Vai lietot RAM optimizēšanas programmas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Vai lietot RAM optimizēšanas programmas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148210
    linx
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/ovgwdudi8qv6tqwffwuf.jpg[/imgl]Ik pa laikam internetā var atrast arvien jaunu RAM optimizēšanas programmu reklāmas piedāvājumus. Spriežot pēc reklāmām, dators palikšot gandrīz vai 2 reizes ātrāks, taču kaut kā īsti tam visam negribas ticēt…

    Tādēļ nolēmu pameklēt internetā vairāk informācijas par šāda veida programmām – vai tiešām šie uzlabojumi ir tik jūtami, lai par šāda veida programmām maksātu 20-40 USD? Vispopulārākā, manuprāt, ir PGWARE ražotā programma Super RAM, kura optimizē PC operatīvo atmiņu, tādējādi izmantojot arī tā saucamo “unused RAM”, ar ko parasti saskaras vecāki datori. Spriežot pēc Super RAM reklāmā teiktā, tas padarīšot manu PC ievērojamāki ātrāku. Tehniski tas ir iespējams; ja Jūsu datora izmantošanas dienas jau iet uz beigām, iespējams šāda veida programmas palīdzēs. Taču jaunākiem datoriem šī atšķirība pirms/pēc optimizācijas praktiski nav jūtama. Tikpat lielu uzlabojumu savam datoram panāksiet, ja uztaisīsiet parastu restartu.

    [img]https://bildites.lv/images/7h5vo7s31bk9eqa7cge.jpg[/img]

    Vēl par šāda veida programmām tiek teikts, ka tā darbojas nemanāmi un vienlaikus padara jūsu datoru ātrāku, taču testi pierāda pretējo. Jebkura programma, darbojoties fonā, aizņem zināmu daļu RAM un CPU resursu, tādējādi nereti patērējot vairāk resursus nekā ietaupot uz optimizēšanu. Pirms šādu programmu iegādes iesaku trīsreiz padomāt, vai ir vērts, jo testi liecina – atšķirību nejutīsiet.

    Izmantotie resursi

    #191808
    McAnder
    Participant

    šādi softi palīdz atbrīvot ram ātrāk no smagām lietām ( spēles, grafiskās vides), citas jēgas nav

    #191809
    Jusis
    Participant

    Es izmantoju FreeramXPpro, laikam tā viņu sauca. Bezmaksas utilīta kas atbrīvo operatīvo atmiņu, ja grib var kritēriju lai teiksim kad kautkādiem 500mb iet pāri softs pats iztīra RAMu. Protams nekas nav ideāls un jebkurš no šiem procesiem izmanto jūsu CPU.

    #191810
    Loading
    Participant

    Man ir 2GB rams, bet lietots tiek tikai ~700mb… Man laikam šī programma nedos solīto efektu?

    #191811
    ehex
    Participant

    Nu es vislabāk lietoju MKN FreeMem (freeware) un cacheboost. MKN FreeMem samazina ram lietojumu pat līdz 10% mazāk, bet cacheboost ievērojami uzlabo spēļu veiktspēju. Tomēr vislabākā metode, kā optimizēt RAM ir uzlikt datoru uz standby mode un ieslēgt atpakaļ- rezultātā ieekonomējas kādi 15%.

    #191812
    Aldis
    Participant

    Man nak jau kkads optimizers TuneUp utilities.. 🙂 Jams gan ram-iem liek mazak domat, gan ik pa laikam uzbrec, ka jaizskane butu registri, ka janodzesh liekie shortcuti, un ka piemeram kompii staav n-to Gigabaitu, vai vnk pasmagi temp, vai neizmnatotie faili… u.t.t.. 🙂 vienkarsh optimaizeriits!

    Agraak biju sev kkadu uzlicis, un konstateju ka tos 10 – 15% ko jams sakompresee, aizsit vinjsh paC 😀 😀 – sanaca neizbegami tas pats! 🙂

    Un domaju ka ar 2GB Ram ja tiek parasti lietoti 700mb ir oki 🙂

    #191813
    kuukums
    Participant

    McAnder wrote:

    šādi softi palīdz atbrīvot ram ātrāk no smagām lietām ( spēles, grafiskās vides), citas jēgas nav

    Tobiš sanāk, ka nepaies pāris minūtes kamēr mans komis atgūsies no tā, ka es izgāju ārā no spēlītes??

    #191814
    gANGSTAr
    Participant

    To prikolu ar RAM samazinājumu pēc standby es arī esmu ievērojis, piemēram, vista pirms standby rija apmēram. 900MB, pēc nedaudz virs 500, protams kad sāk darboties ar programmā RAM patēriņš pieaug.

    #191815
    krisis32
    Participant

    es vispar par šādu lietu dzirdu pirmo reizi!

    #191816
    Evers
    Participant

    Vispār šitie visi “Speed up your PC” softi ir tīrs buļļu šits. Parasti zem “Speed up your PC” slēpjas “Get a free spyware today!” 😀

    #191817
    samurajs
    Participant

    Evers: +1

    Un vienā otrā šādā vietā vēl kādu treknu trojāni iebaro… [img]https://bildites.lv/images/7ljsg3kuvx1kaujmrg.gif[/img]

    #191818
    McAnder
    Participant

    kuukums wrote:

    McAnder wrote:

    šādi softi palīdz atbrīvot ram ātrāk no smagām lietām ( spēles, grafiskās vides), citas jēgas nav

    Tobiš sanāk, ka nepaies pāris minūtes kamēr mans komis atgūsies no tā, ka es izgāju ārā no spēlītes??

    Tieši tā :win:

    #191819
    elwins
    Participant

    Evers wrote:

    Vispār šitie visi “Speed up your PC” softi ir tīrs buļļu šits. Parasti zem “Speed up your PC” slēpjas “Get a free spyware today!” 😀

    Tas atkarīgs kādas programmas tu velc un lieto un arī kur! Ir tādas programmas, kas tiešām uzlabo datora RAMa patēriņu un noslogojumu! Piemēram tādas programmas, ar kuru palīdzību izdzēš dažādus nevajadzīgus reģistrus utt!

    #191820
    Loading
    Participant

    No šīm programmām taču nav jēga 😉 Naudas slaukšanas aparāts. Procesoriem arī sen jau pazudusi ‘uzkāršanās’ no nebeidzamā cikla. Tas pats arī RAM`am!

    #191821
    izredzētais
    Participant

    par ramu optimizāciju neko nemācēšu teikt.. arī man tas liekas pilnīgs buļļu sviests. taāu par reģistru tīrīšanu/labošanu, temp un vel dažādu nevaidzīgu failu likvidēšanu – varu pareklamēt freeware programmiņ u – https://www.ccleaner.com/

    manuprāt datora atbrīvošanas no liekas drazas kaut nedaudz uzlbo tā veiktspēju..

    PS speedupmypc nav vīrusi, reklāmas un spywari, to varu apgalvot visai droši! 🙂

    #191822
    shady
    Participant

    +1 CCleaner ir labs.

    #191823
    samurajs
    Participant

    +1… un regulāri top lietots.

    #191824
    rajah
    Participant

    Evers wrote:

    Vispār šitie visi “Speed up your PC” softi ir tīrs buļļu šits. Parasti zem “Speed up your PC” slēpjas “Get a free spyware today!” 😀


    pilnīgi piekrītu

    #191825
    rajah
    Participant

    izredzētais wrote:

    varu pareklamēt freeware programmiņu)


    vislabākais ir paša rociņas un galva – zināt kur zarazas slēpjas un kur var ko dzest ārā.

    #191826
    Athlons
    Participant

    +1 FreeRamXPPro… uz vecā kompja ar 512MB bija ok… reizēm uzlaboja ātrdarbību, ja iztīrija no ramā aizķērusās drazas… pie normāla atmiņas apjoma – >=1GB XP, >=2GB Vista, (IMHO) nav jēgas…

    -1 CCCleaner… mēdz sa3.14st sistēmu… lietoju tikai galējas nepieciešamības gadījumā, ja kāds palūdz “paskaties, kapēc man neiet kompis” ~2 gadus čakarētai kastei… + Eusing Free Registry Cleaner (mēdz nesaprasties ar IzArc…) ar nav slikts…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā