Expresspētījums – kura OS rijīgāka?

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Expresspētījums – kura OS rijīgāka?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146171
    samurajs
    Participant

    Tā kā atsevišķi lietotāji cenšas pierādīt, ka Win XP darbojas īpaši ātrāk par citām OS, pacentos šo lietu papētīt.

    Dual boot PC: WinXP ar Vistamizer ādu, Debian Lenny ar GNOME 2.20. CPU: AMD X2 4400+, 1 GB RAM

    Win atvienots tikai rijīgais MSN messenger, pārējie starta procesi abām OS atstāti.

    OS ielādes laiks no GRUB izvēlnes līdz grafiskās vides ielādei:

    Win = 37 s

    Linux = 38 s

    Miera stāvoklī:

    CPU

    Win = 1-2%

    Linux = 2-3%

    RAM

    Win = 260 MB

    Linux = 222 MB

    Atskaņojot filmu ar defaulto pleijeri (WMP11 un Totem attiecīgi):

    CPU

    Win = 15-20%

    Linux = 20-25%

    RAM

    Win = 310 MB

    Linux = 262 MB

    Secinājums: Nekādu īpašu atšķirību nav. Viena OS mazliet vairāk slogo CPU, otra mazliet vairāk patērē RAM.

    Interesants fakts: Atskaņojot filmu uz Win ar VLC player – CPU patēriņš pieauga tikai par 1 % (sasniedza 3% total). RAM patēriņš pieauga par 10 MB, sasniedzot 320 MB. Acīmredzot ar šo pleijeri visu slodzi uz sevi ņem videokarte.

    #171956
    azazul
    Participant

    Vai vienreiz nepietiks ?

    Bez tam , tava statistika ir tendencioza.

  • Nav slodzes dalījuma pa kodoliem.

  • Nevienā no salīdzinājumiem netiek iekļauts SWAP un Virtual Memory.
  • OS nav miera stāvoklis. Eksistē fona procesi itsevišķi defaultajā konfigā.
  • Totem un WMP nav salīdzinami.
  • VLC ir drausmīgi līks playeris
  • Boot laiks nav svarīgs
#171957
samurajs
Participant

Mefisto: tas nav zinātnisks pētījums, bet uz ātro “piemests pim**s pie deguna”. 😀

Lai viens otrs neņaud, ka Win ir pārāks šai ziņā.

Linux SWAP patēriņš bija 0 MB , Win pagefile atslēgts. Tā kā RAM dati daudzmaz pareizi.

Kādi trūkumi, Tavuprāt, VLC? To gan gribētos zināt. Man jamais ņem pretī jebkuru standartu, arī visādus mazizplatītos. To vēl laikam tikai mPlayer spēj.

#171958
samurajs
Participant

Sid: tu varētu minēt konkrētas programmas! Piem. Firefox man atveras vienādi ātri! Vispār vienīgā programma, kas man jūtami iebremzē uz Linux ir Amarok. Bet izeja ir- var to uzlikt starta meņucī.

#171959
shady
Participant

Man Amarok ar iet normāli.

#171960
Foxsk8
Participant

Tad nu tā. Tākā sēžu uz Win XP. Tad ieteiktu samurajam patestēt šo OS, ar vienu tweak palīdzību. Izdarīto to pats, bet man jau šis tweak ir uzlikts un nost nevaru dabot.

https://notepad.lv/RegTweaks.reg

Š eit varam nedaudz palasīt par šo tweaku:

https://notepad.lv/viewtopic.php?t=140

Kā jau teicu, par bojājumiem, ja nu kaut kas notiek, neuzņemos atbildību. Cik esmu licis, visiem viss ir ok.

#171961
samurajs
Participant

Foxsk8 wrote:

tweak ir uzlikts un nost nevaru dabot.

Tu mani par ēzeli uzskati, ka likšu virsū šaubīgu softu, no kura pēc tam nevar tikt vaļā?

Labi, nāksies atjaunot “mācību Windows” uz Virtualbox’a. Tad viss pie kājas…

#171962
Foxsk8
Participant

Jā, kad uzrakstīju savu domu, tikai pēc tam iedomājos par Virtual Box. Gaidu tavas atsauksmes par šo tweak.

#171963
usins
Participant

interesanti, tad man jāsaka, ka Vista boot laikā man neatpaliek. Bet patērētie resursi gan ir lielāki 🙂

#171964
memorex
Participant

Vista arī apmēram slēdzas iekšā kādas 30 sec (X2 4600 2GB ram)

#171965
usins
Participant

x2 1,6 GHz 1GB RAM 🙂 38 sekundes 😀

prasa lai vista Pamostos un saaktu det errorus jox par erroriem, sen nav neko metusi, es pat kļūstu tramīgs dēļ tā 😀

#171966
samurajs
Participant

usins: sūdi pienāks tad, kad tos vismazāk gaidīsi :rofl:

#171967
Foxsk8
Participant

Samuraj, kā sokās ar mācību XP testēšanu ar manu ieteikto tweak?

#171968
samurajs
Participant

Tiktāl vēl nav tikts. Mācību XP ir uzlikts un smuki sakonfots, tagad uz tā testējas Avast AV un jaunais OpenOffice 2.3 (iesaku!!!). Gan jau tweakam ar laiks pienāks. Papriekš tik pilnu reģistra bekapu jātaisa :hmz:

#171969
memorex
Participant

Usins tev sata cietais? Ja jā nav problēma ar jauno update, kad toolbar parādās “safely remove hardware” ikona un piedāvā abas cietā diska partīcijas atvienot :win:

#171970
samurajs
Participant

memorex: kur tu iebrauci ar “safely remove hardware”? 😀 Uztaisi jaunu tēmu kur pienākas, un es zinu risinājumu;)

#171971
usins
Participant

Nu pēc teorijas ira man sata 🙂 bet neesmu updeit`ojies japaskatas kas būs 🙂

Man portable computer, viņam nedaudz savādāka uzbūve. 😀 Pat XP var uzmest 😀 bez atsevišķiem sata draiveriem 🙂

#171972
remarco
Participant

nu ko var njemties…..

kada starpiibas kura os aatraaka vai leenaak?

es piemeeram tagad esmu uzlicis kaut kaadiigi freebsd…

teikshu godiigi ir lietas kas vispaar nekustaas…

bet tur jau mani liikie pirkstelji vainiigi,

toties zinu ka serveris rukaa un visss kas man te liiki salikts tomeer izpildas.

xp, nu nez aatrs varbuut vinjsh ir tikaii pirmaas divas nedeeljas, peectam vinjsh pazinjo ka virtual memory full vajag palielinaat un naakamais solis ir ka vinjsh sagrib defragmentu….. utt utt….

respektiiivi saak visu vilkt aarpraatiigi leeni, kad uztaisa defragmenteeshanu uzreiz aiziet..

personiigi es domaaju ka tas ir speciaali taa izdariits lai cilveeki to cietni ociitu ar defragmenteeshsanu.

godiigi sakot ilgterminjaa xp zaudee…. iipashi ja ir lietotaajs pie kastes kas neko nejeedz no os- piemeeram es….. vieniigais glaabinjsh ik peeec pusgada ir

paarinstaleet os jo bremzee pilniigi viss…. saakot jau no os ielaades utt….

ai vaardu sakot nav aatraakas un leenaakas os. galu galaa katras darbiibas izpildiishanai sisteemai vajag laiku un kaut kaadu kaartiibu kaa to dariit.

taa ka nav ko te ar niekiem nodarboties…..

p.s. un vispaar cik esmu noveerojis tad xp uz vaajaakas un jaudiigaakas mashiinas straadaa apmeeram liidziigi. nezinu kaa vinjsh tur sakonfojas un kaa vinjsh tur norij tos jaudiigos dzelzhus , bet nu taa tas apmeeram ir…. vismaz cik es taa esmu noverojis. par resursu izmantoshanu gan es nejko praatiigu nepateikshu jo nepieveersu tajaa laiakaa tam uzmaniibu.

#171973
samurajs
Participant

remarco: Nu tev absolūti nav taisnība par XP. Iepriekšējais man 2 gadus gāja bez jebkādas bremzēšanas. Beigās arī tikpat ātri kā sākumā. Protams, kopšanu prasa gan, reizi mēnesī profilakse ar to tavu defragment un komplekso drazu tīrīšanu. ietu vēl tagad, bet pienāca laiks mainīt PC.

Cik esmu ievērojis, XP ātrums vairāk atkarīgs tikai un vienīgi no RAM apjoma.

#171974
remarco
Participant

nu bet par ko es runaaju….

ja tu ko sajeedz no os tad tev vinja ies , bet ja “Juuzerisks juuzeris “

seezh pie taas kastes tad dies ko zin ko vinjsh tur dsadara.

taa piemeeram ja es kaadam os uzlieku tad man peec pusgada noteikti ir atkal jaapaarliek… jo profilakse nav lietotaaju stilaa… a kaapeec saukt kaadu kas to izdara vai vel vairaak kaaapeec kaadam par to maksaat ja viss taapat itkaa iet?????

un taadaa gadijumaa saakas bremzeeshana uz nebeedu.

un patiesiibaa ja tev ir laiks pamociit kastiiti kaadu pameegjini neko xp nedariit … tiaki lieto un redzeesi cik aatri Tu vaires neko uz taas kastiitees nevareresi izdariit un jaasaka ka satiiiriit visu nav peec tam tik viegli. vieglaak tikai paarinstaleet….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā