Aptauja: Cik daudz datu bāzes jūs zinat?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Aptauja: Cik daudz datu bāzes jūs zinat?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147385
    normis_161
    Participant

    Vai varat lūdzu nosaukt kādas datu bāzes zinat, vai arī par kādām esam dzirdējuši? Un kā jūs domājat vai ir vērts taisīt pamācību par mazpazīstamu datu bāzi, piemēram, FoxPro?

    #184087
    azazul
    Participant

    Neredzu kāda ir īsti jēga no tā :

  • MySQL

    PostgreSQL

    SQLite

    Oracle

    DB2

    BerkeleyDB

    FireBird

    MsSQL

    LDAP

    Sybase

    FoxPro

    MS Access


  • Un atbildot uz jautājumu : nē nav vērts.

    Neviena tas nav vajadzīgs.

#184088
sir_irius
Participant

Viņu jau ir daudz… vienkāršs “flat-file” arī skaitās, kā DB? 😀 Jo teorētiski izmantotais fails tiek jūzots kā datubāze, tāpēc datubāžu ir bezgalīgi daudz…

#184089
Foxsk8
Participant

Jautājums galīgi nav pārdomāts.

Tātad kaimiņa petķas datubāze, notepad.lv datubāze, utt… Ceru, ka saprati, kur tev ir kļūda.

#184090
normis_161
Participant

Man šķiet, ka sapratu…

azazul: vnk ar šīs diskusijas palīdzību var uzzināt kādas ir vēl progarmmas, ar kurām var izveidot datubāzi.

#184091
Loading
Participant

*.txt arī var lietot kā datubāzi!

#184092
azazul
Participant

normis_161 wrote:

azazul: vnk ar šīs diskusijas palīdzību var uzzināt kādas ir vēl progarmmas, ar kurām var izveidot datubāzi.


Tad ko tu gribi zināt ? Datubāzu vadības sistēmas (mysql , postgresql, oracle) vai datubāzu rīkus (phpmyadmin, knoda, pgaccess) ?!

#184093
samurajs
Participant

Viss būtu OK, bet kālab te īpaši stulba aptauja pievienota?

#184094
azazul
Participant

samurajs +1

#184095
normis_161
Participant

Bija domāts datubāzu vadības sistēmas. Aptauja bija domāta ar to, lai noskaidrotu to kādas ir populārākās datubāzu vadības sistēmas. Bet cik redzu mana vainas pēc šī aptauja nav īpaši izdevusies. Tā kā es atvainojos.

#184096
Foxsk8
Participant

Vienozīmīgi es atbalstu MYSQL.

#184097
azazul
Participant

Es viennozīmīgi uzskatu ka MySQL ir atkritums un jālieto būtu PostgreSQL.

#184098
Foxsk8
Participant

Arī fakts, bet vairums web izstrādātāju un visi pārējie izmanto mysql, jo tas ir visizplatītākais + daudziem nemaz tās citas datubāzes nedz vajadzīgas, nedz interesē, jo droši vien apmierina tas pats mysql.

#184099
azazul
Participant

MySQL prot lietot gandrīz katrs koderis, kas apgrābstījis webu. Galvenokārt tāpēc ka lielākā daļa bezmaksas un lētu serveru atbalsta tika šo datubāžu sistēmu.

Pēdējā laikā gan cilvēki ir beidzot sākuši skatīties uz PostgrSQL. Īpaši pēc jauno licences noteikumu uzrašanās. Vēl protams PostgreSQL ir tik maz izplatīts, tāpēc ka servera konfigurēšana ir nedaudz kompleksāka (vairāk iespēju). Mysql var katrs pamatskolnieks uzinstalēt un sakonfigurēt. Toties iespēju un ātrdarbības ziņ ā pgSQL ir tālu priekšā (procedures, triggers, contraints, roles, foreign keys).

#184100
Foxsk8
Participant

Būs kaut kad jāpapēta tuvāk.

#184101
deivs001
Participant

azazul, vaitad tas ir slikti, ka arī iesācēji var sākt kaut ko saprast no datu bāzēm? Kā jau minēji serveru atbalsts ir plašāks un vieglāk atrodams.

Katrs izvēlas pēc sava “plauktiņa”.

#184102
azazul
Participant

Kad tu esi iesācējs, tev ir vienalga kādu DBVS apgūt.

“Plauktiņ s” ir atkarīgs no tā, vai iesācējs vispirms palasa zinoši cilvēki rakstam, nevis klausa tam ko ‘grudrais draugs’ saka.

#184103
Wuu
Participant

Neviens tavs PostgrSQL nekad nenomainīs un nebūs labāks par MySql! Vari fantazēt cik gribi ,ja tev patīk apgrūtināt sev dzīvi lieto savu freebsd un PostgrSQL 🙂 Normāls cilvēks lietos Ubuntu un MySql… Un galīgi normlās Windows un CS1.6!

Kā tu zini ka ir ātrāks vai lēnāks? Pac katru qwery ar hronometru mēriji vai arī visdrīzāk izlasiji kāda cooligaja bloga 😀

#184104
Mad182
Participant

Wuu: tu laikam esi galīgi normāls, ja?

OK, mysql ir vienkāršs un visur pieejams, bet tas nenozīmē, ka tas ir labāks funkcionalitātes un ātrdarbības ziņā. Tas ka visi to lieto, nepadara to labāku. Nāk prātā vecais labais teiciens, par to, ka McDonalds gatavo labāko ēdienu pasaulē, jo to visvairāk lieto. Un nafig tu datubāzēs vēl jauc iekšā ubuntu, kas ir vaidota kā desktop operētājsistēma? Ja neko nerubī, varbūt paklusē?

Un jā, es lielākoties lietoju mysql. Bet topika jautājums ir visai tizls. Ko tad īsti – datubāzes vai dbvs? Un ko nozīmē “zini”? Ir atšķirība starp mācēšanu pateikt nosaukumu, vienkārša kverija uzrakstīšanu vai guru līmeni.

#184105
Sid
Participant

Imho, Wuu dēļ būtu jāatjauno klauna statuss.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā