Aktuāla intervija sakarā ar Windows 7

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Aktuāla intervija sakarā ar Windows 7

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147612
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ben_basaric_1.jpg[/imgl]Portāla http://www.pcgameshardware.com (PCGH) žurnālistam Marko Albertam 15. novembrī izdevās nointervēt Microsoft produktu pārdošanas vadītāju Vācijā Benu Bazariku (Ben Basaric, titulattēlā) viņa darba vietā Unteršleisheimas pilsētā. Microsoft pārstāvis labprāt piekrita atbildēt uz jautājumiem sakarā ar jaunās operētājsistēmas Windows 7 īpatnībām.

    Piedāvājam šai intervijā ieskatīties arī Notepad lasītājiem.

    PCGH: Windows 7 vairs nebūšot Welcome-Screen kā līdzšinējās operētājsistēmās. Tā vietā uz displeja parādīšoties online servisa Windows Life log-in forma. Kādas priekšrocības tas dos lietotājiem?

    Ben Basaric: Uz jautājumu pagrūti atbildēt, jo savām acīm vēl šo neesmu redzējis. Acīmredzot nāksies mazliet pagaidīt.

    PCGH: Windows 7 lietotāju pārvaldības sistēma User Account Control (UAC) būšot labāk pārdomāta un mazāk traucējoša nekā līdzšinējā Windows Vista. Vai tas kaut kādi neietekmēs drošību?

    Ben Basaric: Nekādā gadījumā. Drošība, tāpat kā Windows Vista, ir prioritāte numur viens.

    PCGH: Windows 7 būšot vieglāk pārvaldāms. Kā tas izskatīsies detaļās?

    Ben Basaric: Būs rinda jaunievedumu. Uzdevumu josla (taskbar) tiks attīstīta vēl pamatīgāk, tas ļaus vēl ērtāk pārvaldīt atvērtās programmas un dokumentus. Programmu logi sakārtosies un pielāgosies izmēros automātiski utt. Notiks Vista programmas “Usability” pamatīga tālākattīstība.

    PCGH: Kālab izlaidīs arī 32-bit Windows 7 versiju?

    Ben Basaric: Pasaulē ap 1.1 mljrd. datoru lieto Windows programmatūru. Lielākā daļa no tiem vēl 32-bit versijas. Microsoft ir noskaņots apkalpot visus patērētājus, tāpēc tiek izlaistas gan 32-, gan 64-bit versijas. Nākotne, neapšaubāmi, piederēs 64-bit sistēmām. Laiks, kad notiks pilnīga pāreja uz 64-bit, gan vēl nav noteikts.

    PCGH: Vai paziņojums par Windows 7 izlaišanu 2010. gada pavasarī negatīvi neietekmē Vista pārdošanu?

    Ben Basaric: Tā ir vienmēr, ka jaunā parādīšanās ietekmē veco. Windows 7 parādīsies pēc grafika – 3 gadus pēc Vista, tātad 2010. gada sākumā. Kam vajag datoru šodien – tas gadu negaidīs. Š eit nav būtisks jautājums – Vista vai Windows 7. Var mierīgi ņemt Vista, ar pāreju uz Windows 7 nekādu problēmu nebūs. Kas derēs Vistai – derēs arī Windows 7. Tas attiecas gan uz hardware, gan software.

    PCGH: Vai Windows 7 tiks apgādāts ar DirectX 11?

    Ben Basaric: Es nevēlētos spekulēt ar prognozēm, bet tendence ir – drīzāk nē.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_pa303486_1.jpg[/img]

    Intervijas oriģinālteksts.

    #186146
    elvisburdajs
    Participant

    Njā, izskatās ka windows 7 būs sliktāks par vistu. :hmz:

    #186147
    Sid
    Participant

    elvis, kādā jēgā? Ja nu nekas kritiski nemainīsies, tad es domāju, ka pats jau nu viennozīmīgi kraušu augšā. 😉

    #186148
    samurajs
    Participant

    Pagaidām, cik testēju Win7 pre-beta, esmu nopietni noskaņots šo zvēru mest virsū. Lai XP būtu cik labs, pēc Win7 iznākšanas tam sāksies nopietnas problēmas ar softu, tāpat ar draiveriem. 2 paaudzes vecai OS neviens neko vairs neizstrādās. Zinu vēl pāris, kas strādā ar Win98 un Win2k, bet baidos, ka tas nav nopietni…

    #186149
    nitro
    Participant

    Nekad nesapratisu tos kas uzskata ka vainiga vienmer ir sistema nevis pats..

    samurajs: kur izraki pre-release?

    #186150
    samurajs
    Participant

    Nitro: visi trekeri pilni ar build 6801 😀 MS pats to esot devis apostīšanai…

    Pa druskam nāk jauninājumi arī, varbūt šī pārveidosies uz Win7 beta (oficiālo) utt., lai man nebūtu par jaunu jāliek…

    #186151
    QueenZ
    Participant

    Nu lai jums Windowseri veicaas ar visiem windowsiem. Es gan pa gabalu njo taada 🙂

    #186152
    izredzētais
    Participant

    ne pa tēmu: kā atšķir 32-bit platformas no 64-bitīgajām?

    #186153
    deivs001
    Participant

    https://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-us/help/41531554-d5ef-4f2c-8fb9-149bdc5c8a701033.mspx

    Elementāri paskaidrots. Ja gribas smalkāk, tad jau jāsāk pamatīgi urbties cauri.

    #186154
    msh
    Participant

    Es teiktu, ka tas bazariks ir duriks – viņš ir tikai tirgotājs, nevis programmētājs, līdz ar to uz šitādiem jautājumiem atbildēt nav viņa kompetencē 😀

    #186155
    samurajs
    Participant

    msh: Bazarix tomēr ir galvenais M$ pārstāvis Vācijā, viņam jābūt lietas kursā par visu jauno. Domājams, ka vietējie tirgoņi jamam bieži prasa – kad būs gatavs Win7, kādas dzelžu prasības šitam utml. Jauna Win laidiena ieviešana tomēr ir pamatīga PC tirgus sapurināšana.

    #186156
    Creep
    Participant

    samurajs wrote:

    Pagaidām, cik testēju Win7 pre-beta, esmu nopietni noskaņots šo zvēru mest virsū. Lai XP būtu cik labs, pēc Win7 iznākšanas tam sāksies nopietnas problēmas ar softu, tāpat ar draiveriem. 2 paaudzes vecai OS neviens neko vairs neizstrādās. Zinu vēl pāris, kas strādā ar Win98 un Win2k, bet baidos, ka tas nav nopietni…

    Ja Windows 7 izgāzīsies tāpat kā vista un visi tāpat turpinās lietot xp, tad arī softus nāksies taisīt cilvēkiem priekš XP…

    P.S. Samuraj, ir vērts to pre-beta versiju iemēģināt? Ir kautkas tāds baigi labs, ko man vajadzētu redzēt?

    #186157
    QueenZ
    Participant

    Nee, Windowsu nav veerts pameiginaat 😀

    #186158
    samurajs
    Participant

    Creep: Nav vērts likt kā instalāciju (jo pagalam zaļa šī OS vēl), bet ir vērts uz Virtualboxa… man arī tā ir.

    Uz 1 virtuālā diska turam “kārava septītnieku”, uz otra tāda paša Putnu. Nu mums būs abām OS vienādi apstākļi un var objektīvi testēt veiktspēju, salīdzināt fīčas utml.

    Ja Win7 arī izgāzīsies, akcionāri uzdāvinās Stīvajam Balmeram makšķeri (vai sēņu nazīti) 😀

    Atļaušos atzīmēt, ka Win7 būs daudz neizdevīgāki apstākļi nekā Putnam… tagad vairs tik daudz OEM versiju nepārdos, jo “treknajos gados” visi jau PC sapirkušies. Atliek tikai XP utml. lietotāji, kuri būtu gatavi pirkt Win7 par naudu un apgreidot savu sistēmu.

    Bet tādā gadījumā Win7 jābūt daudz labākai par XP un nedrīkst būt Putna resursu rijīguma… labi jādarbojas gan uz advancētiem, gan arī uz vājākiem datoriem.

    Pats stipri šaubos, vai tas M$ būs pa spēkam…

    #186159
    Sid
    Participant

    samuraj, bet ar W7 un Vistu bija dažādi apstākļi attiecībā uz dzelžu standartu. Kad iznāca Vista, tipisks mājas PC bija ~ p4 3,2Ghz, max 1GB rāmis un kaut kāds 6600 videobrīnums. Varētu pat teikt, ka tas bija visai labs priekš tā laika. Tagad standarts pērkot jaunu PC ir quad core ar min. 2GB RAMu, pārsvarā jau virs. Mums abiem ir pagājušā gada standarts – dual core ar 1 – 2GB rāmi, vista iet, bet XP iet labāk. ;] Kad iznāks W7, standarti būs pavisam citi, tātad arī resursu rijīgums nebūs tik jūtams.

    p.s. ar to standartu es domāju normālu pc jūzeri, kurš nepērk pc vienam gadam.

    #186160
    samurajs
    Participant

    Sid: Win7 būšot arī kompaktā versija mazajiem “netbūkiem” (kur nepavisam nav daudz muskuļu iekšā). Š ito gribētu notestēt, bet vēl nekur nav…

    Kas attiecas uz muskuļiem – mana Gigabyte MB atbalsta max 4×4= 16 GB rāmi 😀 Diez kura OS šito pavilks?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā