Dzesētāja ventilatora nomainīšana

Sākumlapa Forumi PC modings PC modings Dzesētāja ventilatora nomainīšana

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154226
    Willis
    Participant

    Ja nomainīt OCZ Gladiator MAX CPU desētājam oriģinālo ventilatoru pret Ultra Quiet Fan Akasa APACHE

    https://www.akasa.com.tw/index.php ventilatoru, OCZ Gladiator MAX dzesēs CPU labāk ?

    P.S.

    Akasa APACHE linku sistēma neņem pretī .

    #270838
    msh
    Participant

    Skatos kristāla bumbā, nevaru ieraudzīt tavus ventilatorus…

    Eksistē tāds parametrs kā gaisa plūsma. Skaties un salīdzini. Bet iesākumam sakārto gaisa plūsmu savā kastē.

    #270839
    Sysadmins2
    Participant

    Sakārtot gaisa plūsmu savā kastē ? :D, varbūt ar bormašīnu pastrādāt cilvēkam piedāvāsi vai atvērto durvju (caurvēju) dienu mājās uzrīkot piedāvāsi ? Kur jūs tādi rodaties ?

    #270840
    msh
    Participant

    Nu redzi, reizēm rodas arī loģiski domājoši cilvēki, nevis tikai tādi truli cirvji kā tu ;> Tavu domāšanas stilu jau nav grūti iedomāties – korpuss “super duper huļi ti hočeš” brenda – tik un tik sotaki, viskrutākā brenda veņķiki, tik un tik desmiti gabalā utt 😀 Kamēr ja rokas neaug no dirsas, uztaisīt lai proča ventilators vienkārši nekulsta gaisu apkārt bet gan tiek apgādāts ar vēsu gaisu un no radiatora izpūstais gaiss tiek izpūsts no korpusa var arī iekļauties piecītī – un ieguvums būs vismaz kādi pieci grādi. Protams, tavai šlakai tas nav pieņemami, jo pietrūkst vēdeklīša vicināšanas iespējas 😀

    Es drīzumā savai kastei arī pieķeršos, tikai jāsagaida, kad atnāks visas jebajā uzsūtītās lietas – un man primāri ir dabūt skaņu pieņemamos līmeņos, bet tā, lai dzese no tā neciestu – nāksies arī pavīlēt korpusu lai viena aiz neefektīvas redeles aizbāzta 8cm veņķika vietā iebāztu 14cm, ko darīšu ar veņķiku pie mātenes, tad izdomās – vai tā vietā liks 10cm, vai divus 8 cm – jāvīlē būs jebkurā gadījumā. Apakšējā korpusa daļa – karteles un cietuči tiks norobežoti, cietuču veņķiki gaisu iepūš, pa aizmuguri tas izceļos ārā, uz katra proča gaisu pūtīs pa 12 cm veņķikam, uz NB 8 vai 6 cm, tie visi trīs būs nostiprināti uz organiskā stikla plāksnītes, telpā starp kuru un vāku vēsu gaisu pūtīs 14 cm veņķiks, mātenes augša arī būs noslēgta un no telpas gaisu sūks ārā barokļa un aizmugurējais veņķiks. Bundžets šim pasācienam apmēram 45 mārciņas 🙂 Nianses, iespējams, mainīsies un nākotnē noteikti vēl būs jāpiestrādā. Par cik šis korpuss ir ļoti jauks, vākā šoreiz veņķiki likti netiks kā iepriekšējajiem kompjiem 🙂

    #270841
    Willis
    Participant

    Nekur netā neatrodu cik spēcīga ir gaisa plūsma šitam oriģinālajam OCZ Gladiator MAX ventilatoram , Akasa APACHE ir kluss un ar spēcīgu airflow’u .

    #270842
    Ralfie
    Participant
    #270843
    ruukjis
    Participant

    Ar bormašīnu tu vari ap savu galvu pastrādāt – veikt pašrocīgu trepanāciju, savādāk izskatās, ka tavas smadzenes tā arī nav iepazīstinātas ar skābekli.

    #270844
    Sysadmins2
    Participant

    😀 nu, ko sēdi uztaisi tādu kasti cilvēkam, neaizmirsti ieliec bildes, lai var sāk kritizēt izpildes kvalitāti, ja labi uztaisīsi varbūt parādīsies tev savs biznesa lauciņš ? Varēsi atvērt bodi un pa lēto bez PVN to visu tirgot :D.

    #270845
    Sysadmins2
    Participant

    ignore, sorry 😀

    #270846
    Anonīms
    Neaktīvs

    Š…em kādu no Arctic Freezer sērijas ar gumijas piniem. Jamie ir praktiski nedzirdami, ar iebūvētiem temperaturas sensoriem, pats labums.

    Un ko pie velna tas skujadmins pīpē? m?

    #270847
    Willis
    Participant

    Man tik traģiski nekarst lai likt Arctic Freezer, bet par Zalaman vajadzēs padomāt, agrāk lasīju ka Zalaman pie reizes dzesē arī chipsetu un operatīo atmiņu .

    Pēc kāda pus gada derētu izzāģēt otru caurumu 120.mm ventilatoram, tad pilnīgi pietiktu ar diviemm sakarīgiem ventilatoriem kuri vilktu ārā gaisu .

    #270848
    Ralfie
    Participant

    Nevis traģiski nekarst, lai liktu AF, bet nevibrē un slāpē skaņu.. man ar tādi Arktiskie frīzeri bija.. 5 gadus – tad nokrita, jo tie gumijas amortizatori sakalta un pārplīsa.. bet iespaids ir pats labākais.. protams ja liec lielos spārnus tad ar fankontroli nogriez apgriezienus un kompim tik cieto disku var dzirdēt, ja vien nelieto ssd.

    #270849
    msh
    Participant

    Tas regulators ir domāts cilvēkiem, kam nav ko darīt – un tad var tos puļķus grozīt 😀 Proču temperatūra pēc noslodzes svārstās max 5 grādi, tātad pročiem neko kruķīt nevajag, korpusam tas pats, videokartele varbūt ir bik savādāks variants, bet manējajai veņķika apgriezienus regulē pati kartele, atkal atkrīt. Un priekš kam tās gumijas ir vajadzīgas? Lēts, sūdīgs veņķiks kas vibrē, jeb tu nolauz kādu spārnu un tad tiešam disbalanss rodas? 😀 Man kaut kā galvenās problēmas rodas no 1) Paša ventilatora griešanās skaņa – bukses ir sūdīga lieta, bet gultņi ir vēl sūdīgāka, jo jauni ir labi, bet kad šie paliek vecāki, var palikt trokšņaini un tur neko nevar izdarīt… 2) gaisa plūsmas skaņa – tāpēc caurumam, kurā ventilators ir ieskrūvēts ir precīzi jāatbilst ventilatora formai.

    #270850
    Ralfie
    Participant

    Tas regulators domāts, lai padarītu kompi vēl klusāku un redzētu reālās temperatūras..

    1) Ventilatorus var izjaukt un saeļļot.. ja vēl nezināji..

    2) Gaisa plūsmas skaņa rodas arī no prastiem veņķikiem – izlabot var samazinot to apgriezienus vai vispār pāriet uz ūdensdzesi.

    😀 izlasīju tavu kastes aprakstu.. 😀

    “..alumīnija korpuss kura robežās atrodas 10 ventilatori :>” – frīks! 😀

    #270851
    vincister
    Participant

    Civilizētām platēm nevajag nekādus regulator-puļķus, jo pašas regulē cik španungu dot ventilatoram.

    Cik ļoti Tev tur karst, ka gribi mainīt?

    #270852
    Willis
    Participant

    Š ajās karstajās dienās VGA temperatūras pie slodzes mazāka par 87C’ nekad nebija, protams tie nav tmperatūras griesti un tomēr labāk kad ir zemāka .

    ===

    Es esmu pret visādu papildus ventilatoru likšanu korpusam neparedzētās vietās, ar to var izjaukt pilnīgi visu gaisa plūsmu korpusā un finālā no “cunami” korpusā nekas lāga nedzesēsies .

    #270853
    Wuu
    Participant

    Kaut kas tev tur SMAGI nav kārtībā, man ir 4x12cm ventilatori un dzirdēt karstākās dienās var tikai barokli.

    Lietoju standarta Cooler Master ventilatorus un termopastu. https://m79.lv/Cooler-Master-120mm-SickleFLow-Red-LED-Quiet-Case-Fan-R4-L2R-20AR-R1_87398.html

    Cpu Max 40, Gpu Max ~65, dzirdēt, ne vienu ne otru nekad nevar.

    #270854
    msh
    Participant

    Kompi padara vēl klusāku pielasot nepieciešamos ventilatoru apgriezienus mainot tiem pievadāmos spriegumus – vienu reizi. Galu galā, tāpat vien var dabūt +5v, +7v un +12v, bet principā var vēl dažus spriegumus līdz pat 24v. Un ir pat potenciometri nopērkami. Reālās temperatūras? Kā reālās temperatūras? Man programma parāda mana GPU vai CPU reālās temperatūras, tie tavi uzlipinātie sensori parāda tikai radiatora reālo temperatūru, kas man ir diezgan vienaldzīga, jo neko neparāda.

    1) Ventilatorus var saeļļot, jā – izklausās ka tu nekad neko labāku par bukšu ventilatoriem redzējis neesi 😉 Sadilušu gultni var saeļļot – es savējiem norāvu malu blīves un salaidu eļļu – bet klusāks viņš no tā nepaliek…

    2) Nu priekš tam vajag orientēties uz vismaz 12 cm ar max 1k rpm ;> Bet cauruma formai jābūt optimālai – savulaik to ar savu pirmo 12 cm GlacialTech SilentBlade iemācījos – griezās viņš uz kkādiem 700 vai 800 rpm, bet kad viņš dzesēja proci, nostiprināts kastē un tam priekšā bija vāks, kurā bija četrstūrains caurums, gaisa plūsmas skaņa bija diezgan briesmīga. Pēc tam, kad uztaisīju organiskā stikla vāku ar precīzi izvīlētu ventilatora formas caurumu, viņš bija praktiski nedzirdams no metra attāluma.

    Un manas kastes apraksts – pagaidām mans vienīgais nopelns bija ka es šito kasti esmu nopircis 😀

    #270855
    msh
    Participant

    Kādu gaisa plūsmu tu tur taisies izjaukt – to, kas noklusējumā ir virpulis, kur proča veņķiks dzenā uz riņķi gaisu, kuru nupat jau izpūta piecas reizes cauri? 😀 Pirms gaisa plūsmu nenoorganizē, tās nav, līdz ar to nav ko izjaukt 😀

    Gribētos uztaisīt ko tādu kā savulaik biju savai latvijas kastei uztaisījis – ne tikai viens vākā ielikts silentblade dzesēja CPU, bet vēl mātenes augša bija norobežota ar plastmasas veidojumu, no kura gaisu ārā rāva korpusā iestiprināts silentblade [kuru lai tur ieliktu nācās ļoti agresīvi korpusu ar fleksi apstrādāt 😀 ]. Man patika kā man vienreiz sanāca – kaut ko padarīju kastē, ieslēdzu, palietoju kādu pusstundu, paskatos, procim kaut kā baigi augsta temp, ap 60c [normāli bija 40-45], paskatos, proča veņķiks aizmirsts pievienot 😀 , proci dzesē tikai korpusa ventilatora radītā gaisa plūsma.

    #270856
    Willis
    Participant

    Tev Wuu ir čerti 120.mm ventilatori, man korpusa aizmugurē ir viens + 120.mm OCZ Gladiator MAX + HD 6850 videokartes ventilators, tagad ieliku 92.mm KamaFlex ventilatoru korpusas sānā un pašlaik temperatūra ir Š Ä€DA .

    Tiko spēlēju Need for Speed: Shift .

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā