Autovaditāja apliecība-D kategorija

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Autovaditāja apliecība-D kategorija

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #243646
    Nikkys
    Participant

    Jā, ja ir B, ar riteni, “skūteri”, mopēdu braukt var.

    Par to, kā biju domājis to bīstamību: divas situācijas:

    1. izvērtējot, kur vairāk būs cietušo – velosipēdisti apdraud paši sevi, viņus ir grūtāk pamanīt.

    + atļaujas BRAUKT pāri gājēju pārejām, līdz ar to radot papildu draudus paša dzīvībai, un pamatīgu stresu autovadītājam.

    Nemaz nerunāsim par morālo autobraucējam, ja velosipēda vadītājam “kaput”.

    2. velosipēdisti jau skaidrā mēdz gāzties priekšā mašīnām, kur nu vēl dzērumā. Atkal mazliet no pirmās situācijas, taču – tas notiek daudz pēkšņāk un mazāk “acīs krītoši”, nekā ja strauji bremzē “kravinieks” ar visām spilgtajām bremžu lampām. Rezultāts šādam kritienam – protams, autovadītājs dzīvs paliks (vai arī ne), ja mašīnas brauks gana ātri “rindas” režīmā, t.i. cita aiz citas, ātri bremzējot, ietrieksies priekšā stāvošajai aizmugurē.

    Kā “pluss” šādā situācijā bonusā var gadīties rindas pirmās mašīnas uzsviešana virsū nokritušajam “vellapēdistam”.

    Un pārējo mašīnu šoferiem izdevumi – distances neievērošana, jo, kā zināms – jāietur drošības distance.

    Pie rīgas satiksmes, vietās, kur atļauts 70, ierasta situācija.

    .. atminējos vēl trešo punktu, bet lai paliek, jo tas ir fakts, nevis situācija – lai dabūtu kravas auto vadīšanas kvalifikācijas apliecību, jāiziet NOPIETNI kursi – velosipēdisti bieži vien pat zīmes nepazīst. Kur nu vēl, pareizu nogriešanos krustojumā…

    P.S. Varbūt vienkārši neciešu velosipēdistus, bet tas tā arī paliks. 🙂

    #243647
    sprauzh
    Participant

    Varbūt vienkārši nekad neesi daudz maz nopietni braucis ar velosipēdu? Nevajag jau par visiem spriest pēc sevis – ja tu gāzies priekšā mašīnām, tas nenozīmē, ka arī citi tā dara. Godīgi sakot, neesmu tādu gadījumu redzējis. Un kas tev ir pret braukšanu pār gājēju pāreju? Protams, gāzties iekšā satiksmē ir debīli, bet, ja ceļš ir brīvs? Tad daudz bīstamāk ir kāpt nost un stumt, jo padmomā pats – pārbraukt var pa 1 sekundi, toties nokāpšana un stumšana var prasīt pat 6s. Pa to laiku kāds jau var stūmēju notriekt.

    #243648
    tox3
    Participant

    Latvijā ir ļoti maz vietas, kur droši un nevienam netraucējot var braukt ar velosipēdu.

    #243649
    Nikkys
    Participant

    Jā, iespējams, ka neesmu daudz maz nopietni braucis ar velosipēdu, ja vien pieci manas dzīves gadi “diendienā” nav daudz. Un, varu piekrist arī tajā, ka, tik pat ilgi braucot ikdienā ar mašīnu, par velosipēdu esmu jau aizmirsis. 😀

    Bet – man gan ir bijuši incidenti ar švīkām uz mašīnas, korķu laikā, kad šamējie “stumjas” garām, gan asa bremzēšana, utt. Bez upuriem un “skrambām”, protams. Un pats gāzies ar riteni arī neesmu, ja neskaita laikam ziemā, kad tas tika darīts “adrenalīna pēc” un bērnībā, protams.

    Taču, tas viss man netraucē veidot savu, protams, subjektīvu skatījumu, un paust to diskusijā.

    Quote:


    Protams, gāzties iekšā satiksmē ir debīli, bet, ja ceļš ir brīvs?

    It kā kāds to darītu speciāli. Un vēl dzērumā to apzinātos.

    P.S. Braukšana pāri gājēju pārejām ir klaji nicināma, jo netiek ievērots likums. Turklāt, tad jau visi GÄ€JĒJI būtu nobraukti, un velosipēdisti dzīvi. 1 sekunde VAR būt letāla, īpaši, ja tās laikā to braucēju pat nepamana.

    Tagad skan mazliet smieklīgi, bet drīz jau vakaros, braucot no darba, atkal būs krēsla. Jautrība un negadījumi ar šiem garantēti.

    #243650
    nevertell
    Participant

    OFF TOPIKS- [spoil]Nikkys, zini, kā riebjas tie kretīni, kas, braucot garām, taurē un auro tapēc, ka redz es- riteņbraucējs, esmu iedomājies, ka drīkstu braukt pēc noteikumiem un saņemt visas tās pašas “tiesības uz ceļa” kā bemberis. Tu te vēl vaidi par morālo autobraucējam…. Protams, ja riteņbraucējs ir mudaks saknē, tad tas riebsies visiem. Bet pārsvarā jau mudaki brauc ar mašīnām ne riteņiem. Un jāpiekrīt tox3, ka latvijā ir ļoti pacentušies, lai varētu pēc iespējas nedrošāk veikt lielus ceļus ar riteni. Bieži vien gan pats braucu gar ceļa malu tur, kur var braukt pa trotuāru. Kapēc ? Jo trotuārs ir tiktāl izdangāts un sadrāzts, ka braucot pa tādu riteņa sēdeklis jūtās ļoti tuvs pakaļai un pautiem. [/spoil]

    #243651
    sprauzh
    Participant

    Lai nebūt galīgs offtopiks – D kategorijai nebija obligāti pēc tam pastrādāt Rīgas satiksmē, vai arī tas ir tikai, tad, ja kārto tieši viņu kursos?

    [spoil]Par gājēju pārejām – nestāsti par likuma neievērošanu. Pār tām nav aizliegts braukt ar riteni. Vienkārši tiek zaudēta priekšrocība attiecībā pret mašīnām. Jā, ir muļķi, kas uzskata, ka arī braucot viņiem šī priekšroka ir. Jā, ja ir bieza satiksme, labāk pārstumties pāri, bet, ja ceļš ir brīvs, nesaskatu nekādu iemeslu, lai bremzētu un kāptu nost.[/spoil]

    #243652
    aoma
    Participant

    Piemāvies riteņbraucējs no satiksmes drošības viedokļa ir tikpat bīstams transporta līdzeklis kā pārējie – ja pats nevienu nenotrieks, tad kārtīgus mēslus citiem savārīt gan varēs.

    Pašam gadījās, ka pa priekšu minoša pārdzērusies vecene pēkšņi ne no šā, ne no tā gar zemi kā likts, labi ka sestais prāts kaut ko nojauta un izdevās laicīgi sabremzēt, tāpat paveicās, ka neviens dirsā neieskrēja 😀

    #243653
    Mad182
    Participant

    sprauzh +1, nekur nav rakstīts, ka pa gājēju pāreju nedrīkstētu braukt ar velosipēdu. Pats tā bieži daru, ja redzu, ka tuvumā nav automašīnu. Tas, ka man tādā gadījumā nav priekšrokas jau ir cits stāsts.

    #243654
    Nikkys
    Participant

    Nu, aoma pateica to pašu ko es. Neatkārtošos, tamdēļ dziļāk “offtopikā” nelīdīšu.

    Tikai piebildīšu – es nevienā brīdī nerunāju par tukšu ceļu, manis pēc, tad jebkurš var braukt kā vēlas. Diemžēl – situācija uz ceļiem ir tāda arī intensīvā satiksmē, un, ne vien pilsētas režīmā.

    Par taurēšanu, BMW un sliktajiem trotuāriem – mani galīgi netraucē velosipēdisti, kuri brauc IEVĒROJOT noteikumus – rindā pa vienam, nogriežas pēc trajektorijas (nevis kā grib), un nebrauc DZĒRUŠ I (krišanas un neadekvātes dēļ). Neesmu arī BMW vadītājs, taču tajā, ka trotuāri ir slikti – daudz kur ir smuki velosipēdistu celiņi, veiksmi attīstīt tos pa visu LV krustu-šķērsu. Tas atrisina daudz. Piekrītu arī par nedisciplinētiem autovadītājiem, taču tā būtu vēl cita tēma. Diemžēl “letiņiem” jāiemācās vienam otru cienīt, ārzemēs (piem. Skotijā, arī Atēnās, un daudzkur) šī problēma tiek risināta daudz elegantāk – starp joslām attālumi, ievērojot vietu divriteņu t.līdz., kā arī viņu brauktuves norobežotas un sakārtotas.

    Labi, viss. Tēma galu beigās bija par D kategoriju, nevis realitāti uz ceļiem. 🙂

    #243655
    Creep
    Participant

    Kā jau teicu: riteņbraucējs dzērumā var nosist tikai pats sevi. Un ja viņš grib nosisties, tad tā jau ir pavisam cita darīšana.

    Vēljovairāk nesaprotu, kāpēc vajadzētu stādināt riteņbraucēju, kurš ir dzēris, bet pa ceļu zigzagā nebrauc un sūdus netaisa, pietam, pa lauku celiņu, kuram cauri labi ja 10 mašīnas dienā izbrauc. Un tā patiešām ir noticis ar vienu manu paziņu. Neatceros, laikam 80ls sodu dabūja…

    #243656
    Nikkys
    Participant

    Creep – tas ir muļķīgi, piekrītu.

    Bet es runāju par pilnīgi cita veida situācijām. 😉

    #243657
    m_janis
    Participant

    tox3 wrote:

    Ja ir B, M, A1, vienalga kāda velosipēdam atsevišķu nevajag, ja nav, tad vajag, kaut gan agrāk nevajadzēja.


    Kas tie par murgiem ? Braukšanai ar velosipēdu tiesības un numura zīme bija obligāta pat “krievu laikos” – un mutes ciet – tajos laikos esmu pietiekami gan ar velo, gan moci braukājis. Tas, ka velobraucējus reti kad aiztika (ja vien pats ko nesavārīja) – ir cits jautājums.

    Jebkurā gadījumā – pārvietošanās ar velosipēdu ne ar ko neatšķiras no braukšanas ar moci, vieglo vai fūri – un noteikumu nezinātājs uz ceļa ir bīstams vienalga – ar mašīnu, velo, vai kājām.

    #243658
    Nikkys
    Participant

    Piekrītu komentāra otrajai pusi, m_jani, par visiem 100%.

    Un pirmā – piedod, bet mēs jau teju 20. gadu nedzīvojam Tevis minētajos laikos, un šeit tādu noteikumu nav.

    Relatīvi izmantojot vādu “agrāk” – jā, kādreiz bija tā, kā saki.

    #243659
    aoma
    Participant

    20 gadus raksta bez punkta, dunduk. Tagad jau arī narkotikas lietot daudziem liekas normāli, kas gan tur liels galīgā pālī ar vellapēdu pamīties…

    #243660
    Mad182
    Participant

    Kāpēc lai mēs nevarētu dzīvot divdesmito gadu? 🙂

    #243661
    Nikkys
    Participant

    aoma – un lasīt/domāt? Tur nav vārds gadus, bet gan gadu, līdz ar to, ar ciparu lietots kārtas skaitļa vārds.

    Pieņemot kā faktu, ka PSRS augstākā valdība pasludināja Latvijas neatkarību 1991. gada 6. septembrī (tad varēja runāt par pilnīgu neatkarību), tad jā – dzīvojam vēl tikai 19. gadu. Un atkal subjektīvi, jo daudzi šo neatkarības iegūšanu skaita ar jau minētā gada sākuma daļu.

    #243662
    aoma
    Participant

    Labi, miers. Nespried par lietām, par kurām nav ne mazākās sajēgas.

    Neatkarība… Atļaušos pasmīnēt, tad jau drīzāk anarhija.

    #243663
    Nikkys
    Participant

    Miers. Man šķiet – esam jau pārāk daudz tēmas “izcilājuši” te, un, lielākā daļa bijusi kā “offtopiks”.

    Par neatkarību un anarhiju komentārs nebūs. Arī man nepatīk tas, kas notiek, bet ir labi, kā ir.

    #243664
    Anonīms
    Neaktīvs

    Atkal kārtējo reizi tiek tērēta nauda bezjēdzīgi, atceros, ka vienu brīdi pat https://autoskola-eksperts.com/b-kategorija-cenas/”>b kategoriju varēja kārot par valsts naudu, Tie tik bij laiki!

    #243665
    Mini3D
    Participant

    Bet ar tām ko valsts tev izmaksāja varēja vadīt tikai šai valstī:)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā