Firefox Mobile iet gaisā!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox Mobile iet gaisā!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147410
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/90ommfu5jmi0vqg1gx.jpg[/imgl]Mozilla paziņojis, ka pēc pāris nedēļām laidīs klajā ilgi gaidīto atvērtā koda mobilo pārlūku Firefox Mobile. Sākumā tā gan būs alfa versija un spēs darboties tikai uz komunikatora “Nokia N810 Internet Tablet” ar Windows Mobile OS. Pēc dažiem mēnešiem jau gaidāma beta un tad – finālversija. Plānots, ka veiksmīgai pārlūka darbībai minimālais SRAM apjoms smartfonā jābūt vismaz 64 MB.

    Patlaban FF Mobile tiek izstrādāts ar codename Fennec (tā ir garausaina Ä€frikas lapsa, kura arī iekļuvusi pārlūka logo). Pārlūkam būs Gecko dzinējs, kā arī pilna saderība ar JavaScript un AJAX. FF Mobile būs daudzas no iespējām, kuras pieejamas standarta Firefox 3.

    Kā jaunums uzskatāms ģeolokācijas interfeiss, kurš realizēts uz JavaScript bāzes. Tas ļaus radīt lietojumprogrammas, kuras izmantos informāciju par lietotāja atrašanās vietu.

    [img]https://www.bildites.lv/images/9j65mzmv4rmy93qqx8to.jpg[/img]

    Avoti 1, 2.

    #184329
    msh
    Participant

    Ļoti skaistas prasības 🙂 Opera Mini rullz 🙂

    #184330
    samurajs
    Participant

    Kas tas ir mūsdienās 64 MB? Nerullz vis miniOpera, jūzojam tāpēc, ka nav alternatīvu. Ar to pat vēstuli draugos nenosūtīsi, jo nepilnīgs JS atbalsts. Par AJAX pat nerunāsim. No 2.puses no 120 KB liela pārlūka ko vairāk prasīt arī būtu smieklīgi:)

    #184331
    Loading
    Participant

    Ir gan alternatīva – iebūvētais pārlūks!

    #184332
    samurajs
    Participant

    Varbūt īpaši krutiem mobjiem iebūvētais pārlūks kam der, bet vairumam miniOpera dod vairāk iespēju…

    #184333
    msh
    Participant

    64 MB ir divas mana patlaban neejošā mobja MMC 🙂 Sāk jau palikt pretīgi, uz ko aizgājuši mobji – uz lieliem ķieģeļiem, kuriem sakaru funkcija jau atkritusi otrajā plānā :hmz: Patlaban lietoju veco M55 – gabarītu ziņā ideāls telefons, nevis kā mans S65, kura laikā jau sākās multimēdiju slimības, līdz ar to tādas nevajadzīgas lietas kā augsts ekrāns un iebāzta kamera… Protams, tas tak baigi kruti – “kāpēc tev izspīlēta kabata?” – “tur iestūķēts aifons 😳 ” 😀

    Sāk likties, ka ar mobjiem pienācis tas periods, kas autobūvē pirms kādiem desmit gadiem – kad jaunie modeļi paliek arvien draņķīgāki, un galvenie uzlabojumi ir bling bling…

    P.S. Nāk smiekli, paskatoties uz priekšnieka kluciju – kaut kāds pajauns biznesa klases modelis – gabarīti tik baisi, ka klava un ekrāns vēl atstāj diezgan daudz brīvas vietas…

    #184334
    samurajs
    Participant

    Nu loģiski, ja tā padomā – cik % no telefona kopīgā lietošanas laika aizņem sarunas? Daudz vairāk tak mūzikas/radio klausīšanās, spēles, nets utt.

    No tā laikam ražotāji iziet, ka sarunas ir tikai blakusfīča 😀

    #184335
    msh
    Participant

    Tie, kam tiešām tā ir, ir nabadziņi 🙂 Tas, ka neviens mans mobis nespēj atskaņot mp3, mani nerūp – mašīnā ir maģis, darbā arī, kompis ir gan mājās, gan pat darbā, un ja ar tiem nepietiktu, tad būtu šāds variants 🙂

    #184336
    shady
    Participant

    Es gan mēdzu pa ceļam uz darbu vai kratoties kur trolejbusā palasīt no telefona pārs RSS barotnes.

    #184337
    samurajs
    Participant

    Tev, msh, perfokaršu mobis būs pašā laikā 😀 Klaviatūras nav, lai piezvanītu Jānim – jāiebāž 1 perfokarte, lai Anniņai – cita:D Prikolīgi, ne?

    Starp citu, Londonas dizainera Artura Š mita darbs!

    [img]https://www.bildites.lv/images/q5to95z9gtz1a15lk0kb.jpg[/img][img]https://www.bildites.lv/images/s9o9kfmhux757xuyrba7.jpg[/img]

    #184338
    msh
    Participant

    Paldies, nē, pārāk liels 😀

    #184339
    Wuu
    Participant

    uuu 64mb nav pa daudz ,bet nu ceru ka man aizies 🙂 Tieši 64 man ir 😀

    #184340
    marr
    Participant

    speciāli nočekoju žurnāla pēdējos 100 ierakstus – sms 2%, WLAN – 11%, viss atlikušais balss sakari. Mūziku nav pat bijusi doma likt, radio – neklausos, jo austiņas tāpat nekad praktiski nav līdz – stāv tik auto kā hands-free, spēles šķiet nemaz telefonā nav :hmz:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā