Maiņstrāva un datori.

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Maiņstrāva un datori.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148872
    Mr.Death
    Participant

    Tātad tēma diezgan interesanta. Izveidošanas ideja aizsākās vakardien, kad ar nejauši paķerto strāvas indikatora skrūvgriezni (nezinu kāpēc izvēlējos ņemt tieši to) aizgāju kaimiņam tīrīt datoru no putekļiem. Aizgājis pie šā, runājoties gribēju pa fikso neatraujot vadus noņemt kreiso vāku un… ko es redzu – kā pielieku skrūvgriezni pie pirmās vāka skrūves, tā indikatorlampa sāk degt un vēl pie tam spilgti. Fāze izlaista caur korpusu? Man pirmajā brīdī tas likās debīli :> Bet kad pārbaudīju to pašu mājās savam ledusskapim, izrādās, ka vaina tikpat labi varbūt no tā, ka es štepseli nepareizi esmu iespraudis rozetē (jautājums – kā maiņstrāvai to var izdarīt?) – jo vienā gadījumā, ja iesprauž štepseli ar vadu gaisā – fāze iziet pa korpusu, kā iespraužu štepseli normālā stāvoklī – ar vadu uz leju, fāzes nav. značit zeme.

    Jautājums tad sekojošs – neesmu īpaši kompetents tajos maiņstrāvas tīklos, bet vai šāda nepareiza datora pieslēgšana pie elektriskā tīkla, var ko tam arī nodarīt? cik atceros mans nelaiķa vecfāters teica, ka ja slēdzi nepareizi piemontē griestu lampai, tad mainot spuldzi varot izcepināt pakaļu, ja ar kājām esi labi pieskāries sazemētai vietai – šajā gadījumā vai tik nav tas pats. :>

    #200484
    drono
    Participant

    Š tepseli iespraust nepareizi nevar. Var tikai, kā jau minēts, piespraust veiksmīgāk vai neveiksmīgāk 😀 Tas, protams, ir atkarīgs no konkrētās iekārtas, parasti abus ienākošos vadus pievieno ar kondensatoriem pie korpusa, tāpēc arī rodas tas spriegums uz korpusa, ko bieži vien var arī sajust ar roku. Un tas indikators rāda jau arī pavisam nelielu spriegumu starpību.

    Lai to novērstu, priekš tam ir paredzēts tas trešais vads, ko sauc par zemējumu.

    Kas attiecas uz tām spuldzēm, tad tas ir iespējams, ja caur slēdzi izlaiž nullvadu, bet fāzi – pa tiešo uz spuldzi. Nu bet kurš tad, mainot spuldzi, bāž pirkstus tur iekšā. 😀

    #200485
    Mr.Death
    Participant

    ar kondensatoriem? vai tad tie nebija, kas uzkrāj strāvu, un pie tās iztrūkumiem to kompensē? 😀

    galvenais jau ka prikols ir tāds:

    iespraud štepseli vienā stadijā – tā ka kreisā ir zeme un labā ir fāze, viss ok – indikators nedeg. kā iesprauž otrādi, tā indikators deg (pielikts pie korpusa).

    man piemēram kompis ir izlaists caur UPSi. nezin vai tas ko dod vai nedod, bet korpusam man vispār indikators neko neuzrāda, savukārt kaimiņam ir tā ka viņš pats pa pirkstiem diezgan bieži dabū gar korpusu grābstoties un indikators deg diezgan paspoži. tajā pat laikā, es ne reizi no sava korpusa neesmu vispār neko ne sajutis, ne norāvies.

    šitā lieta vispār jau ir tāds sīkums, bet interesanta. 🙂 varbūt speciālists d_l man arī varētu ko pateikt šajā sakarā, lai tēmas bazars neaiziet pa “siguldisko” vai indigo modei :> :D:D

    #200486
    drunk_lizard
    Participant

    bet luudzu

    tie ir filtra kondensatori, kuri nodrosjina, lai trauceejumi nenonaak no ledusskapja kompresora tiiklaa un no tiikla datora barosjanas blokaa,

    un jaa, kondensatori ir sleegti no ABIEM ienaakosjajiem vadiem uz ieriices korpusu.

    to kapacitaate nav liela, tomeer pietiek, lai viena kondensatora lielaakas nopluudes gadiijumaa atrautos pa nagiem.

    mainot kontaktdaksjas staavokli vienkaarsji attieciigais kondensators pievienojas faazei vai nullei, liidz ar ko pa nagiem rausjanaas un indikatora raadiijumi izmainaas.

    laio noveerstu sjos efektus izmanto jau mineeto zemeesjanu, kura atseviskjaam iekaartaam pat ir OBLIGAATA.

    #200487
    Mr.Death
    Participant

    Tu tak nāc kā saukts. 🙂 Paklau un kā tad man piemēram jāsazemē? Man te, ka vilka to elektrību, tad jaunajiem kontaktiem elektriķis to “trešo” vadu laida klāt pie tās pašas nulles., bet cik es saprotu, tad man viņš kaut kā jāizvelk atsevišķi un jāierok zemē vai kā? 😀

    #200488
    drunk_lizard
    Participant

    nu labi nav pie taas pasjas nulles likt….

    ja dziivo daudzstaavu maajaa, tad drosjaak tomeer buutu atseviskju vadu aizvilkt liidz sadales kaarbai, kurai IR JAABUUT iezemeetai.

    #200489
    aoma
    Participant

    Iedzen zemē štiru un pie tā arī piezemē to nulli.

    Š tirs – pāris metrus garš nosmailēts dzelzs stienis ar galā piemetinātu skrūvi 🙂

    #200490
    Mr.Death
    Participant

    skaidrs. ņemšu vērā ieteikumus. 🙂

    #200491
    msh
    Participant

    Neticu ka tas zemējums kaut ko dos. Ja nu vienīgi pastāvīgu strāvas noplūdi. Speciāli priekš Edgara atgādināšu faktu, ka kompjos tiek izmantoti impulsu barokļi, kuri ir pa tiešo saslēgti ar tīklu un tāpēc strāvas noplūde uz korpusu ir normāla parādība, no kuras izvairīties nevar – nav jau baroklis ar transformatoru, kur transformators norobežo ierīci no elektriskā tīkla. Š ī iemesla dēļ var atrauties pa nagiem visādās kombinācijās, interesantākā man ir gadījusies starp viena kompja korpusu un citam kompim pieslēgta CRT moņa ekrānu.

    #200492
    Mr.Death
    Participant

    tātad mans kompis kuram uz korpusu spriežot pēc indikatora vispār nekas netiek novadīts, jo viņš vnk nedeg (indikators). un es arī nekad neesmu pat dabūjis mazāko tirekli – ir nenormāls? 😀

    #200493
    ob1
    Participant

    -> msh

    Tā gluži nav. Arī impulsu barokļos ir transformators, tikai pirms tā stāv frekvenču pārveidotājs, kas 50Hz pārveido uz kiloherciem.

    Hmm, varbūt noplūde caur putekļiem? Tikai pirms tīri to barokli, pagaidi minūtes piecas, no kondersatoriem var atrauties kādus 380V.

    Varbūt lētais ķīniešu baroklis? Tad var būt visādi brīnumi …

    #200494
    samurajs
    Participant

    Hey pirms grābstāmies gar šaubīgām vietām – pārbaudam ar plaukstas virspusi, turot otru roku aiz muguras. Tad nekas slikts nenotiks, ja nu mazliet iesitīs ar strāvu (jo ķermenis ir kā kondensators).

    Vai esat redzējuši, kā tirinās elektriķis, kad rokā krampjos sažņaugts 380 V vads? 😀

    #200495
    Mr.Death
    Participant

    elektriķi tirinās tikai vienreiz – nē man vēl nav gadījies redzēt :> :D:D:D

    #200496
    samurajs
    Participant

    Edgars: vienreiz tirinās tikai extrēmos gadījumos (ja slapjas kājas vai neviens nav tuvumā) :D) Parastos gadījumos pēc tam ir izmeklētu lamuvārdu straume 😀

    Ja kaut kāda sadzīves tehnika – PC korpuss, veļasmašīna vai kas cits kaut nedaudz sit ar strāvu – korpusa sazemēšana ir obligāta. Kaut vai pie ūdensvada caurules, ja nevar ierīkot īstu zemējumu. Tad vismaz visi paliks dzīvi un nodzīvos ilgu mūžu… ja būs lemts 😀

    #200497
    aoma
    Participant

    Kam lemts pakārties, tam nenoslīkt :p😀

    #200498
    ob1
    Participant

    samurajs wrote:

    Kaut vai pie ūdensvada caurules, ja nevar ierīkot īstu zemējumu. Tad vismaz visi paliks dzīvi un nodzīvos ilgu mūžu… ja būs lemts 😀


    To gan nevajag darīt!!!

    #200499
    samurajs
    Participant

    ob1: tikai pie gāzesvada kategoriski nedrīkst 😀 Protams, vispareizāk būtu pie īpaša zemes vada, kas jaunajās mājās parasti ir.

    #200500
    drunk_lizard
    Participant

    arii pie uudensvada nee…

    pats varbuut paliksi dziivs, bet jaukaa kaiminjiene meegjinaaja ieiet dusjaa :>

    beeres pariit :>

    #200501
    WerNeo
    Participant

    D_L… Tev tik parīt! Par cilvēkiem padomā… 🙂

    #200502
    drunk_lizard
    Participant

    ne man, kaiminjienei…

    biju piezemeejis vesjmasjiinu pie uudenskraana 🙁

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā