Diskusija: kuru Linux/NIX distru izvēlēties?

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Diskusija: kuru Linux/NIX distru izvēlēties?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145798
    samurajs
    Participant

    Bieži ir dzirdēts uzskats – ubuntu tikai priekš maziem bērniem! Vajagot nopietnākas distras likt, tad būšot tas, tas un vēl šitas…

    Tad nu, *NIX spečuki, konsultējiet iesācējus, kādu distru vislabāk izvēlēties “uz palikšanu”! Un gribētos arī zināt, ar ko ubuntu 7.04 izpelnījies kritiku. Itkā jau tas pats kernelis, kas citur, tas pats opensource softa klāsts…

    OS jābūt domāta ērtam ikdienas darbam, nevis eksperimentiem. Tas nozīmē augstas stabilitātes prasības gan sistēmai, gan grafiskajai videi.

    Jābūt iespējai automātiski updeitoties, arīdzan ērtai programmu instalēšanai bez liekas galvas lauzīšanas.

    Tāpat jābūt pieejamiem normāliem, viegli saprotamiem manuāļiem priekš ieteiktās *NIX.

    OS domāts instalēt uz mūsdienīga datora, kur resursu taupīšanai nav īpašas nozīmes. Tāpat ātrdarbības milisekundes neviens neies skaitīt.

    Obligāti jābūt iespējai strādāt uz vien PC kopā ar citām OS, arī NTFS atpazīšana.

    Vislabāk salīdzinām savu ieteikto *NIX ar ubuntu 7.04, sakām, piemēram: Manam iemīļotajam PCBSD ir šādas priekšrocības:

    1.

    2.

    3…….

    #168394
    usins
    Participant

    mazs oftopic, bet ubuntu newar kompilēt 100% pie sawa PC tas ir lielākais mīnus. Un citiem nepatīk, jo tur lielākā daļa jau ir gatavs 🙂 maz lietotājam pa to konsoli jārokkas.

    #168395
    Mad182
    Participant

    usins wrote:

    mazs oftopic, bet ubuntu newar kompilēt


    ???

    #168396
    samurajs
    Participant

    usins wrote:

    maz lietotājam pa to konsoli jārokkas.

    Emmm… a priekš kam tur rakties bez vajadzības? Es tak rakstīju – OS vajag stabilam, normālam darbam ar plašu softa klāstu. Ne eksperimentiem uz izturību.

    #168397
    usins
    Participant

    nu kompilēt ubuntu cik man stāstīts neesot jēgas, jo tur jau gatavas sagataves esot. 🙂

    #168398
    Tvinky
    Participant

    Lieta tāda, ka ubuntu ilgi pārāk neieciklējas pie pakešu stabilitātes pārbaudes, līdz ar to rodas daži gļuki. (Tb populārākais, laižot softu dažreiz tas mēgina palaisties, bet nepalaižas. Nu ar otro vai trešo reizi aiziet. Tas vairāk manāms bija Kubuntu). OS mazliet piebremzē, jo ir piegrūsta ar daudz visādiem moduļiem (tb lai iesācējiem vieglāk būtu tikt pie grafiskās kartes atbalsta un visām tādām lietām). Protams ja ar laiku samācies, vari pārkompilēt kerneli bez nevajadzīgajām lietām un ātrdarbībai būtu jāpalielinās.

    Mē personīgi, tagad testē Debian. (Saskāros ar lietām, ka šeit paketes cītīgi pārskata, netieku pie nepieciešamajām un vajadzīgajām paketēm. Tāpēc nākas kompilēt. Piem: vlc, k3b, amarok – lai būtu jaunākās versijas, es kompilēju). Ar laiku domāju patestēt citu distribūtu…

    P.S Kad iznāksUbuntu: Guisty Gibbon es noteikti to notestēšu 😉 Kā arī ar laiku es ceru Ubuntu paliks vēl stabīlāks un tad arī pie tā varēšu atgriesties. (Tb pagaidām gribas patestēt un redzēt dažādību). Un kad tas būs izdarīts, tad varēs pāriet pie stabīla, ērta un viegli lietojama linux distro. Tad jau būs vienalga ko tur raksta, ka citi distro labāki utt, jo pats jau būšu visu izmēģinājis un pats reāli redzēšu kas un kā!

    #168399
    samurajs
    Participant

    Opā! Katrreiz, kad aizeju uz tirgu, uzzinu ko jaunu :rofl: Nu man nekad nav bijis ubuntu gļuku ar softa palaišanu, visas progas gan no konsoles, gan launčeriem aiziet uz 1.reizi. (Ja nu caur wine gadās, bet tā jau cita opera) Kad beryl ieslēdzu, tad šis tas mēdz gļukot, bet ar metacity iet svilpodams.

    To var manīt, ka ubuntu piestūkāts ar visādiem sūdiem no kuriem 80% diez vai kādreiz būs vajadzīgi…

    #168400
    Tvinky
    Participant

    Kādi tev PC parametri? Man uz paša Ubuntu mazāk tādu joku bija (gandrīz neviena), bet draugam uz Kubuntu gan tīri labi pielagoja programmu startēšana. (No konsoles palaižot vienmēr startējās).

    #168401
    azazul
    Participant

    Man izklausās ka samurajs ir sācis ēst maģiskās sēnes.

    1. Iespēja autjaunot programmatūru automātiski? Jebkuram NIX, atkarībā no roku leņ ķa !

    2. Kas slēpjas aiz ‘ērta instalēšana’ ?

    3. Plašs programmu klāsts ? WTF ? Visiem NIX (izņ emot macosx) ir pieejamas vienas un tās pašas programmas (ar nelieliem izņ ēmumiem).

    4. Stabilitāte ? Sk 1.

    5. Dual boot ? Kurai OS tad nevar to izveidot ?

    6. NTFS rw ? Jau vismaz 2us gadus tas ir pieejams uz visām NIX sistēmām.

    ehhh …

    #168402
    osh
    Participant

    Tieši Ubuntu 7.04 neesmu lietojis, tāpēc ar to nevaru salīdzināt, bet esmu mēģinājis pāris citas *ubuntu versijas un dažādas Suses, Fedoras, Sabayon, Slackware, Mandriva versijas un vēl pāris BSD distributīvus.

    Jāsaka, ka nekā labāka par Gentoo, kas uzlikts ar minimal install, nav. Nu, labi, varbūt ir, bet es neesmu redzējis.

    Ok, man pagāja aptuveni nedēļa, kamēr visu mierīgi nokompilēju, pārkompilēju, pieliku X’us, nokonfoju, pieliku visas pārējās vajadzīgās lietas u.t.t., bet galu galā sistēmu es nelieku uz mēnesi, tāpēc uzskatu, ka tas ir tā vērts, jo ar rezultātu esmu ļoti apmierināts.

    #168403
    samurajs
    Participant

    To azazul: vasarā samurajs nerij maģisko sēni, vasarā viņš tikai tempj alu!!! Capito? 😀

    Protams, mēs visi zinām, ka tu esi guru NIX lietās… uz tāpat mēs zinām, kas slēpjas zem ‘azazul’ nika… :rofl:

    Tad vismaz varbūt varētu konkrēti ko ieteikt, kura *NIX distra būtu vislabākā “uz palikšanu”? Tāda, kuru arī normāls cilvēks spētu sakonfot!

    To osh: paldies par konkrēto atbildi!

    To Twinky: nekas jau sevišķs nav: AMD Sempron 2600+, RAM 1GB + 256 MB… mātene Asrock K3Upgrade… videokarte prastā geForce FX5200. bet nesūdzos. Godīgi sakot proci tas ubuntu stipri vairāk rij salīdzinot ar WinXP… Bet RAM- mazāk.

    #168404
    azazul
    Participant

    Nuuu .. tur jau tā lieta, ka nevar tā vienkārši atbildēt.

    ņ¦em vērā ka normāli lietotāji NIX parasti nekonfigurē (neteikšu ka nelieto). Punkts.

    Bet ar userfriendly NIX’iem, kurus lietotājs spēj vienkārši konfigurēt, ir diezgan daudz problēmas : ātrdarbība, stabilitāte, aptaukošanās, komūna utt. utjp. (jau jūtu ka tūlīt kāds bļaus, ka ubuntu gan tā nav .. hehe .. ir).

    Tie arī ir iemesli, kādēļ man šļiet, ka juuzerfrendlij nix’i īstī nav piemēroti pastāvīgai lietošanai.

    Labāk skaties uz ‘nopietno’ galu: Gentoo, ZenWalk, FreeBSD, Debian.

    (slackware imo ir domāts entuizastiem vai mazohistiem .. vai abiem).

    Sākumā pieminēji PCBSD. Galvenais iemesls kādēļ es to ik pa brīdim pareklamēju ir ilglietojamība.

    Laika gaitā tā lietotāji pāriet no PCBSD uz FreeBSD. To izraisa dažādi updeiti un portu sistēmas labumi. Tai pašā laikā tiek joprojām saglabāta orģinālā PBI un Update sistēma. Liekas tuvākais radenieks Linux saimē tam būs Sabayon, kas ir bazēts uz Gentoo.

    .. nu tā apmēram

    :hmz:

    #168405
    samurajs
    Participant

    To azazul: Paldies! Laikam jau FreeBSD būs īstais. Cik paņēmos ar Live CD, tīri labi patika. Instalēšu tikai tad, kad jutīšos tam gatavs.

    #168406
    osh
    Participant

    FreeBSD, manuprāt, ir ļoti laba izvēle. Pats nepilnu gadu atpakaļ pāris, trīs nedēļas uz šamo padzīvojos, varu teikt ļoti labus vārdus. Lai gan citi mēdz ar FreeBSD baidīt mazus bērnus, minimal install ir pat krietni vienkāršāks nekā Gentoo. Pati OS ir ātrākā un stabilākā no tām, ko esmu mēģinājis. Turklāt forši, ka var instalēt gan no portiem, kam parasti arī dotu priekšroku, gan ar pkg_add ekstremālos gadījumos, kad galvenais ir uzlikšanas ātrums. Ceru, ka neko smagi nesamuldēju, esmu jau mazliet piemirsis par BSD 🙂

    Nelietoju to tikai dēļ sūdīgā Skype un flash atbalsta, kā arī ne pārāk ērtās apdeitu sistēmas.

    Varbūt azazul (iespējams, kļūdos, bet kaut kā aizdomīgi līdzīgs vienam FreeBSD lietotājam, kurš citur pazīstams ar citu niku 😀 ) varētu pastāstīt, vai kaut kas ir mainījies šajā ziņā pēdējo mēnešu laikā un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

    #168407
    azazul
    Participant

    Kāda vaina nikam ? Orģinālo man te nobloķēja .. nez tikai par kādiem nopelniem.

    :hmz:

    Anyway. Par problēmām (par labajām lietām tu vienmēr vari vieglāk atrast):

  • Skype ir NIX kopējā sāpe. Portos svaigakais ir 1.3.0.30_2, linux itkā ir 1.3.0.53, bet to arī var uzlikt uz bsd.

    Ir grūtības pierubīt mikrofonu. Bet tā arī nevienam linuxistam nav sveša problēma.

  • Flash .. ar 7to nav problēmu. Bet 9tais joprojām tiek uzskatīts par nestabīlu (portos gan ir).

    Lai nu kā, ir zināms ka pcbsd 1.4 relīze (tas pats freebsd vien ir) būs ar integrētu Flash (7) un Operu (9.20+). Principā flash problēmas ir risināmas.

  • Upgeidi nav problēma. Prasa gan nedaudz vairāk uzmanības (bet ne skillus): pkgdb -F , lai salabotu atkarības un portupgrade -NaPP , lai uzliktu jaunākās pakas (joprojām gan ir iespēja updeitus arī kompilēt pašam). Ja taisa upgreidu pēc pilnās programmas (kernelis on world neskaitās .. tas ir ātri) ar portpgrade -far (ja nekļūdos ar flagiem), tad tas var aiņ emt pat pus nedēlu (atkarībā no resursiem). Tai lakā gan OS joprojām var lietot.
  • Ir zinam ka pastāv problēmas piešķilt ICH7 (jaunās intel integrētās) skaņ askartes un go7000 sērijas nVidia kartes (portatīvajos).

    Ir pāris vairāk vai mazāk klasiskas problēmas ar web kamerām, wifi un mobīlajiem, bet ja nesprauž klāt dzelžus kas iznakuši pagājšnedēļ, tad parasti visu var piedabūt pie dzīvības

  • Bonusi .. nekas diži jauns (priekš parastajiem mirstīgajiem) nav klāt nācis 6.X zaram .. par 6.2 var palasīt šiten te. Liekas lielakais upgreids ir Xorg7.2 , kas beidzot ticis atzīts par pietiekoši stabilu lai tiktu portos (liekas visi to jau lieto vismz kopš pagājušā decembra .. bet anyway, tagad tas ir officiāli). Patiesībā nekāda lielā darbība ap 6.X zaru vairs nav. Komūna vai nu siekalojas ap 7.0 aprakstiem, vai jau ir pārgājusi uz bleeding edge. Palasīt par to. kas zem 7.0-CURRENT slepjas var šeit.

    Migrēt no Ubuntu būs diezgan grūti. Bet tas ļoti palīdz apgūt NIX ka tādu un sniedz plašāku perspektīvu WinLinBsdMac ticības karos.

    p.s. jap FreeSBie ir laba lieta (integrēti kodeki =] ), bet pašam FreeBSD nav liveCD. Š ķiet nevienam nopietnajam bezmaksas NIX nav officiālu LiveCD (gentoo installCD neskaitās).

    … nu kaut kā tā

#168408
Tvinky
Participant

samurajs wrote:

To azazul

To Twinky: nekas jau sevišķs nav: AMD Sempron 2600+, RAM 1GB + 256 MB… mātene Asrock K3Upgrade… videokarte prastā geForce FX5200. bet nesūdzos. Godīgi sakot proci tas ubuntu stipri vairāk rij salīdzinot ar WinXP… Bet RAM- mazāk.

Nu man: AMD Athlon 1.3 256 DDR-333 un nVidia Gforce MX 100/200 64mb – un es redzeeju tos lagus ar programmam 😉 Protams nezkapec uz ext3 tas maniijaas labaak, bet uz XFS neparaak. Bet anyway tagad testeju citus distro.

#168409
Foxsk8
Participant

Visvairāk man piesaista tie grafiskie elementi, kur var grozīt tos entos logus, ķēmot utt…. Vienkārši šādā veidā varētu čomiem parādīt, ka *nix nemaz nav tāds ***** kā skolās skolotājas saka, ka tā nemaz nav OS. Tādus cilvēkus vajadzētu kaut kur iekompilēt.

Š eit arī video

https://notepad.lv/video.php

#168410
samurajs
Participant

To azazul: Paldies par izsmeļošajām atbildēm un vari reģistrēties ar īsto niku! Atvainojos, ja kaut kāda stulba pārpratuma dēļ tiki bloķēts. 100%, ka manis tanī laikā te vēl nebija. Mūsu banliste ir tukša, nevienu nebanojam. Esam par draudzību, demokrātiju un vārda brīvību.

Tavas zināšanas NIX sfērā mums ļoti palīdzēs šīs lietas popularizēšanā.

To Fox: Mjā tie ļumekļi u.c. specefekti patiešām labi, lai piesaistītu p0k3s :rofl: Bet manuprāt, visjaukākais, ko es NIX atrodu, ir drošība, ka vari vazāties, kur vien vēlies, bez riska saķert visādus tārpus un zirgus, un špionus! Plus iespēja izzināt par savu OS daudz ko vairāk, nekā atļauj slēgtās OS.

#168411
Foxsk8
Participant

Tas tiesa. Es varu azazul nomainīt niku, vienkārši, ja viņs regosies par jaunu, tad jau tēmas būs cita usera, nevis viņa.

#168412
samurajs
Participant

Nu tad nomaini, varu derēt, ka nebūs dusmīgs :rofl:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā