12-15 gadus veca datora otrā elpa :D

Sākumlapa Forumi PC modings PC modings 12-15 gadus veca datora otrā elpa :D

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #285181
    aoma
    Participant

    Aizmirsti, nav 19. gs beigas kad unikālas ierīces atdeva lūzņos, lai 100 gadus vēlāk kolekcionāri pirktu par lielām naudām.

    Š itādi lūžņi arī pēc 20 gadiem būs pilni bēniņi, pašam garāžā vel kādi pāris tādi mētājas.

    #285182
    cakeluv
    Participant

    Atceros, ka kaut kur tika rakstīts, ka Geits vai kurš cits teica, ka nevienam nekad nevajadzēšot vairāk par 32mb atmiņas :D:D lol

    Tādu aparātu nav jēgas atdzīvināt. Man mājās bija plašu atskaņotājs, kas bija sazin cik vecs. Mamma gribēja to izmest, bet es to nepieļāvu un pēc gada pilsētā bija kāds kolekcionārs, kas kolekcionējas dažādas vecas lietas un to atskaņotāju nopirka par diez gan lielu naudas summu. Pataupi, varbūt kādreiz kādam tādu savajadzēsies. Aomas teiktais ir ideāls piemērs

    #285183
    aoma
    Participant

    Sūdigi atceries – Geits gan tas bija, bet atmiņas daudzums tikai 64KB

    #285184
    Willis
    Participant

    Quote:

    Izmet miskastē, https://kite.teh.lv/index.php?Language=1&cat_id=3

    Kādēļ tad mest ārā un pirkt vēl lielāku mēslu, tad jau labāk piedāvāt Veco Datoru Muzejam Siguldā .

    #285185
    aldisniv
    Participant

    Ja reiz runa par vēsturi…..Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi kā palaist vecās dos spēles uz mūsdienu mašīnas?Jo palaižot tāpat redz tikai startu un beigas,tās kastes stipri par ātru.Varbūt ir kāds palēninātājs,kurš iesprauž tukšās komandas lai tos daudzkodolu verķus lēnākus pataisītu…….Mājās vienu senu CD disku atradu,gribas atkal paskatīt klucīgu grafiku.

    #285186
    aoma
    Participant

    Man liekas, bija kaut kāds emulators. Nav saglabāts links, bet kādu laiku atpakaļ vienā krievu forumā lasīju par līdzīgu vajadzību.

    #285187
    aldisniv
    Participant

    Būs jāpameklē pie krieviem,jo kasti ar 486 proci stelēt negribas……

    #285188
    aldisniv
    Participant

    Ja tā padomā kādreiz tiešām pietika ar 64kb ram. vismaz dos gāja un likās tīri zibenīgi,tagad esam apauguši ar grafiskiem interfeisiem un windām.Pieraduši pie ērtībām……Nu mūsdienās pat telefoni jaudīgāki….

    #285189
    Nelabojams
    Participant

    Vispār jau bija 640 kB priekš PC XT.

    Atceros savu pirmo datoru: PC AT, 1MB RAM (640 kB + expanded memory), 40 MB HDD, CPU i286, 16 MHz, video EGA 640×480… (nenormāli kruts skaitījās) un visam pietika, tikai beigās HDD bišķi par “šauru” palika. Gads – 1989.

    Opsistēma: MS DOS 6.22 (laikam pat ne uzreiz) + Norton Commander kā shell.

    Vēl dzelzim bija 5,25″ un 3,5″ FDD. Par kaut kādu tīklu pat sapņi nerādījās. Skaņa – iekšējais pīxtulis.

    #285190
    untitled
    Participant
    #285191
    Aldis
    Participant

    Vispār paštellēšu divus savus lūžņus.. 😀 pentium II un viens amd k-6 socket7. :]

    Varētu uz tāda uzlikt kādu mazjaudīgu linux, vai nu tiešām uzlikt retro windowu.. :]

    P.S. – ja kādam interese ar vecajām detaļām, samainīties, vai kā savādāk, rakstiem man privāti, man piemēram ir gluži nevajadzīgas lietas gaziljons 100-700mhz procesoru, ut.t… iespējams paekspermentēšanai, un noziedošanai datormuzejam. 🙂

    #285192
    bee9
    Participant

    Vot, viens , kurš respektē. 😀

    Vārdu sakot, laikam būs ar tevi jāsazinās. 😀 Jo tiešām ir vēlme salikt kopā retro PC. 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā