Windows tūlis Ext2/Ext3 fs pārlūkošanai.

Sākumlapa Forumi Software Windows Windows tūlis Ext2/Ext3 fs pārlūkošanai.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147002
    preddetor
    Participant

    Š ī freeware programma piedāvā iespēju cauri Windows Explorer pārlūkot datus uz linux partīcijām. Strādā nevainojami. Instalācija ir ļoti vienkārša: jāpalaiž instalācijas fails, jānorāda, ar kādu burtu apzīmēt linux partīciju, un gatavs! Ext2/Ext3 failu sistēmas var pārlūkot gluži kā jebkuru Windows partīciju.

    Links uz mājaslapu: https://www.fs-driver.org/index.html

    #180345
    Mad182
    Participant

    Tiek lietots jau >2 gadus 🙂 Ir OK tūlis, sanāca piedabūt strādāt uz Vistas pat tad, kad oficeāli vēl netika atbalstīta.

    #180346
    shady
    Participant

    Es koplietoto partīciju izmantoju uz NTFS failsistēmu – neredzu iemeslu mainīt.

    Š is tūlis var noderēt, ja jātiek klāt *nix sistēmas datiem, bet to arī var darīt no kāda LiveCD.

    #180347
    msh
    Participant

    preddetor tu esi smagi novecojis 😀 Es reiz lietoju arī winxp ext2 draiveri ;. Lielākie sūdi bija tādi, ka tas bija ext2 draiveris – bet ext3 ir journal, kura ext2 nav, tāpēc ja bija kaut kas no win kopēts, tad linuksis journal taisīja par jaunu – bet 85 GB partīcijai bik laiciņš pagāja 😀

    #180348
    preddetor
    Participant

    Nu nezinu, vai es varu būt novecojis Linux lauciņā, jo tur esmu tikai kādu mēnesi. Man tas vispār bija jaunums. Man daudz kas tagad ir jaunums. 😀

    #180349
    WerNeo
    Participant

    preddetor, +1.. Pēdējais komentārs labs 🙂 Man patīk cilvēki, kas netēlo pārgudrus, bet dalās ar zināšanām, kas ir… Lielas, mazas… bet zināšanas, ar ko dalās. Tas nekas, ka daudziem tas nebūs jaunums… Tomēr – tu dalies! 🙂 Veksmi izaugsmē!

    #180350
    samurajs
    Participant

    Es arī piekrītu, ka preddetor malacis, bet dual boot sistēmā labāk lai koplietojamās partīcijas ir NTFS. Populārajos Linuksos ntfs-3g draiveris jau ir iekšā vai vismaz repozitorijā. Atliek tikai /etc/fstab fiksēt montēšanas punktu un vēl pāris parametrus katrai NTFS partīcijai. C disku labāk nemontēt, bez pieredzes var lielas ziepes netīšām savārīt (nograut Windows).

    #180351
    preddetor
    Participant

    Samuraj, bet ja gadās tā, ka pēc sistēmas pārstartēšanas atceries, ka neesi nošārējis kādu failu, kas dzīvo uz Linux partīcijas? Protams būtu ērtāk to vienkārši atvērt linux partīciju, un paņemt failu, nevis atkal parstartēt PC, iestartēt Linux, pārstartēt PC, iestartēt Windu… 🙂

    #180352
    samurajs
    Participant

    Tevis minētais process neprasa vairāk kā 1 min. uz normāla datora, pie tam visi audio/video/foto dati uzreiz pie download automātiski nonāk tais šārētajās partīcijas (NTFS sistēmā man tās ir D un E). Bāzes partīcijās ir tikai softs; nedomāju, ka Win softu vajadzētu Linuksim un otrādi :D:D:D

    Nu bet tas tā – kas kuram labāk patīk…

    #180353
    preddetor
    Participant

    Bet samuraj, vai zini cik nervu šūnu sajāj šis process? Un dzīve ir diezgan īsa. Bieži meklējot kādu lietu caur linuksi, ir gadījies atrast ko windai, bet pēc restart podziņas nospiešanas šutdaun izvēlnē, atceros, ka man taču bija fails windai, kura dēļ arī restartēju sistēmu… Ja es būtu savaldīgāks, paņemtu un desmit reizes ieelpotu un izelpotu, bet es neesmu… 🙂 Un tad tiek renovēta klaviere vai arī pele, vai arī abi… Ak jā, man ir normāls PC, bet ne ļoti normāls…

    #180354
    shady
    Participant

    preddetor – Kādēļ tu nevari uzlikt, lai automātiski no FireFox, DC, Torrentiem utt velkas iekš koplietotās partīcijas??? Kādēļ piedrazāt desktopu, ja tā vietā var uzmest vienu shotcatu?

    #180355
    preddetor
    Participant

    Nezinu, nav ienācis prātā… 😀 Ir veids, kā uzlikt auto-mount iespēju ubuntam? Vai arī tas nav vajadzīgs?

    #180356
    shady
    Participant

    Nesapratu..tu gribi, lai kāda partīcija iekš ubuntu piemontējas automātiski, kad ubuntu startējas?

    Ja tā, tad tas vienkārši jāpiemontē iekš /etc/fstab faila (ņemot vērā failsistēmu utt)

    #180357
    samurajs
    Participant

    Automount ubuntam notiks jebkurā gadījumā, bet caur /etc/fstab mēs dabūjam stabilu mount vietu zem /mnt vai /media un ikonu uz desktopa katrai partīcijai. Bez šitā NTFS partīcijas būs jāmeklē pie failu sistēmas.

    #180358
    preddetor
    Participant

    shady wrote:

    Nesapratu..tu gribi, lai kāda partīcija iekš ubuntu piemontējas automātiski, kad ubuntu startējas?

    Jā, es gribu tieši to. Un paldies par to.

    #180359
    shady
    Participant

    Nav par, ja kas nesanāk, tad saki.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā