Cik legaali ir piesleegties svesham bezvadu internetam?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Cik legaali ir piesleegties svesham bezvadu internetam?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148986
    Svens
    Participant

    Vasarniicu rajons, kaadai no tuvumaa esoshajai maajai ir piesleegts internets, uzstaadiits ruuteris. Paroles nav. Peec ruutera nosaukuma spriezhot, tas ir Triatel internets.

    Cik (ne)likumiigi ir piesleegties shaadam internetam, ja vinjsh staav bez paroles?

    #202231
    ob1
    Participant

    1) Ja Tu ej pa ceļu un atrodi 5Ls, Tev principā tie 5Ls būtu jānes uz policiju meklēt saimnieku, bet Tu taču tā nedarīsi? Tas pats ar brīviem interneta resursiem.

    2) Varbūt Tev kaimiņos dzīvo labdaris, kas grib visam ciematam internetu pa free nodrošināt. Būtu nepieklājīgi to neizmantot, cilvēks taču labu grib.

    3) Varbūt tā ir Triatel reklāmas kampaņa …

    4) Ja nu tomēr tas izrādīsies nelikumīgi, tad atbildība ir minimāla – varbūt kādu mazu naudiņu uzprasīs, nevarēs taču pierādīt, ka Tu tur sēdi regulāri (ja noķer, var teikt, ka gribēji tikai pārbaudīt kā kompim bezvadu internets strādā)

    5) Var arī aiziet pie saimnieka un pateikt viņam, ka visas durvis palikušas vaļā un piedāvāties tās durvis aizvērt, kā atlīdzību saņemt atļauju šad tad pasērfot.

    #202232
    rajah
    Participant

    5) Var arī aiziet pie saimnieka un pateikt viņam, ka visas durvis palikušas vaļā un piedāvāties tās durvis aizvērt, kā atlīdzību saņemt atļauju šad tad pasērfot.


    labākais

    #202233
    Wuu
    Participant

    Nebūtu prātīgi jo Triatel tak ir noteikts datu apjoms ,ja novelc vairāk jāmaksā par katru MB.

    Bet kaimiņam gan tas ir jāpasaka!

    #202234
    samurajs
    Participant

    Pēc likuma normām – tā būtu zagšana. Pēc veselā saprāta normām – ja saimnieks ir lohs, tad viņam tā arī vajag. Bez tam šādu zagšanu praktiski neiespējami pierādīt.

    #202235
    shady
    Participant

    Un, ja man ir uzstādīts laptopamam, lai pieslēdzas automātiski jebkuram pieejamajam signālam?

    Es i vainīgs? Es neko nezinu, man jau tā visu laiku ir, visur kur eju, ir internets! Dažreiz gan nav (laikam slikta zona). Vai tad dators ir bez interneta arī? Es tak TÄ€DU naudu samaksāju…pārdevējs teica, ka viņam ir viss, pat internets! 😀

    #202236
    ob1
    Participant

    shady +1

    😀

    #202237
    aoma
    Participant

    Man liekas, ka uzstādot praktiski jebkuru internetu, pie pieslēgšanās uzstādīšanas vedņa, lietotājs tiek aicināts uzlikt gan paroli, gan kriptēšanas veidu, kā arī brīdināts par iespējamām sekām, ja to nedarīs.

    Takā… pats vainīgs, par zagšanu to nemaz nevarētu saukt 😀

    #202238
    sir_irius
    Participant

    5-ais punkts vissakarīgākais. Ej vien palīdzi kaimiņam sačinīt wī-fī sekjuritī. 🙂

    #202239
    msh
    Participant

    Wuu wrote:

    Nebūtu prātīgi jo Triatel tak ir noteikts datu apjoms ,ja novelc vairāk jāmaksā par katru MB.

    Bet kaimiņam gan tas ir jāpasaka!


    Ej nu ej. Triatelim ir tiesības pēc kaut kādiem pieciem gigiem atrubīt to netu, nevis kaut kādu papildus naudu. Viens sīkais netālu no manis vēsā miera lieto triateli bez jebkādām probām, ja neskaita ātrumu un pingu, jams nezina, cik ir patērējis utt.

    #202240
    samurajs
    Participant

    msh: 10 GB mēnesī. Tā kā p2p tur ir atrubīts, nemaz nav viegli normu notērēt 🙂

    #202241
    Mr.Death
    Participant

    Kas attiecas uz šo tēmu, man būs daudz ko teikt:

    1) Ja Tu savā mājā pieslēdz JEBKÄ€DU internetu, Tev noteikti, kā abonentam, būs jāparaksta līgums, par to, ka Tu esi atbildīgs, lai tieši caur Tavu i-neta pieslēgumu nenotiek kaut kādi sūdi. Parakstot līgumu, TU esi atbildīgs, par to, kas notiek caur Tavu interneta līniju.

    2) Līdz ar to, no tā izriet, ka katram interneta abonentam būtu saprātīgi NEDALĪTIES ar interneta pieslēgumu, ja Tu 100% neuzticies tam ar, ko taisies dalīties. (Ja esi ar mieru nest atbildību, par to, ko Tavs draugs, paziņa, kaimiņš, etc. savāra vai nesavāra lietojot Tavu internetu – uz priekšu!. Pie tam šis punkts man tā šķiet arī ir ierakstīts katrā provaidera kontraktā, un par dalīšanos, vai tālāk pārdošanu tiek piemērots pat liels naudassods.

    3) Tālāk.. no otrā punkta savukārt izriet, ka ja Tu uzliec bezvadu interneta raidītāju – arī par to Tu esi atbildīgs – piebrauks pareizie cilvēki pie mājas, vai tāpat ir jau iekš ebay pārdošanā Wifi antenas, kas uztver netu vairāku kilometru rādiusā – pieslēgsies, kaut vai tāpat vienkārši no kaimiņmājas, savārīs sūdus – tu viņus strēbsi. Tātad, Tev kā Wifi turētājam ir JÄ€NODROŠ INA tas, lai pilnībā NEVIENS bez Tavas atļaujas to nevar izmantot. Kā Tu to panāc, tas ir Tavā ziņā.

    4) Ja tomēr kāds ir ticis pie Tava neta, neskatoties gan uz to vai Tu esi viņu aizsargājis vai nē, vai esi atļāvis vai nē – pirmais visus sūdus strēbsi TU.

    5) Tālāk jau aiziet tīri izmeklēšana, un tad tikai noskaidro, vai kāds ar jebkādiem spēkiem ir ielauzies Tavā interneta līnijā, vai Tev piem. bezvadnieks ir stāvējis neaizsargāts – kas ļauj visiem nākt un iet, un lietot kuram vajag. (neesmu gan kompetents, vai tā skaitās ielaušanās, ja pieslēdzās neaizsargātam bezvadu tīklam)

    Un beigu beigās, Tu tiec izdrāzts par to, ko Tu neesi darījis.

    P.s. shady – nezināšana neatbrīvo no atbildības :>

    #202242
    rajah
    Participant

    samurajs wrote:

    msh: 10 GB mēnesī. Tā kā p2p tur ir atrubīts, nemaz nav viegli normu notērēt 🙂


    da nu beidz, filmas onlainā tak

    #202243
    samurajs
    Participant

    rajah: onlainā ir totālās miglasbildes, pē, un i tad solīdu ātrumu vajag. Ja šitādas jāskatās, labāk līdz videonomai aizkājot.

    #202244
    Wallaby
    Participant

    Protams, ka tas ir legāli. Ja internets ir pieejams manā dzīves vietā, tad neredzu šķēršļus tā izmantošanai.

    #202245
    marr
    Participant

    Neviennozīmīgs jautājums, manuprāt: kādreiz, pie iespējas uzprasīšu kādiem cilvēkiem, kas varētu būt kompetentāki 🙂

    lai arī shady koments par “nezināšanu” tiešām neatbrīvo no atbildības ir iespēja, tikpat labi ir arī otra galējība – ka izmantojot kaut kādu servisu, pakalpojumu internets ir kā papildus fīča, ko var izmantot par brīvu. Piemēram, Eurolines Lux Rīga-Tallina autobusā nets ir par brīvu. Es neesmu slēdzis nekādas vienošanās par tā izmantošanu, neviens mani nekontrolē, jo autobusā sēž pāris desmiti cilvēku – līdz ar to pēc mēneša ej nu atrodi, kurš bija braucējs. Biļetes var nopirkt grupai, so ne vienmēr biļetē parādas braucēja vārds.

    Mr.Death – nevaru nepiekrist vairāk Taviem apgalvojumiem:

    2) Nedalīties ar citiem savā internetā nav katra līguma punkts – kādreiz Lattelecom internetam bija “datoru limits”, cik drīkst slēgt pie interneta, taču tas bija “pienākošais interneta vads” – ja es pienākošajam internetam galā pievienoju rūteri un izdalu tālāk pēc savas patikas – es joprojām izmantoju tikai vienu līniju, kas man līgumā ir noteikta. Sanāk, ka ja līgums ir noslēgts uz mana vārda, es iešu cietumā, ja mana sieva/bērns/māte kādus sūdus sataisīs? Ja ar manu auto ir izdarīts pārkāpums, taču es varu pierādīt, ka es nebiju šī nozieguma izdarītājs (nebiju valstī, piemēram), tad mani par faktu, ka auto stikls bija izsists un tāpēc nozagts neliek cietumā.

    3) ja mans dators ir inficēts ar dafiga spyware, tas ir kļuvis par zombiju – es arī nezinu kam manu interneta pieslēgumu izmanto ļaundari no Maldīvu salām – par to arī mani neliek cietumā. Vēl vairāk, ja šādi nesankcionēti caur manu interneta pieslēgumu ir nozagta kādai bankai nauda – arī tad pēc pierādījumu atrašanas mani liks mierā. Protams, ja būs iespējams pierādīt, ka man ar to nav bijis nekāds sakars un es to tieši neesmu darījis.

    4) man ir 128bit šifrēšana izmantota bezvadu interneta pieslēgumā. Viens neģēlis speciāli to uzlauza, sataisīja sūdus un tāpēc man brūk virsū – taču ir tāds sīkums kā novērošanas kamera pie mājas, kas fiksē kā viens ļoti aizdomīgs frukts, kam saskatāma seja ar portatīvo dzīvojas zem ābeles pie mana mājas loga. Lieki teikt, ka es viņu nepazīstu un nekad citkārt neesmu redzējis nevienu pie savas ābeles zem loga mēģinot spert manu netu. Kāda sakritība. Right 😀 logfails arī parāda ka uzbrukums izdarīts no kompja kura mac adrese nav nevienam no datoriem, kas parasti šo netu izmanto. Atkal, ja ir pierādījumi tam, ka es saku, ka es to neesmu darījis un es biju izdarījis visu iespējamo, lai neļautu darīt ko sliktu – tā vairs nav mana vaina. Es varētu iesūdzēt tiesā datora ražotāju (jo ļaundarim redzams ka rokās ir mac), viņš deva iespēju izdarīt šo uzbrukumu.

    #202246
    ob1
    Participant

    marr,

    2,3) Pazīstu 2 cilvēkus, kam konfiscēts dators, nedodot iespēju neko pierādīt. Atnāk vīri pie tevis mājās un paņem to kasti. Pēc tam vari teorētiski spriest par to, ka tas nebiji tu, visiem pofig. Man pat ir nācies vienā tiesā par expertu iet, lai nonestu tos prokuratūras sagādātos lamerus (toreiz gan uzvarējām, bet džekam pāris gadus dzīve bija sajāta (kamēr gaidīja tiesu)).

    4) 128 bit šifrēšana teorētiski ir uzlaužama. Praktiski – ar speciālu hardware un zināšanām. Un atkal – tu neko nepierādīsi (ja vien prokuratūra kā expertus nepieaicinās lamerus).

    #202247
    WerNeo
    Participant

    aga… man draugam arī kādreiz ieradās 2 policmeņi, savāca kompi, pašu izsauca uz policiju.. un citēju: “ieeju policijā, a tur mana draugiem.lv profila bilde uz A4 un informācija”. ÄŒalim izdevās pierādīt, ka nav uzbrucis nevienam serverim, jo mircā runājās ar mani.. un tad pažiņojis: “Davais, eju gulēt. Cha!”… pēc 2 stundām, uzbrukums “no viņa kompja”, bet uz kompja pat aktivitātes uz to laiku nav bijis.. 🙂

    Bet apsūdzēja nopietnā lietā!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā