Cik ātrs ir tavs Notepad?

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde PHPBB Cik ātrs ir tavs Notepad?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157709
    KristoZ
    Participant

    Man, laikam, sarūsējis tas internets, kas ved uz Notepad.lv. 🙁

    [img]https://img1.UploadScreenshot.com/images/main/1/1414550073.png[/img]

    [img]https://img1.UploadScreenshot.com/images/main/1/1415034528.png[/img]

    #293733
    E-500
    Participant

    NENORMÄ€LI LĒNS!

    Š ito tēmu vien 30 sekundes vēra vaļā MURGS.

    #293734
    Crow
    Participant

    [img]https://i.imgur.com/ftucZ.png[/img]

    Un tas ir bez reklāmdrazas. Ir, ir švaks. Pa dienu gadās arī taimouti. DEAC iepirkuši rūterus no betona, что ли.

    #293735
    Stat1CX
    Participant

    Jā, pēdējās dienās ir ļoti lēns, katru lapu ver vaļa 10+ sekundes.

    #293736
    osy
    Participant

    Lapas veras vaļā kādās 3-5 sekundēs, bet tas loading rimbulis turpina griezties dažreiz pat kādas 30 sekundes.. Tas ar firefox un 100Mbps netu.

    #293737
    samurajs
    Participant

    Tagad, no rīta, man NP 2-3 sekundēs lādējas. Tas loading rimbulis 30 s griežas tāpēc, ka lādē iekšā reklāmu un visādu drazu, kas atrodas uz servera Zimbabwē… foxis lapas optimizāciju vēl nav apguvis.

    #293738
    Nelabojams
    Participant

    Nezin kas jums tur sarūsējis, man PiezīmjGrāmatai jebkura lapa 1 – 2 sekundes pēc pieprasījuma guļ, bet pēc tam momentā iebirst. Pa reizei vienīgi besī, ka jāatgriežas sākumlapā, lai ielogotos un varētu te iekomentēt savu tuftu.

    #293739
    Aldis
    Participant

    Kā kuro reizi. Palēni ir, bet takā notepadā ienāku relaksējoties, no citiem darbiem – galvenais ka strādā.

    Btw.. Shady, par lapas optimizāciju ir pāris ideju + varu palīdzēt.

    Mini Operai pamaniju bug-u. Nospiežu uz kāda linka, piemēram pie jaunākajiem rakstiem – šams ilgi domā, un pazaudē konekciju – vai nu ja nepazaudē, pārlādē pirmo lapu vēlreiz. 😀 Tas tā pavisam kaitinoši. 😀

    [img]https://www.bildites.lv/images/ufodo0yj541twa2jlwt.jpg[/img]

    Ja kas, tēmu .css failiem kaut kas nav kā vajag. Pie profila tēmu itkā var nomainīt, bet nenomainās. 🙂

    Tad vai nu ir, vai nu nav tēmas.. 😀

    Pāris bugi vēl:

    * Ieejot kāda profilā malā parādās poga : Sadarbība, kas noved pie neesoša linka

    https://notepad.lv/sadarbiba.php

    * Profilu lapā aiz avatara rāda mistisku “1”.

    * Daļā lapas labajā malā parādās klucis “Jaunākais Portālā”, bet nefunkcionē.

    * Labojot profilu avataru nomainīt var ielādējot profila bildi no datora – tas ir forši. Bet tur pat blakus ir mistiska bilžu izvēle no vēl mistiskākas tukšas galerijas.

    * Navigācijā ir divas vienādas izvades – gan Sākums, gan IT ziņas noved pie pirmās lapas. Tā tad, poga IT ziņas sanāk lieka, kā arī Googles meklētajam tādi joki ne visai patīk.

    * Postēšanas procesu padara lēnāku tas ka uzmet uzrakstu [Posts iepostēts, doties uz tēmu u.t.t..] To redirektu vajadzētu nogriezt nevis 5 vai cik sekundes bet noņemt vispār.

    * Nav saprotams, kad postē ziņu vai sūta vēstule – *huļi* rādās aile titulbilde? Un postēšana forma priekš parasta lietotāja ir nedaudz pa sarežģītu jo tur daudz kā lieka.

    * Lielākas bildes iziet no rāmjiem iekš postiem… arī šajā topikā… 🙂 Priekš lietotaju bildēm jāuzliek max-width kādi 500-600px…

    Vēl dažādus bug-us biju atradis.. bet nu šie laikam tādi acīs iekrītošākie kas būtu jāsalabo.. 🙂

    #293740
    Foxsk8
    Participant

    Š obrīd ši versija darbosies tik ilgi, kamēr tiks pieslīpeta jaunā versija. Protams, ka nekādu optimizāciju šeit nav, jo kad šo projektu es sāku taisīt, programmēšanas līmenis bija kāds bija, un to es darīju mācību nolūkos, hobija un prieka pēc, nevis kā pelņas avotu ar X štuku budžetu. Uzlikt gatavu optimizētu kodu, kā vairums blogos, kas mums te ir, nav nekāda māksla.

    Jaunā notepad.lv versija tiks balstīta pamatbāze, jeb portāls, raksti, komentāri uz WordPress sistēmu, bet forumam notiks upgreids uz phpbb3 versiju.

    Otrs, par ielādes ātrumu. Š obrīd nav optimizēti SQL pieprasījumi, datubāzes darbības ātrums, kā arī lieko resursu ielāde. Kurš te kaut ko muldēja, ka nemāku optimizēt, man vienkārši šobrīd šim visam nav laika, jo reāli man šobrīd sākotnējais projekts, hobijs ir pārvērties par maizes darbu, programmēšana man ir ikdienas darbs, no 8 rītā, līdz 10 vakarā. Loģiski ka tam nav nedz laika, nedz arī vēl par 3 vakara stundām veidot šobrīd veco versiju, labāk vairāk laika, ja sanāk veltu labāka risinājuma izstrādei.

    Nāk laiks, nāk pieredze.

    Plus daudz kas atkarīgs arī no mūsu servera, uz kuru atrodās vēl pāris demo, testa projekti. Tā kā šo serveri uz sadarbības modeli mums sniedz serveris.lv, neko sliktu šobrīd teikt nevaram. Ja gribam jaudu, jaudas normāla servera izmaksas mēnesī būs no 50 – 100 Ls. Kur reāli šādas naudas portāls reāli nemaz nevar atpelnīt, lai kaut vismaz būtu par nullēm.

    Š obrīd mēs katrs šo vidi veidojam ar saviem komentāriem, tēmām un darbu, cik mēs katrs varam tam veltīt savu laiku.

    Otrs, kas man visvairāk ir noriebies.

    1. Kolēģu riešana virsū, Shady, un Samuraj, aizveriet vienreiz mutes par to, ko Jūs nejēdziet, es taču nesaku ka Jūsu darbs ir slikts, vai esi rakstu uzrakstījis nevienam nevajadzīgu. Š ādi teksti un info grauj vienkārši cilvēku un zūd vispār kāda motivācija kaut ko lietas labā darīt.

    2. Uztaisīs kādu risinājumu, atnāks dirsēju bars, vienam nepatiks zaļā krāsa, citam nepatiks ka raksti redz stāv kollonā, bet viņš grib listā, utt…. Veči, es arī esmu tikai cilvēks un visiem es nevaru izpatikt, vai veidot tādus risinājumus bez budžeta, lai visiem viss patiktu.

    Problēma tiek risināta un tas ir pats galvenais 🙂

    #293741
    aoma
    Participant

    Citēt: Tā kā šo serveri uz sadarbības modeli mums sniedz serveris.lv

    Š ito es sen gribēju dzirdēt, gan ne no Fokša 😀

    #293742
    E-500
    Participant

    Š odien 3-4 sekundes, bet vakar 30, līdz varēja vispār lapas saturu ieraudzīt.

    #293743
    KristoZ
    Participant

    Man ir gandrīz tāpat – ja ir zem piecām sekundēm, tad tas jau skaitās ātrs. 😀

    #293744
    E-500
    Participant
    #293745
    root
    Participant

    Bļoda, Fox, cik var *irst. Novelc NP uz dev kastes, ieslēdz joptvajumaķ kaut xdebuga profileri, palaid pāris reizes indexu un pārējās lapas un paskaties kaut vai grindā kurš ir tas monstrs, kas visu hogo. Ja kveriji – kuri, ja kas cits – jo labāk. Nu neprasa tas daudz laika, varbūt pus stundu, stundu. Ja nu tiešām es kļūdos un esi ticis pie kāda pašmāju VAS projekta (stipri šaubos, jo pamatā viņi visi strādā ar mani :D), tad davai šurp kodu un es noziedošu savas pāris stundas kādu vakaru un savedīšu to pasākumu kārtībā, da i par baltu velti – longtermā ietaupīšu sev laiku uz lapas ielādēm…

    #293746
    Foxsk8
    Participant

    Jaunai versijai jāsaved foruma stils kārtībā un jaunā lapa būs ready. Nav vērts neko investēt tur, kur tas netiks long termā izmantots 🙂

    #293747
    root
    Participant

    Beta-access?…

    #293748
    Foxsk8
    Participant

    Nāks tuvāk, iedošu. Vēl daudz ko darīt. Nu forumu vari iedomāties standartizētu phpbb3. Un viss pārējais jau būs pēc tam. Š obrīd notiek vēl izstrāde, pēdējais etaps, foruma sakārtošana uz gatavo bāzi, jo šitādu murgu, custom foruma dizainu, utt… negribu vairāk veidot.

    #293749
    Mad182
    Participant

    “Ja gribam jaudu, jaudas normāla servera izmaksas mēnesī būs no 50 – 100 Ls”

    Š ādam apmeklējumam ja viss ir normāli nooptimizēts un nekas cits uz tās kastes rijīgs negriežas, pietiek ar gigabaitu rama un vienu procesoru lai viss lidotu. VPS par padsmit latiem mēnesī pietiek atliektiem galiem. Un reklāmas to točna nosedz 😀

    BTW biju vīlies, kad ielogojoties ar draugu pasi man to nepiedāvāja sasaistīt ar esošo profilu :/ Tas tā – ieteikums nākamajai versijai 🙂

    Paroles maiņa arī šķiet, ka pāris gadus jau nestrādā. Katru reizi kad izdomāju šeit ienākt, nākas iet un epastā meklēt auto ģenerēto paroli.

    #293750
    Wuu
    Participant

    Kārtējie solījumi studijā 😀 Un tad nākamā notepad versija būs uz vel lēnāka Wordpres dziņa un pēc dizaina izskatīsies tāpat ka visas citas mājaslapas? :>

    p.s. Par muldēšanu “jaudas normāla servera izmaksas mēnesī būs no 50 – 100 Ls”

    Foxsk8 nopelna no manis uzlīmi…

    Š ādu plakātu tu vari līmēt sev mājas uz sienas. by foxsk8

    #293751
    samurajs
    Participant

    Wuškin, nezinu kurš tevi nobanoja, bet NP 3.1 būs maksimāli līdzīgs esošajam, bet jāmainās ir, jo kaut reklāmas nomainīt paškodētā lapā ir vesels čakars.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā