB pieslēgšanu/atslēgšanu, battery low u.c.

    Tastatūra ir izgaismota (laiku var regulēt) – lieliska palīdzība tumsā.

    Kustības sensors: ja pults kādu laiku atradusies nekustīgi, paņemot to iedegas izgaismojums.

    Perfekts HELP dienests (telefoniski un Email). Tā kā “viņi” redz reģistrēta klienta pults konfigurāciju – atkrīt daudz pārpratumi.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080115184938404.jpg[/img]

#174541
afigel
Participant

cik ilgi velk ar vienu uzlaadi?

izmeeri ir ok prieksh taam funkcijaam.

#174542
deivs001
Participant

Izskatās jau pēc lielas cepamās lāpstiņas!

Izmēri nav tādi nepierasti lieli?

#174543
samurajs
Participant

afigel – nav uzlāde bet DURACELL. Kaut arī var ielikt aķīšus. Pēc instrukcijām būtu 12 mēn. jāvelk;)

Vispār jaudīgs zvērs – var pavērst kaut uz griestiem un strādā vienalga…

deivs001- tā cepamā lāpstiņa ideāli ieguļ plaukstā, ļoti ērta. Mazliet pasmaga gan – 165 g.

#174544
afigel
Participant

samurajs wrote:

afigel – nav uzlāde bet DURACELL. Kaut arī var ielikt aķīšus.


:)nu es redzu ka duriki, domaaju ka buusi advanceets un liksi akjiishus iekshaa 🙂

nu bet cik tad ilgi uz durikiem iet? jeb nesen tik iegaadaaji?

p.s. es pirms miega guljot gultaa parasti pulti pavershu pret sienu un paarsleedzu kanaalus vasi kurbuleeju mk, jo taa ir eertaak. taa kaa visas pultis atstarojas un straadaa arii tad, ja paveerstas pavisam citaa vrzienaa.

#174545
samurajs
Participant

afigel: pults pavisam jauna, nezinu, cik ilgi reāli ies;) Pie tam 2 duriku komplekti nāca līdz nahaļavu. Papriekš tie jāizlieto;)

Mjā TV agrāk gāja arī kad pavērsa staru pret sienu, bet DVD un SAT prasīja lai pavērš precīzi virsū. Tagad vairs gan nevajag…

#174546
shady
Participant

Njā…laba manta – man gan neder, jo nelietoju ne mūzikas centrus, ne dvd atskaņotājus, ne radio..viss apvienots datorā….

Tā kā tam ir klava un pele, tad pulti nevajag:D

#174547
msh
Participant

shady wrote:

Njā…laba manta – man gan neder, jo nelietoju ne mūzikas centrus, ne dvd atskaņotājus, ne radio..viss apvienots datorā….

Tā kā tam ir klava un pele, tad pulti nevajag:D


Nepiekrītu 😛 Tikai slinkums konfot WLirc vai kā to progu sauca…

P.S. Tēvē kaste tev jau arī ar kasti sakrustota? 😀

#174548
preddetor
Participant

Ja visu laiku seezju pie PC, bet blakus muuzikas centrs, man nav eerti mekleet centra pulti, lai to iesleegtu/ izsleegtu, taapeec to viegli var izdariit ar mietu vai veiklu rokas kustiibu… 😀 Aaa, un starpcitu Shady dziivo skapii, taapeec vietas pultij laikam nav… :rofl: Lai nu kaa- tur nav runa par slinkumu… 😀

#174549
shady
Participant

msh – nē..tv karti es vēl neesmu iegādājies.

—-

preddetor – Manā skapī ir pietiekoši daudz vietas….

#174550
aidskillz
Participant

Diemžēl man mājās nav pietiekošs daudzums elektronikas, kas ar pulti vadāmas, lai pirktu pulti pa 40Ls.

Bet mantiņa interesanta, man bija plaukstnieks ar spec softu virsū, neatceros vairs kā sauca, bet darīja visu to pašu. Tikai viņš bija bez datu bāzes, pašam bija jāskenē un jāpielāgo pogas un signāli.

#174551
deivs001
Participant

Samuraj, tev Wii ar elektronikas kolekcijā ir?

#174552
samurajs
Participant

Nēēēēē… no spēlīšu vecuma me ir izaudzis… 😀

#174553
deivs001
Participant

Tad jau raksta pirmā bilde nav tevis bildēta, jo tur blakus TV ir manta, kas līdzīga Wii.

#174554
samurajs
Participant

Titulbildīte no Googles, pārējās gan manas;)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā