Symbian kļūst par atvērtā koda operētājsistēmu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Symbian kļūst par atvērtā koda operētājsistēmu

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149089
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_sym_1.jpg[/imgl]Organizācija Symbian Foundation izdevusi Symbian pirmo daļu ar atvērto licenci. Tuvāko 3 mēnešu laikā plānots publicēt kodola, draiveru u.c. komponentu kodus. Paredzēts šo mobilo OS pilnībā pārvērst par OpenSource.

    Kompānija Symbian tika izveidota 1998. gadā. Sākotnēji tā piederēja Nokia (56,3%), Ericsson (15.6%), Sony Ericsson (13.1%), Panasonic (10.5%) un Samsung (4.5%). 2008. gadā Nokia par 410 miljoniem USD atpirka Symbian no līdzīpašniekiem.

    Tai pašā dienā tika paziņots par Symbian Foundation izveidi. Organizācijā ietilpst Nokia, Motorola, Sony Ericsson, NTT DoCoMo, Texas Instruments, Vodafone, Samsung, LG, un AT&T, un tās mērķis – sekmēt operētājsistēmas Symbian kā publiskās platformas attīstību. Patlaban šī platforma pieejama ar EPL (Eclipse Public Licence) licenci.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_symbian3_e30e8_1.jpg[/img]

    Avots

    #203801
    TrakaisKursis
    Participant

    Koda nodošana atvērtā koda kopienai ir apsveicams solis, taču – tā savādi sanāk – atteicos no visiem produktiem, kas bāzēti uz Symbian un pārgāju uz Linux bazētu Motorola… manuprāt, iet kudiš labāk, lai gan trešo izstrādātāju produkti, pat Opera Mini, mēdz nogļukot…

    #203802
    Aldis
    Participant

    Tas tiešām būs interesanti 🙂

    #203803
    Dahlbackzz
    Participant

    Sen jau bij laiks 🙂

    #203804
    aoma
    Participant

    Līdz šim mani šitās lietas neskāra, bet nupat sāku apsvērt ideju – iegādāties “maloceņņiku”. Kā nekā mani klucijai (nokia5110) tūlīt būs 10 gadu jubileja! 😀

    #203805
    msh
    Participant

    Un kas tad ir? Krāniņš par īsu?

    #203806
    aoma
    Participant

    Pričom tur krāniņš? (paraustu plecus) Paskatījos piedāvājumus – tikai ar zvanīšanas funkciju telefoni vairs neeksistē, līdz ar to būs arī man beidzot vismaz Simbian.

    p.s. Lietas es mainu tikai 2 gadījumos – vai nu tad, kad viņas ir noplīsušas, vai arī neapmierina manas vajadzības.

    #203807
    msh
    Participant

    Krāniņš, jo tika nosaukts maiņas iemesls “desmit gadi” :p

    #203808
    Aldis
    Participant

    Vsp.. jau monohromajos ja nemaldos sakot arii ar 5110 bij iekshaa symbian OS – rakstaa mineets 98 gads… 🙂 Samsungos melnbaltajos to gadu bij var teikt viss identisks! 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā