EK piespriež Intel 1 miljardu eiro naudassodu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas EK piespriež Intel 1 miljardu eiro naudassodu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148687
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_european_commission_lindsaysized_1.jpg[/imgl]Eiropas Komisija (EK) pabeigusi izskatīt lietu par Intel negodīgo konkurenci pret AMD un atzinusi kompāniju par vainīgu. Intel nāksies samaksāt 1,06 miljardus EUR soda naudu. Š ī jau ir otrā lieta, kuru lielie magnāti zaudējuši EK izmeklēšanā (pirmais “iekrita” Microsoft par 497 miljoniem).

    Notepad jau savulaik rakstīja par Intel skandālu, bet īsumā atgādināšu. Laikposmā no 2002. līdz 2007. gadam Intel sadarbojās ar vadošajām datorfirmām Acer, Dell, HP, Lenovo un NEC, un piesolīja lielas atlaides savai produkcijai gadījumā, ja šīs firmas nesadarbosies ar AMD. Tāda pat prakse tika piekopta attiecībā uz elektronikas lielveikaliem, piem. Media Markt tīklu.

    Š ai gadījumā EK vairāk interesēja cilvēktiesības nekā AMD zaudējumi. Ja pircējs vēlējās nopirkt datoru ar AMD procesoru, viņam tas bija grūti izdarāms, jo tādu vienkārši visur pārdošanā nebija.

    Protams – Intel savu vainu neatzīst, pārsūdzēšot lietu apelācijas kārtībā. “EK neesot līdz galam iedziļinājusies problēmā, un esot ignorējusi papildpierādījumus.” Bet fakts ir tāds, ka ar Eiropas Komisiju joki mazi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_intelamd_1.jpg[/img]

    Avots

    #197943
    Jusis
    Participant

    Ta miljards vai miljons? Milj. tas ir kas?

    #197944
    jauneklis
    Participant

    Kas tad viņiem samaksās un viss turpināsies no gala !

    #197945
    ob1
    Participant

    Sen vajadzēja …

    #197946
    msh
    Participant

    Samurajs, ieliki nu gan bildi – AMD ar duronu un athlonu [thunderbirdu 🙂 ] sasit trešo peni un celku 😀 😀 😀

    #197947
    samurajs
    Participant

    Jusis: miljardu! Miljons priekš EK ir tikai sīknauda 😀

    msh: 2002. gadā, kad šie sāka villoties – tādi vien tik bija 😀

    #197948
    Aldis
    Participant

    AMD duroni tiesham rullee 😀 😀 karst un jaudas zinjaa kaa Pentium-II 🙂

    Nu vsp.. kaada vaina? Esmu prieciigs ka manaa DELL ir iekomplekteets pamataa Intel.. 🙂 Vismaz mazak satraukuma par degshanu uz nedeelju gariem uptimeem 🙂

    Kgan.. daudziem savvaljas dzivnieciniem patiik pacepinaat olas no riitiem neizejot no istabas uz uzmetot taas uz proch.. 😉

    #197949
    ob1
    Participant

    Aldis wrote:

    AMD duroni tiesham rullee 😀 😀 karst un jaudas zinjaa kaa Pentium-II 🙂

    Nu vsp.. kaada vaina? Esmu prieciigs ka manaa DELL ir iekomplekteets pamataa Intel.. 🙂 Vismaz mazak satraukuma par degshanu uz nedeelju gariem uptimeem 🙂

    Kgan.. daudziem savvaljas dzivnieciniem patiik pacepinaat olas no riitiem neizejot no istabas uz uzmetot taas uz proch.. 😉

    Mēģināju tās olas cept. Nesanāk. Varbūt tāpēc, ka nevaru temeratūru augstāku par 33°C uzdzīt pat pie slodzes? 😀

    [img]https://notepad.lv/userpix/1679_amd_cool_1.png[/img]

    Tas protams nav Durons …

    #197950
    mildaa
    Participant

    Aldis – pats saproti, kādas muļķības esi sarakstījis!?! Tie kas cepās, bija Intel proči… Laikam būsi mārketinga upuris :lala: Jaunatne salasās šīs “gudrās” atziņas, un tad vārtrūmēs un smilšu kastēs dalās ar savām “zināšanām” 😀

    #197951
    msh
    Participant

    Aldis es nezinu, tev laikam ir kādreiz kāds smagi iesitis pa galvu ar porķiku, kurā bija AMD procesors, vai kāds uzlaidis no otrā vai trešā stāva loga kasti, kurā bija AMD procesors? 😀 Mūžīgi tev fimpeļa proči ir labāki pat tad, ja vajag izfantazēt no zila gaisa pasakas kā te 😀

    Tajā laikā, no kura ir tā bildīte, kad prču takstfrekvences bija ap gigahercu, AMD ļoti smagi ierullēja – pirmkārt, fimpelim mainot ražošanas procesu, radās smagas problēmas, kā rezultātā tas nespēja uzražot nepieciešamajā skaitā trešos peņus, un tādēļ brendi pievērsās AMD, kurš arī nespēja pilnvērtīgi nodrošināt pēkšņi radušos pieprasījumu. No otras puses, AMD tolaik gāja uz stipri lielākām FSB frekvencēm un lielākiem proču kešiem, kādēļ athloni/duroni sliktākajā gadījumā bija vienlīdz stipri ar P3/celkām. Tā kā duroni bija apgraizīti athloni/athlon xp tikai keša ziņā[un tāpēc no tiem praktiski neatpalika], tad līdz gigahercam bija ar 100 MHz FSB, pēc tam ar 133 MHz FSB – tajā pašā laikā pirmais celku modelis, kurš dabūja 100 MHz FSB bija ar 750 Mhz taktsfrekvenci – man te ir 733 MHz celka – jā, tā tiešām jaudas ziņā ir kā P2 – ko tu ar lēnu kopni padarīsi… Vienīgais no tiem taviem apgalvojumiem, kurš ir kaut cik patiess – karst – jā, ar 8 cm veņķiku, kas uz 2k griežas, kādi 50 grādi varbūt būs – bet tas nestāv ne tuvu tam režīmam, uz kuru parasti darbojas P4 – 85 grādi ar putekļiem pilnu veņķiku 😀 Ja nav žēl ausis, tad var arī vecos AMD pročus lietot ar tādiem veņķikiem, kā visādiem P3 un P4 – uz 3-4k rpm, tad būs skaļi, toties vēsi, axp1800+ pie 3k rpm veņķika ar noklusētajiem uzstādījumiem vispār tikai uz 35 grādiem uzsilst 😀

    #197952
    rajah
    Participant

    tā tam Pimpeļinteli vajag. sen jau redzēts ka visur tik grūž inteļus priekšā tāpēc ka slepus lobē veikalniekus.

    tam tur kam AMD karsējas. – ko tu teiktu kad ieraudzītu un dzirdētu vienu Inteli man vienā darba vietā, kas pat no garantijas atnāca ar cepošos proci, pēc neilga laika ventilis ierubās ar neciešamu gaudošanu un augstu temperatūru.

    tieši tāpēc arī intel neesmu nevienam ne pircis ne ar gādājis.

    #197953
    msh
    Participant

    Rajah, ir viens “bet” – AMD sāka ar Athlon 64 likt pročiem IHS, ceru ka socket AM2 pročiem probas ir novērstas, bet socket939 pročiem bija problēmas ar IHSiem, kuriem bija sūdīgs kontakts corēm, OC gīki šo iemeslu dēļ saviem Athlon 64 IHSus nahrenizēja, ar žileti nogriežot, lasīts, ka tā pat desmit grādus varēts dabūt nost. Bet zato visi P4 bija pretīgas krāsneles ar smuki pieputošiem radiatoriem, ja nebūtu fimpelis ieviesis tukšās taktis, tad P4 būtu tam bijis ne tikai aplauziens, bet arī smagas finansiālas auzas 😀

    P.N. Kā var izveikt to, par ko Aldis mūžīgi kladzina – nokurināt AMD proci ar darbojošu veņķiku, man joprojām nav skaidrs jo mātenēm tak ir aizsardzība – ja nu vienīgi nabagam patrāpījās ar reti sūdīgi uzliktu IHS 😀

    #197954
    rajah
    Participant

    mans pašreizējais kompis ir ar AMD 939 soketu – 3000+. pašlaik ir 33 grādi, lai gan pat varētu būt stingri pieputējis, tā kā korpusā vairs vietas nav kur cietos sastūķēt. nu NAv man problēmu temperatūras dēļ.

    #197955
    msh
    Participant

    Problēmas bija vairāk viena kodola otram galam. Zinu vienu frīku kurš dzina [tagad gan jau ko citu nopircis] Athlon 64 3800+ uz 3 GHz, bet ar amputētu IHS.

    #197956
    barkley128
    Participant

    Kā kompānija, man tā firma dziļi riebjas, šis jau nav vienīgais tāds gadījums..

    Dodu priekšroku AMD, veiktspēja pilnībā apmierina un cenas arī ir sakarīgas.

    #197957
    iKey
    Participant

    Vienkārši nepaveicās

    #197958
    dzhonsons
    Participant

    Paši sev rok bedri 😀 Lai tik turpina 🙂

    #197959
    DMG
    Participant

    Nez par kādām AMD problēmām Aldis runā… Vairāk kā 5 gadus nodzīvoju ar savu AMD 1900+ un vienīgā problēma, kas man bija bija sasitīta ar manu mātes plati. Citādāk ar proci problēmas šo 5 gadu laikā nebija nekādas. Žēl pat, ka vairs AMD nevar normāli par saprātīgu cenu iegādāties un atliek tikai Intelis.

    #197960
    ruukjis
    Participant

    msh wrote:


    P.N. Kā var izveikt to, par ko Aldis mūžīgi kladzina – nokurināt AMD proci ar darbojošu veņķiku, man joprojām nav skaidrs jo mātenēm tak ir aizsardzība – ja nu vienīgi nabagam patrāpījās ar reti sūdīgi uzliktu IHS 😀

    Ar uzliktu radiatoru, to nevarēja izdarīt, bet bez ventilātora gan – vecie AMD (Thunderbird) sadega paķerot līdzi mātesplati , kamēr 3. Peņi tikai uzkāra kompi. Par AMD XP un jaunākime gan neņemos spriest.

    #197961
    msh
    Participant

    ruukjis wrote:

    msh wrote:


    Ar uzliktu radiatoru, to nevarēja izdarīt, bet bez ventilātora gan – vecie AMD (Thunderbird) sadega paķerot līdzi mātesplati , kamēr 3. Peņi tikai uzkāra kompi. Par AMD XP un jaunākime gan neņemos spriest.


    Nestāsti, es to visu zinu. Es šaubos, ka uz axp būtu savādāk, tur vienīgā starpība ir proča dizains, kas tik ļoti nekarst, bet savādāk tas pats vien ir.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā