Mans viedoklis par grautiņu Vecrīgā (13.01.2009)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Mans viedoklis par grautiņu Vecrīgā (13.01.2009)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147873
    intrudery
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_419397_lgvhqr_1.jpg[/imgl]Zinu, ka raksts nav par IT. Vienkārši notikums liekas pietiekami svarīgs, lai par to uzrakstītu.

    Latvijā kas tāds vispār pirmo reizi notiek. Mūsu tauta vispār ir pelēkās peles, iesitīs pa vienu vaigu, pagriezīsim otru vaigu. Skumji.

    Biju tur klāt, redzēju to visu klātienē. Redzēju, kā “Latvijas Balzama” veikalu urlu bars laupīja, nejauši tiku pa vidu policijai, protestētājiem un akmeņu krusai… Ieguvu savu daļu adrenalīna (es gan tikai skatījos uz to visu, nepiedalījos).

    Nespēju saprast vai logu izsišana visām mājām, kas bija pa ceļam, bija vajadzīga?

    Tāpat izjūtu nožēlu, ka cieta uzņēmēji, kuriem tāpat grūti iet. Izsistos stiklus par baltu velti neviens tak nestiklos atpakaļ.

    Jutu līdz policistiem, kuriem bija jāstāv pret apdullinoši skaļo pūli, jāpacieš lidojošos priekšmetus un brīdī, kad kādu aiztur, jāciešas… jāciešas, lai kādu akmens metēju nenosistu ar steku.

    Pie tam nesaskatīju nekādu jēgu viņiem lauzties iekšā Saeimas ēkā. Politiķi tajā laikā sēdēja savās siltajās mājās un skatījās pasākumu pa televizoru (ja vien viņiem tas vispār interesēja).

    Domājiet līdzi, ko darat, cilvēki!

    P.S.

    Viss kas notiek, notiek uz labu. Tā ir. Varbūt tagad beidzot tiksim sadzirdēti. Bet no otras puses, kādēļ plēsties? Vieglāk ir pārvākties uz dzīvi citā valstī, nekā tikt sadzirdētam šeit!

    Ilgmārs

    [img]https://galerija.woano.lv/mana_kaste/bildes%20forumiem/notepad.lv/riot/parex.pasaule_mainas.JPG[/img]

    [img]https://galerija.woano.lv/mana_kaste/bildes%20forumiem/notepad.lv/riot/MP.on.fire.JPG[/img]

    FOTO: LETA

    #188188
    krisis32
    Participant

    Nja.. es ari uzskatu ka nebija vaidziga ta logu dauzisana un izlaupisana. Pats ari biju tur. Par laimi skatijos.

    #188189
    Sid
    Participant

    Es arī tur biju, aiztinos gan, apmēram, 10min pirms sākās ballīte ;]] manuprāt, stulbākais protests, kādu šī valsts pierdzējusi, īpaši dēļ privātā sektora demolēšanas.

    #188190
    deivs001
    Participant

    Gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr.

    Atbalstu šī pasākuma ideju, arī pats pasākums norādītajā laikā ir pelnījis manu uzslavu, bet tālākais izpildījums, manuprāt, bija veltīgs. Lai gan man grūti saprast tādu, kas zaudējis darbu un Rīgā maksājam rēķini.

    Kā bija ar skaidro prātu? Bija vairākums ierēbis?

    #188191
    samurajs
    Participant

    Izteikta puišeļu bara instinkta izpausme. Domājams, ka daudzi, kad dzērums izgājis, jau ir piemīzuši bikses: tagad nāksies atbildēt par visu.

    Bet videoierakstos redzēju arī cilvēku maskā laupam “LB” veikalu – tātad bija arī tādi, kas bija speciāli gatavojušies (vai gatavoti).

    Izgāzt niknumu pret Saeimas namu – tas saprotams, bet ko vainīgi apkārtējie nami un veikali? Tādus patiešām jāsoda un pienācīgi.

    #188192
    Sid
    Participant

    Deiv, ar skaidro prātu bija kā bija, lielākā daļa, vismaz tad, kad vēl bija mierīgā daļa, nebija dzēruši, protams, bija arī, kas jau tad uzvedās kā idioti, bet tie, kurus redzēju es, neizskatījās agresīvi noskaņoti, ja par agresiju mēs nesaucam pāris rupjības. Lai nu kā – es domāju, ka tas viss bija speciāli organizēts, kaut vai vien tāpēc, ka policija zin, kā izkliedēt pūli.

    p.s. tikai manas domas.

    p.p.s. cilvēkus maskās redzēju jau pašā sākumā, tas jau tad likās nedaudz aizdomīgi, policija gan neizrādīja nekādu interesi par viņiem, teorētiski jau nav arī pamata… Nu neko, nākamreiz pievērsīs. ;]

    #188193
    Wuu
    Participant

    Dzirdēju kaut kāda LNT šovā “Pēdējais Latvietis lidostā izslēdz gaismu aiz sevis” 🙂

    Manas džuses brālis sargāja saimu ,sēdēju pie teļuka ka pielipis ,baismīgi es ceru vainīgie tiks sodīti kā nākas! Protams kādreiz jau tam bija jānotiek…

    #188194
    Loading
    Participant

    Bet savādāk taču nedzird! Divi referendumi bij, nekas nemainījās… Ko vai ir kāds starpsolis?

    #188195
    intrudery
    Participant

    Wuu wrote:

    Dzirdēju kaut kāda LNT šovā “Pēdējais Latvietis lidostā izslēdz gaismu aiz sevis” 🙂

    Manas džuses brālis sargāja saimu ,sēdēju pie teļuka ka pielipis ,baismīgi es caru vainīgie tiks sodīti kā nākas! Protams kādreiz jau tam bija jānotiek…

    Ticu, es vakar negribētu būt policistu vietā. Viņi tak ar ir tikai cilvēki. Pie tam viņi nav vainīgi, ka mums valdība nav tā labākā…

    #188196
    deivs001
    Participant

    Loading, vaitad nenotika referendumi?

    Kādēļ ar tiem nekas netika mainīts? Vaitad aizgāja nepieciešamais skaits cilvēku? Likumīgi negas nebija iespējams mainīt.

    Vaitad es kļūdos?

    #188197
    Tvinky
    Participant

    Sekoju līdzi nra.lv tiešraidei. Nākamajā dienā vēl pāris video sarakņāju youtube un blogā iemetu (kādus ~7). Traki gan gājis tur, kā kara laukā. Korespondentam ar ķirbuli pa galvu iemetuši, kaut kādam ~16 gadīgajam (kurš bijis alkohola reibumā – laikam Edgars vārdā) izšāva aci, vai izsita. Galīgi satrakuši…

    #188198
    normis_161
    Participant

    Nu viens jau tika pamatīgi sodīts. 16 gadu puisis. Tikai nevar īsti saprast kam taisnībā. Vai pats puisis tur līda iekšā un visus kuldīja, vai arī bija kā skatītājs, kurš patrāpījās neīstajā vietā un neīstajā laikā.

    p.s. Strap citu vsp pēc videoierakstiem ir reāli noķer tos vainīgos, kam bija daļēji aizsegta seja, kad laupīja LB veikalu? Pieņemot to, ka viņi agrāk nav bijuši sodīti.

    #188199
    deivs001
    Participant

    Gan jau, ka tiks skatīti visi video līdz riebumam un meklēti līdzīgi apģērbti cilvēki. Un tādējādi atrasts, kas ir kas. Kā arī neviens jau negāja viens. katram kāds draugs bija līdz, atkal vājais posms.

    #188200
    marr
    Participant

    neieslīgstot sava viedokļa paušanā par attiecīgo pasākumu, vērsīšu tikai uzmanību uz Godmaņa (ja nemaldos) izteikumu, ka pirms šo nekārtību sākšanās internetā esot bijuši aicinājumi, par kuriem viņš esot bijis informēts, taču tā kā LV drošības institūcijas neesot spējušas identificēt to autorus, “jo izmantoti esot ārzemju serveri”, tad sanācis tā kā sanācis.

    Nu neticu, ka visi LV drošības struktūrās ir tādi mērkaķi (aka excel puchers), ka viņi neko nebūtu varējuši atrast, ja vien būtu pietiekami vēlējušies.

    + neticu, ka visi tie, kas uz šādām aktivitātēm kādu aicināja, būtu izmantojuši torpark vai dajebko līdzīgu.

    #188201
    dzhonsons
    Participant

    Sen jau vajadzēja parādīt, ka mēs varam kko darīt lietas labad. par to, ka cieš apkārtējie (veikali, utt..) – vot i, lai augstākstāvošie padomā.. Jamo dēļ arī cieš tie paši – krīzes, vai grautiņa rzultātā.. Tā, ka…

    #188202
    devill
    Participant

    man tik viens sakams- Salus populi (publica) suprema lex esto!- jeb tautas labklajība ir augstākai likums,bet diemzel deputati to nesaprot

    #188203
    DMG
    Participant

    Sava daļa taisnības ir visā ja godīgi. Latviešu tauta jau tā visam pakļaujas kā pēdējie muļķi. Piemēru tam ir tik daudz, ka pirktu pietrūktu. Vien liepājā ir pilns ar uzņēmumiem un rūpnīcām, kuras slēdza valdības vājuma dēļ. Kaut vai tāpat cukurfabrika, kura reāli ražoja daudz labāku produktu kāds ir ārzemju mēsliem. Eiropā protams nav muļķi un tikko saprata, ka cukurs mums labāks, lika slēgt visas rūpnīcas. Ko mēs? Protams, kā muļķi visam paklusam. Un ko tagad, kad tūkstošiem un tūkstošiem cilvēku ik dienu paliek bez darba? Var protams attaisnojumus daudz atrast, bet kāpēc Lietuvieši spēj noturēt savas rūpnīcas un uzņēmumus par spīti Eiropas savienības pretenzijām, bet mēs nē?

    Gari laikam aizrunājos, bet doma irt tāda, ka neatbalstu to, ka bija jācieš cilvēkiem tajā visā, taču viennozīmīgi kkas sen jau bija jādara! Var protams mierīgi protestēt, bet kā jau te teica NEVIENS parastos protestos neklausās un neņem par pilnu. Parasts protests ir parasta lieta un neviens tam nepievērš uzmanību. Var protams neiet uz darbu, kā kkur nesen vēl dzelzceļnieki ārzemēs to darīja, bet kur lai neiet tie, kuriem ģimenes, bet nekādu iespēju atrast darbu, jo valsts tikai visu grauj un likvidē? Tā vietā, lai valsts tagad veltītu visu uzmanību vainīgā meklēšanai būtu labāk sākuši meklēt saknes, kāpēc tas vispār notika, jo ja valstī viss būtu sakārtot tas nenotiktu! Bet ja arī meklēt vainīgos, tad sākt meklēt vainīgo pie tā, kāpēc tūkstošiem cilvēku zaudē darbu pēc rūpnīcu likvidēšanas un vainīgo no kura algas atskaitītu tagad katram darbu zaudējošam cilvēkam!

    P.S, ja kāds to visu izlasīs, tad pacietība vecīt tev laba! (vai arī versija nr, tev galīgi nav ko darīt! :D)

    #188204
    Loading
    Participant

    deivs001, protams, notika. Bet, kā šodien KNL izskanēja viedoklis, ka likumi attiecībā uz referendumiem ir jāmaina, jo tie sastādīti neatbilsoši mūsdienām. Miers ar jums 🙂

    DMG. Cukurfabriku slēdza ciet, jo kompensācija daži milijoni bija. Bet rezultāts? It nekāds Grobiņa-Priekule ceļu salaboja tikai 200m garumā. Un atlaistie strādnieki saņēma minimālu kompensāciju. Un tālāk? n-tie tūkstoši lati izdoti bezdarbniekos, lai šiem, padomju laiku cilvēkiem, iemācītu kaut ko mūsdienu darba tirgum noderīgu. Darbu neizdodas atrast, paņemts tiek kredīts, cerībā, ka vēlāk darbiņš būs….. Un tā tālāk ķēdītē. Tā ar visiem darbiniekiem, kurus uzņēmumi atlaida.

    #188205
    Tmkks
    Participant

    Saeimai nomainīja 19 logus par 19000 latu. 🙂

    #188206
    Foxsk8
    Participant

    Mana doma par sho visu ir tada, ka reali neko nevajadzeja palielinat, valsts savu deficitu var iegut no ires maksam. Videji tagad man sanak tira ires maksa par kvadratu menesi ap 50 Ls, tad padomajiet cik vien Liepajaa ir dzivoklu, majas, etc, valstij ienak tada nauda no vienas pilsetas vien vienaa menesii, parekinam pa visu Latviju. Es saprastu, ja pienemsim namu parvalde reali ari stradatu un lidzeklus kaut kur iegulditu. Gadijums ar veco dzivokli, atnak uzstada jaunas durvis, vajadzeja vel skurtenus salabot, saka naudas nav, petam tuvak papirus, parvalde saka, ka mums divas durvis kordori uzstaditas, bet reali ir tikai vienas. Naudu savakushi pa nepako. Ir jauki pilseta apskatities majas, kuras pasas uz sevi visu karto, jo nav jegas maksat to ires naudu pa baltu velti un gaidit labakus laikus. Valsts iestadem pasam jamak novirzit pareizaa virzienaa ieguto naudu, nevis grabt un izlietot to kaut vai pa vienu logu maksat to milzu naudu.

    Ta pietiks te murgot. Ja vel Liepajaa mechi ar laiku nogremdes. Bezdarbs ir totals. Un tie kas te plurks, ka krize ir tikai galvaa ir pamatigi idioti, jo reali, ja esi pieradis dzivot pie senciem, etc, labi, par neko nedomajot, darba ir utt… tad viss liekas nenozimigs lidz bridim kad visa kede neskar tevi pashu. Bus ka senos laikus, Lielas gimenes saimes un sedesim visi pie putru katla.

    Quote:

    + neticu, ka visi tie, kas uz šādām aktivitātēm kādu aicināja, būtu izmantojuši torpark vai dajebko līdzīgu.

    Man liekas, ka Latvijaa ir tikai viens tads IT policis, kad bija ta File.lv lieta, tad sams tur ari runajaa, latvijaa vel IT drosibas lietas nav attistitas.

    P.S. Tas ir tikai manas domas, kas sobrid uz sitienu ir prataa.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā