Antivīrusi – krāpnieki

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Antivīrusi – krāpnieki

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147129
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080723065056364.gif[/imgl]Pēdējā laikā vērojams milzīgs viltotu antivīrusu, pretspiegu programmu utml. programmu uzplūdums – tā ziņo Krievijas kompānijas “Kaspersky Lab” un “Agnitum”. To skaits 2008. gada pirmajā pusē pārsniedzis 3000.

    Š ādas “kreisās” programmas vai nu satur kaitīgos kodus, vai arī izveidotas ar mērķi apmānīt lietotāju un izkrāpt no viņa naudu, vai arī abi kopā.

    Scenārijs vienkāršs: no pirmā skata solīdā mājaslapā (piemērs ) tiek piedāvāts noskenēt PC online uz vīrusiem, adware un spyware. Protams tiek atrasts nezin kas, lietotājs pārbaidīts gandrīz līdz nāvei, un tad kā zāles tiek piedāvāta “unikāla” programma par niecīgu samaksu ( 5 USD). Vajag tik aizsūtīt maksas SMS, lai saņemtu aktivācijas kodu.

    Pēc programmas instalācijas tiek ielādēti Trojas zirga tipa kaitīgie kodi, un notiek tās “vētraina darbošanās”, kuras rezultātā tiek piedāvāts nodzēst “īpaši kaitīgus cookie”.

    Protams, īstos kaitēkļus šādas programmas pat nepazīst, standarta antivīrusu testu eicar iziet nespēj.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080723064648610.gif[/img]

    Bez ASW Pro plaši tiek reklamētas arī tikpat kaitīgas programmas kā AntivirusXP 2008 un Max AntiSpy.

    Secinājums: lietojam tikai to, ko labi zinām!

    Avots

    #181702
    Jazz
    Participant

    kasparsky lietoju un nekādu problēmu nav, nemaz nav vajdzības pēc kautkā cita…

    #181703
    Foxsk8
    Participant

    Par vislielāko kaitnieku uzskatu Norton AV. Cik novērots, tad parasti Nortonus uzstāda dažādām valsts iestādes datoriem, jo redz tie, kas tos PC uztur pie dzīvības, viņiem ir noslēgti visdažādākie līgumi, ka tieši jāizmanto tāda un tāda produkcija.

    Nesen bija viens ESF laptops uz ķidu nonācis un tur tieši Nortons standartā stāv. Ar kuru galu tie ķidātāji domāja.

    #181704
    sir_irius
    Participant

    Es gan vispār anti vīrusu neizmantoju…

    #181705
    memorex
    Participant

    kasperis man nepatīk kopš 6 verijas laikam. Norton so so, bet par vislielāko virusu pieredzēju panda antivirusu (arī paveca versija), viņu unninstalējot iestājas BSOD 🙂 pārbaudīts uz 2 PC, tapēc nekad dzīvē nevienam neieteikšu pandu.

    #181706
    Mad182
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Par vislielāko kaitnieku uzskatu Norton AV. Cik novērots, tad parasti Nortonus uzstāda dažādām valsts iestādes datoriem, jo redz tie, kas tos PC uztur pie dzīvības, viņiem ir noslēgti visdažādākie līgumi, ka tieši jāizmanto tāda un tāda produkcija.

    Nesen bija viens ESF laptops uz ķidu nonācis un tur tieši Nortons standartā stāv. Ar kuru galu tie ķidātāji domāja.

    Nu nez, man darbā ir nortons, un uz laptopa bija 3 mēnešus, līdz beidzās triāls, un nevaru sūdzēties. Nevienu zarazu tā arī nēesmu saķēris un arī bremze sevišķi liela nav.

    Pirms dažiem gadiem gan, nortons, pie tam krekots, tikai meta vienā laidā visādus logus, ka atradis zarazu, bet nevar likvidēt. Bet šobrīd par nortonu varu iztekties tikai pozitīvi. Tiesa, ar nezināmas izcelsmes failu vilkšanu es neaizraujos.

    #181707
    samurajs
    Participant

    Man ir pieredze (izteikti negatīva) ar Norton Security 2005- tas nu patiešām ritīgs vīruss, atinstalēšanai nācās īpašu deinstalatora softu no mājaslapas vilkt :p

    Lielākais cirks, ja pēc šitā uzliek Kasperski bez reģistra tīrīšanas – tad viss PC sāka nežēlīgi bremzēt 😀

    #181708
    Mad182
    Participant

    Nu ar kaut kādu norton 2004 man arī bija problēmas, bet tagadējais uzvedas ļoti zolīdi…

    Uz ķepļapa kā reiz liku kaspersky pēc nortona. Nekādu problēmu nebija.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā