Windows optimizācija iesācējiem – 1. daļa.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 1. daļa.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 94 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #200389
    WerNeo
    Participant

    normis_161 wrote:

    Iesācēji, kuri prot lietot googli, atrastu šo https://datuve.lv/raksts/1373/Windows_XP_servisu_optimizacija

    Tur ir tikai servisu optimizācija!

    #200390
    Foxsk8
    Participant

    Plus šitam visam, kad tas “XP” ir optimizēts līdz “zobiem”, sainstalēti softi, viss ir kārtībā, izveidot sistēmas klonu, jeb saucamo “image”, lai nebūtu katru reizi jāveic XP install, Driver install, Soft install.

    Tikai otrs, cik daudz useru izmanto šāda laika taupīšanas iespējas, atkal ir cits stāsts 🙂

    Varbūt kādā no nākošiem rakstiem vajadzētu uzrakstīt, kas tā tāda klonēšana ir, kā arī step by step priekš parastiem lietotājiem, iesācējiem.

    #200391
    mildaa
    Participant

    Es izmantoju klonēšanu, un tikai. Par systrem restore atslēgšanu, iepriekšējos postos nerakstīju, lai nesaņemtu kritiku no opozīcijas ;)) Neuzticos tai sistēmai un viss! Klonu var ierakstīt CD/DVD diskā, vai pat integrēt pašā BootDiskā lai nav jātur uz HDD. Par cik, brīžiem nodarbojos ar dažādu softu “degustāciju”, tad sekas var būt visādas, un sistēmas pārinstalācija man ir liela greznība… Klonēšanu veicu tikai no BootCD, Win vidē pat neesmu mēģinājis un nezinu kā tas notiek. Priekš iesācēja varētu būt sarežģīti, bet ja ir vēlma, visu var apgūt!!!

    #200392
    izredzētais
    Participant

    system restore ir lieliska funkcija, reizēm tā mani ir paglābusi 🙂

    #200393
    msh
    Participant

    Es atļaušos piebilst, ka, manuprāt, šā raksta vertība ir absolūtā nulle un vienīgais, kam te ir kāda vērtība, ir komentāri. Kāpēc? Pirmais – defragments – uz winxp noklusēti defragments iet kopā ar screensaveri vai kā tur – nlite to piedāvā diseiblot – laikam biežāk nekā vistas reizi nedēļā 😀 Otrais – normāli cilvēki sliktākajā gadījumā lieto ff, nevis to aizvēsturisko, nekam nederīgo mēslu IE, līdz ar to tas atkrīt. Trešais – kamēr nebiju pirms pāris gadiem pārgājis uz avastu, lietoju NAV, kaut kā nemanīju nekādu “lēnumu”. Toties AVG resursu rijība uzdzen šermuļus. “Ä€trais AV”?

    #200394
    jazzer
    Participant

    vincister wrote:

    Defragmentēšanai izmantoju kaut ko spējīgāku par noklusēto. https://www.kessels.com/Jkdefrag/

    Programma tiešām laba,tikai vajag komplektā vēl šito https://www.emro.nl/freeware/

    Vispār uzskatu,ka softs ir paredzēts tam lai atvieglotu mūsu dzīvi.It sevišķi,ja tas nu nekādi netraucē kompja veiktspējai.Ja patīk rakņāties un bakstīties manuāli-tāir katra brīva izvēle.

    Tas WerNeo komenta sakarā.

    #200395
    Wuu
    Participant

    Viss skaidrs 😀 Es pat ar savām mazajam smadzenēm zinu kaudzi vairāk ,un neviens no viņiem šeit nav ielikts! Twekers :rofl:

    #200396
    mildaa
    Participant

    Wuu: ko staipi, parādi savus dārgumus, lai mēs knapie arīi ko varam pamācīties ;)) Un Es arī zinu kaudzi ar maksas(un bieži bezjēdzīgiem) softiem, ar kuriem nejēga nobeigs Windozi vienā setā, šeit bija runa par otimizāciju iesācējiem…

    #200397
    vincister
    Participant

    jazzer wrote:

    Programma tiešām laba,tikai vajag komplektā vēl šito https://www.emro.nl/freeware/


    Man labāk tīk šis https://www.jkdefrag.de/

    #200398
    Loading
    Participant

    Tā turpināt 🙂 Bet varbūt vairāk nekā trīs punktus? Piemēram 10 punkti vienā rakstā?

    #200399
    Wuu
    Participant

    mildaa wrote:

    Wuu: ko staipi, parādi savus dārgumus, lai mēs knapie arīi ko varam pamācīties ;)) Un Es arī zinu kaudzi ar maksas(un bieži bezjēdzīgiem) softiem, ar kuriem nejēga nobeigs Windozi vienā setā, šeit bija runa par otimizāciju iesācējiem…


    Bez softiem! Softi nepalīdz it ne maz ,esmu dabūjis strādājošu xp kas rij mazāk par 70 mb rama ,bet tās jau ir izvirtības! Kādreiz tas bija aktuāli ,kad resursi bija mazi un nācās taisīt datorus ar 800mhz pročiem un 128mb rama ,pie mūsdienu resursiem es vairs ar to nenodarbojos. Uzreiz iesaku klientam vainu upgreidot vai pirkt jaunu un nečakarēt sev prātu.

    #200400
    Stat1CX
    Participant

    Wuu wrote:

    Uzreiz iesaku klientam vainu upgreidot vai pirkt jaunu un nečakarēt sev prātu.


    Universāls risinājums visām problēmām, tik tiešām eksperta cienīga atbilde.

    #200401
    mildaa
    Participant

    Wuu: Tajā pašā win instalācijā ir tūļi, ar ko var izveidot instalāciju, kas rij 70 un mazāk MB, bez nLite… A kas? Ko tāda noslēpumanība??? Ä€! Klients… Zinu, ka visu var izdarīt manuāli, tikai ar dažu tūļu palīdzību to var izdarīt ātrāk un ērtāk. Bet kur ir pamatojums visam tavam tekstam!?! Besī man šie pārgudrīši, ap..Š—š tikai citus, bet paši neko sakarīgu nevar pateikt. Tev visas iespējas pierādit sevi, savādāk izskatīsies pēs CS geimera, plātīzera………………….. Vēlos redzēt ko tādu, ko nezinu.

    P.S. Žetons autoram par mēģinājumu kautko uzrakstīt, jo šajā nepateicīgajā pasaulē, tas ir drosmes apliecinājums.

    #200402
    Jaunzems
    Participant

    Wuu, tad jau iznāk, ka Tu esi labāks optimaizeris pat par ob1! 🙂 [img]https://www.easyfreesmileys.com/smileys/free-cool-smileys-262.gif[/img]

    #200403
    Wuu
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Wuu wrote:

    Uzreiz iesaku klientam vainu upgreidot vai pirkt jaunu un nečakarēt sev prātu.


    Universāls risinājums visām problēmām, tik tiešām eksperta cienīga atbilde.


    Universāls vai ne universāls ,bet viens firefox noēd ap 200mb rama + antivīrus + skype un vel vissādas telefonu funkcijas printeru draiveri utt…

    Uz veca datora tā ir nāve! Ko man viņam melot? Pieaudz čalīti!

    #200404
    mildaa
    Participant

    Nu arī man palika skaidrs, a es vēl ticēju labajam ;))) Ne sūda tu nejēdz, smilšukastes absolvent, tālāk no tādiem speciem……. Niku neminēšu. Bija laiki, kad uz P1 100MB HDD varēja uzlikt OS, MS Office, un palika vieta dokumentiem!!! Kranovščikiem to nesaprast, man redz C2D, 4GB, TB HDD un kompis gandrīz lido. Smiekli nāk, znatoki tādi…

    #200405
    KaNeiet
    Participant

    Wuu wrote:

    .. ap 200mb rama + antivīrus + skype un vel vissādas telefonu funkcijas printeru draiveri utt…


    Kādi vēl draiveri..

    Ne tik sen ar 8M RAM gan drukāja uz lokālā/tīkla printera, gan sērfoja, gan grāmatvedības sistēmas un vairākas Office programmas vienlaicīgi darbināja, gan vēl skenēja.

    Lielākoties tā ir nevis vajadzība, bet izteikta līkrocība.

    Pirms tam visu nepieciešamo varēja 640Kb iedabūt, tad gan šo to patiešām nācās optimizēt.

    #200406
    Stat1CX
    Participant

    Vajag izvilkt pirkstu no dibena un visu pienācīgi sainstalet, nevis piekakāt katru stūri un tad nu brīnīties ka viss bremzē, ar 256 MB windows xp ir tīri lietojams ja nav piekakāta visa sistēma ar visādām drazām.

    #200407
    ob1
    Participant

    Paldies, patiesību sakot, nebiju gaidījis tādu atsaucību.

    Raksta sākumā jau minēju, ka nav universālu recepšu, katrā gadījumā pašam jāapdomā – darīt vai nedarīt. Centīšos katrai receptei aprakstīt arī sagaidāmos negatīvos efektus un, esmu pārliecināts, ar to Jūs man palīdzēsiet.

    Nākošreiz mēģināšu uzrakstīt vairāk.

    🙂

    #200408
    daGrevis
    Participant

    Ehkem. Es domāju ka ob1 ir gudrāks. 😀 Varbūt tomēr nedomāju… 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 94 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 1. daļa.’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā