Astronomi atklājuši jaunus Zemei tuvākos melnos caurumus

Astronomu darbs ir tikpat intriģējošs, cik vilinošs. Ir dienas, kad viņi neatrod neko interesantu un tad ir dienas, kad viņi atklāj debesu objektus vai notikumus, kas spēj mainīt vēstures gaitu, vai, pareizāk sakot, nākotni. Astronomiem, kas izmanto Eiropas Dienvidu observatorijas ļoti lielo teleskopu (ESO VLT), nesen ir bijusi līdzīga pieredze. Viņi ir atraduši jaunus tuvākos melnos caurumus Zemei. Zinātnieki min, ka abi melnie caurumi varētu saplūst vienā milzīgā melnajā caurumā.

Melnais caurums ir vieta kosmosā, kur gravitācija ir tik stipra, ka no tās nevar izkļūt nekas, pat ne gaisma. Melnā cauruma pastiprinātais gravitācijas spēks ir rezultāts tam, ka matērija tiek iespiesta nelielā telpā. Mēs nespējam saskatīt melnos caurumus, jo tie neļauj gaismai iziet tiem cauri, bet kosmiskie teleskopi, kas aprīkoti ar speciāliem rīkiem, tos var atrast. Melnos caurumus parasti veido mirstošas zvaigznes.

Abi melnie caurumi atrodas galaktikas NGC 7727 zvaigznājā Ūdensvīrs, kas atrodas aptuveni 89 miljonu gaismas gadu attālumā no Zemes. Iepriekšējais rekords tuvākajiem melnajiem caurumiem bija 470 miljoni gaismas gadu attālumā no Zemes. Jaunatrastie melnie caurumi ir tikai 1600 gaismas gadu attālumā viens no otra, liecina publicētais pētījums.

Lielākais melnais caurums NGC 7727 centrā ir gandrīz 154 miljonus reižu lielāks par Sauli, bet tā biedrs ir 6,3 miljoni saules masas.

Studiju līdzautors Holgers Baumgardts, Kvīnslendas universitātes profesors, Austrālijā, sacīja, ka abu melno caurumu mazā atdalīšanās un ātrums liecina, ka tie saplūdīs vienā milzīgā melnajā caurumā, iespējams, nākamo 250 miljonu gadu laikā.

Avots: Gadgets360

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt