Mākslīgais intelekts, iespējams, ir ļāvis astronomiem gūt labāku priekšstatu par to, kā patiesībā izskatās melnie caurumi

Astronomu grupa publicēja, viņuprāt, precīzāku M87 melnā cauruma attēlojumu – attēlus, kurus viņi izveidoja izmantojot mākslīgo intelektu, lai aizpildītu nepilnības fotogrāfijās, ko pētnieki pirmo reizi publicēja 2019. gadā.

Jaunie attēli, kas ceturtdien publicēti žurnālā The Astrophysical Journal Letters, varētu sniegt svarīgu informāciju zinātniekiem, kuri nākotnē pētīs M87 melno caurumu un citus, norāda pētnieki.

Sākotnējais attēls, ko 2017. gadā pirmo reizi iemūžināja Event Horizon teleskops, tika uzņemts, izmantojot jaudīgu teleskopu kopumu visā pasaulē, kas koncentrējās uz melno caurumu Messier 87 galaktikas centrā. Caurums atrodas aptuveni 54 miljonu gaismas gadu attālumā no Zemes un atrodas Jaunavas zvaigznājā.

Pirmais melnā cauruma attēls

‘’Uzlabotā’’ versija: Video

Tomēr, tā kā pasauli nav iespējams pārklāt ar teleskopiem, lai uzņemtu skaidrāku attēlu, pētnieki izstrādāja mašīnmācīšanās algoritmu, kas, pamatojoties uz gadu desmitiem veiktiem aprēķiniem, var interpretēt datus no tūkstošiem simulētu attēlu par to, kā vajadzētu izskatīties melnajiem caurumiem, lai aizpildītu nepilnības 2019. gada attēlos, teica pētnieki.

“Izmantojot mūsu jauno mašīnmācīšanās metodi PRIMO, mums izdevās sasniegt maksimālo pašreizējā masīva izšķirtspēju,” paziņojumā teica vadošā autore Dr. Lia Medeiros. “Tā kā mēs nevaram izpētīt melnos caurumus tuvplānā, attēla detalizācijas pakāpei ir izšķiroša nozīme, lai mēs varētu izprast to uzvedību.”

Avots: Business Insider, Astrophysical Journal Letters

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt