Gribu Linux uz Windas.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Gribu Linux uz Windas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146894
    preddetor
    Participant

    Baigi gribas sākties ar linux. Tiešām, ļoti gribu. Negribu lauzt savu datoru. No tā izriet, ka man vajag kādu emulēšanas softwāri. Citīgi gūglēju jau vairākas dienas, bet neko prātīgu neatradu. Pēc katras vilšanās nolaidās rokas, bet tad nāca jauna diena, un jaunas ambīcijas. Ar to gribēju pateikt, ka ceļos ar domu par linux, un gulēt arī eju, bet vēlu. Virtual PC 2007 nepiedāvāt, jo man linux bez peles nav vajadzīgs. Es jau arī neesu kaut kāds tur uber urķis, kam nav ko darīt, vienkārši liela interese par linux, kā tādu. Paldies par sapratni, ja tāda būs.

    #179244
    drono
    Participant

    VMware Workstation.

    BTW, kas tad Virtual PC ir ar to peli? Nedarbojas vai tad?

    Var jau arī pamēģināt kādu Live-CD. Tas tavai OS arī neko neskādēs.

    #179245
    preddetor
    Participant

    Piemēram, palaidu Linux Austrumi 1.65. Ou jā, nobūtojās, parādījās grafiskā vide, bet… Ej vai karies nost! Pele galīgi nešansē. Neko citu ar’ izdarīt nevaru, vai arī nezinu kā. Fūlskrīns nestrādā, jo automātiski piedāvā kaut kādu tur uber nestandarta kruto. (Ultra wide or what…) Ubuntu uzstellēju, arī pele nekustas un aktivizēt nevar. Fūlskrīns nestrādā. Tas pats, kas austrumos. Varbūt līkās rokas vainīgas, vai kā… Ehh, nezinu.

    Un live CD laist arī nav lielās vēlēšanās, jo kaut kādu progresu saistībā ar OS konfigurēšanu saglabāt taču nevar, kas, savukārt man nepatīk.

    Un jā, paldies!

    Edit! VMware Workstation taču ir maksas produkts. Man jau nu negribēros zagt… 😀 Nekā bez maksas nav?

    #179246
    azazul
    Participant

    virtualbox.

    un vispār , darbināt NIX pa virsu windai ir debīli.

    #179247
    preddetor
    Participant

    Kamoon! Tāds nu es esmu… Gadījās vienreiz uzstellēt ubuntu uz pavisam cita cietā diska, bet kad izlēmu jamu nodzēst, sačakarēju kaut kādu hu1ņu, pat nezinu ko, kas liedza windai startēties… Negribās atkārtot tādu lietu, jo manas rokas vēl aizvien ir pārāk līkas… Un uz winda man ir ļoti svarīga, jo tur stāv viss mans darbs. Sou, es netaisos riskēt ar tādām lietām… Un jā, es redzēju Balmera sajūsmas deju, tāpēc apsveru domu mazāk lietot windu.

    Un jā, lielāks paldies! Virtualbox strādā!

    #179248
    Sid
    Participant

    To, ko Tu tur sačakarēji, varēja salabot ieliekot windas cd, uzklikšķinot “repair” un ierakstot “/fixmbr => y”, so es ieteiktu tomēr uztaisīt dual boot un miers, bet nu ja reiz Tev jau palīdzēja – good for you.

    #179249
    preddetor
    Participant

    Tas jau bija sen un kaut kā neienāca prātā ko labot, jo tad es biju vēl stulbāks, kā esmu.

    #179250
    shady
    Participant
    #179251
    osh
    Participant

    Ieliec Ubuntu Live CD, paskaties, paklikšķinies un varēsi turpmāk gulēt mierīgi, jo sapratīsi, ka neko neesi zaudējis.

    #179252
    samurajs
    Participant

    Virtualbox laikam vislabākais; der gan Win, gan Linux vidēm. Ar to vismazāk problēmu un vislielākā funkcionalitāte.

    #179253
    msh
    Participant

    preddetor wrote:

    Negribu lauzt savu datoru.


    :rolf:

    #179254
    Mad182
    Participant

    Kāda jēga no linux zem windas? Linux ir OS (vispār jau kernelis), nevis lietojumprogramma…

    Gribi lietot linux – instalē, lasi manuāļus un lieto. Gribi lietot windows – to arī dari.

    #179255
    preddetor
    Participant

    Nu jā, es zinu kas ir Linux. Linux zem Windas man ir vajadzīgs, lai es nebūtu galīgi blonds linux lauciņā. Kaut ko jāties ap partīcijām man vairs negribas, pēc pēdējo 5 dienu piedzīvojumiem. Un vispār… Daudzas OS uz mana PC vienkārši negib startēties, or what… Bet uz virtuālā PC gan aiziet. Piemēram, React OS un Menuet OS man neizdevās palaist uz sava kompja, bet uz virtuālā PC viss ir bumbās. Tagad zinu, kas tie par zvēriem… Un starp citu, esmu progresējis – uz Ubuntu uzstellēju skaipu. Pirmā proga, ko dabūju augšā uz linux. Sou, pamēģināsu, paemulēšu, tad varbūt saņemšos un uzlikšu, kā otru OS. Aim not šūr abaut linux.

    #179256
    Sid
    Participant

    preddator, ja Tev ir tik grūti uztaisīt jaunu partīciju ar, piemēram, 15Gb, kur eksperimentēt, tad nafig Tev vispār to Linuxu? :/ Kā jau mefisto teica – lietot *nix windowsā ir debīli. ;> Un arī lēnāk viss notiekās, jo tiek patērēti vairāk dzelžu resursi, mhhh.

    #179257
    preddetor
    Participant

    Labi, labi! Viss. Pierunājāt. Lieku virsū Ubuntu.

    #179258
    shady
    Participant

    Cilvēks tikai mācās…. Sid, tu, kad pirmo reizi mūžā liki failsistēmu un formatēji cieto – tev nebija bail?


    preddetor – Mēģināšu tev paskaidrot, lai viss neliekas tik briesmīgi…

    Windows izmanto FAT un NTFS failsistēmas, bet linux sistēmu uztādīsi, piemēram, uz ext3, reiser4 vai uz kādu citas failsistēmas. Protams, uz linux tu vari gan nolasīt, gan ierakstīt datus uz FAT un NTFS failsitsēmu, bet pašu linuxu tur gan nedarbina.

    Ja tu tagad lieto win, tad paņem kaut vai Partition Magic programmu un samazini esošo partīciju (resize) – protams, tai partīcijai ir jābūt brīvas vietas, lai viņu var samazināt.

    Pēc tam piešķirsi vajadzīgo failsistēmu, piemēram, ext3 un miers – pilnīgi pietiks ar 10-20GB. Un tev vēl vajadzēs otru partīciju, kuru uzmet ~ 1gb lielu. kuru norādīsi kā swap. Swap ir virtuālā atmiņa – uz win tas ir pagefile.sys. ja tev RAM ir maz, tad uzmet lielāku swap.

    Tālāk tev būs vajadzīgs boot loaderis, tā ir maza programmiņa, kas atbild par to – kuru OS tu vēlies startēt. Instalējot Ubuntu, šis distributīvs jau defaultā tev piedāvās instalēt GRUB boot loaderi. Ir arī citi: lilo, gag utt, bet es ar izmantoju GRUB.

    Viņam arī vajadzētu automātiski atpazīt tavu win, kurš atrodas uz tā paša cietā dikska, ja neatpazīst, tad to var pievienot manuāli.

    Ja ko sačakarēsi un nonesīsi gan linux, gan win boot ielādi, tad vnk ieliksi winxp cd un paņemsi repair konsoli un ierakstīsi fixmbr

    =>https://support.microsoft.com/kb/314058

    #179259
    Sid
    Participant

    shady, jā, kad es pirmo reizi liku pirmo *nix, kas, starp citu bija slackware, man nebija bail kko sačakarēt, jāatzīst gan, ka es sačakarēju un slacks uz tā hdd pabija ~2h, jo pēc tam atgriezās winda, bet slacks ir slacks un ubuntu ir ubuntu. 😉

    #179260
    doroteja
    Participant

    eu kāpēc man no datora pazuda dvd: drive???? kā dabūt atpakaļ??

    #179261
    shady
    Participant

    Doroteja Es varu saprast, ka ir cilvēki, kuri ļoti slikti orientējas datoros, tāpēc var nākties 100x skaidrot….bet, piedod, kārtība ir jāievēro neatkarīgi no tavas rases, seksuālās piederības un dzimuma. Spamot, tavā gadījumā – postēt savu problēmu visur citur, nevis apspriest to savā izveidotajā tēmā.

    Tāpēc izsaku brīdinājumu! Otreiz neatkārtošu.

    Tava tēma ir šeit: https://notepad.lv/viewtopic.php?p=17846#17846 , tur arī prasi palīdzību.

    #179262
    preddetor
    Participant

    Nu, principā man jau nav bail kaut ko sačakarēt, un tāda veida darbības esmu veicis pietiekami bieži. Ubuntu esmu stellējis pirms gada, bet tad sajāju visu. Vispār jau man vajadzēja emulēšanas softwāri…

    Tagad jums ir lielāka problēma – jāpalīdz Dorotejai dabūt atpakaļ DVD drive!!! 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā